Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Instalace SW, obnova nastavení po HR či nahrání nové ROM, záloha nastavení před HR

urys (402)|26.4.2007 11:02
Určitě i vy máte nemálo práce s tím jak si nastavit svoje zařízení do stavu, které se podobá co nejvíce tomu, než jste provedli HR nebo flash nové ROM. Jelikož rád zkouším nové věci a flash ROM se nebojím ;), tak se s tímto problémem potýkám poslední dobou takřka denně.

No a co bych zde rád řešil a dozvěděl se?
- co vše po HR nastavujete v registrech a proč (uveďte prosím i klíče a k čemu je to dobré)
- co si zálohujete za nastavení v podobě souborů
- co vše se nemusí po HR instalovat a stačí pouze obnovit zástupce - z vlastních zkušeností

Co nabízím?
- pár scriptíků na obnovu nastavení registrů a zálohovaných souborů
- a samozřejmě i pár z toho co zálohuji a nastavuji v registrech já

Scriptíky se mohou vylepšovat a doplňovat, určitě je nás tu více, co to zvládneme

Připojuji 2 scripty pro nScriptM pomocí kterého před HR provádím uložení klíčů v registrech a po HR jejich obnovu a taky 1 script, který slouží pro kopírování zálohovaných zástupců, nastavení atp. a hlavně pro spuštění instalace jednotlivých CABů (jsem línej na ně klikat :D)


a teď k jádru pudla - co nastavuji v registrech a kopíruji já:
- nic moc, jen zálohu registrů 2 softíků a to - MagiCall (HKCU\\Software\\MagiCall) a Profiles for Windows Mobile (HKCU\\Software\\WMApps\\PWM) a dále Owner info (HKCU\\ControlPanel\\Owner)
- zástupce programů o kterých vím, že se nemusí znovu instalovat (mám je na kartě) - HandyShopper, iGO, mChat, ScreenCapture, Total Commander
- nastavení MagiCall a Pocket Breeze, fonty pro MobiReader (WINDOWS\Fonts), skin pro Pocket Breeze, témátka do složky WINDOWS (*.tsk), default vyzváněcí tóny, SYM.0409.txt (HW klávesnice česky) ....


něco málo ke skriptíkům:
lze je upravovat v kterémkoliv editoru, co zvládne TXT soubory (stačí tedy notepad)
SaveReg.ns - uloží kopii registrů do TXT souboru, tento pak lze zpětně importovat
LoadReg.ns - slouží pro import regitrů uložených pomocí SaveReg.ns
LoadRegAll.ns - slouží k nainportování registrů uložených pomocí SaveReg.ns a nahraje vše co najde v určeném adresáři (alespoň doufám, nezkoušel jsem) ;) - //EDIT: funguje
!Ins.ns - kopírování zálohovaných nastavení, zástupců a hlavně instalace CABů.
Martin Ráž Hoch (1832)|26.4.2007 11:30
Urysi, dobra prace a genialni napad, tohle presne je potreba.

Popisu vsechno hned jak nebudu v terenu, preci jen na Hermesovi je to faj, ale zase ne 100 %:D
Martin Ráž Hoch (1832)|26.4.2007 16:48
Tak jo, jak to dělám já:)

Scriptovat neumím, tak si pomáhám ručně!

Aplikace
Mám instalované na mSD kartě a nakopírováním /Start Menu do /Windows je dám do menu.

Z karty mi jedou tyto: iGO, QIP, IDOS, PEAK Slovnik, Hitchhicker, KeePass, Skype, Total Commander, Town Compass, XnView

Naopak mi nejede: Resco Audio Recorder 4.0 Beta
+ instaluji do paměti z principu: InClose, SPB Mobile Shell, Calendar+, CommButton Toggle Vibrate, CommManagerBlack 1.3.6.0, Opera 8.60 U2, Task Manager 1.4.5

Registry
Upravuji:

[CODE]HKLM\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\limit = 8192 -> 16384 - zvýšení odezvy diplaye[/CODE]
[CODE]HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize = 0 -> 4096 - keška pro fatku;)[/CODE]
[CODE]Přemístění storage Pocket Outlook na Storage Card - tož aby mi to nežralo misto[/CODE]
Azzie_ce4you (35)|28.4.2007 21:17
Připojuji se k MRH. Genialní nápad.
Já si vždy po HR instaluji na Storage card : QIP, regedit.Rpr_ARM.cab , Adobe Reader_v2.0 for PPC ( od Adobe )
A do programové paměti (\\program files ) : Hermes_MountExtROM_v2.cab , genialní a malinkej taskmanažer pBar_12_qvga.exe( jedinej prog. kde nedělám instalaci instalátorem) , utilitu PQzII a v neposlední řadě pluginy do Today Screen od SBSH taky do interní paměti.
NAOPAK mažu obsah složky \\Windows\Rings :D , protože všechny vyzváněcí tóny mám ve \\Storage Card\My Documents
Dále ještě např. :
PocketIE Cache in storage card
Create these folders:

[CODE]\Storage Card\Pocket IE\Temporary Internet Files
\Storage Card\Pocket IE\Cookies
\Storage Card\Pocket IE\History[/CODE]

Add the following registry keys, string data type:

[CODE][HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]
"Cache"="\Storage Card\Pocket IE\Temporary Internet Files"
"Cookies"="\Storage Card\Pocket IE\Cookies"
"History"="\Storage Card\Pocket IE\History"[/CODE]

Také jsem se předevčírem rozhodl, že se naučim dělat jednoduché skripty, abych si mohl krásně reload ROMek automatizovat.
To : Urys Jedná se o skripty v C# ? Stačí , když se rovnou vrhnu na tento jazyk ? Nebo jsem na omylu ? Nemáš prosím v el. podobě nějaké základy, které by mi mohli trochu vysvětlit jak tyto skripty vytvářet ?

Zálohy zatím neprovádím žádné. Všechny kontaky mám na SIMce a v papírovém diáři doplňující udaje. :D ( zatím ) a ostatní dokumenty na mSD kartě. A ta se po HR nemaže. že. ;)
urys (402)|29.4.2007 18:46
Jedná se o speciální scriptovací jazyk s pár funkcemi, vše je popsáno v EN na těch stránkách, když si to stáhneš tak je tam pár příkladů včetně seznamu možných funkcí. Má to velice omezené možnoti, ale je to použitelné.

Scripty jsou v podstatě TXT soubory, nic se nemusí kompilovat, jsou jednoduše upravitelné a pochopitelné.

Pokud si upravíte script SaveReg,ns případně si registry zapíšete do podobné struktury (save opět provádí do TXT souboru) lze je pak importovat pomocí toho LoadRegAll.ns, stačí si tam upravit pouze cestu, kde má hledat uložené script soubory.
Azzie_ce4you (35)|30.4.2007 12:56
BOMBA. Díky moc. ;)
TomasNM (23)|30.4.2007 14:12
Ja mam na \Storage Card zlozku so softwarom,ktore netreba instalovat(tuto mam ciastocne s dolezitymi programami aj v RAMdisk-u,aby sa dali spustit aj bez karty). Popri tom tam mam aj instalacky,ktore instalujem podla nejakej zavedenej,spolahlivej psostupnosti a do overenej lokality(Registry Fixes,SPB Pocket+,PIEPlus,...)(Device,RAMdisk,Storage Card). Ako prvy instalujem svoj cab,ktory mi robi prvotne nastavenia v registroch:
-cab nodelete
-info o uzivatelovi
-vypnutie ShowSIM
-GPRS class 10
-zvysenie vykonu v registroch(GlyphCache,ResolverRetryCount,DataCacheSize,...)
-Nazvy operatorov
-IE User Agent
-Cleartype
-Sirka scrollbarov
-IE Cahce na \RAMdisk
Po nainstalovani software nadchadza cas na dodatocnu konfiguraciu programov automaticky dalsimi .reg subormi a aj manualne. Nakoniec nahradim odkazy v Start Menu zo zalohy,skopirujem niektore systemove subory vo \Windows,nastavim systemove veci a synchronizujem.

Jo a u Smartfounov postupujem podobne.
images (20)|17.7.2007 10:48
Tohle je velice užitečné vlákno, byla by škoda, kdyby upadlo v zapomnění...
Trochu to tady oživím dotazem, který je myslím k tomuto tématu velice příhodný.
Jaký je názor a jaká je zkušenost s backup managery? Používat, nepoužívat? Je lepší po HR raději vše znovu nainstalovat? Zvláště, pokud je ten HR spojený s flash nové Romky?
Osobně je mě docela sympatický Spb Backup. Ale ve finále si však po HR, který mám většinou spojený s testem nové ROMKY, raději vše nainstaluji znova, hezky ručně... U jen pro to, že vždy po každém HR jsem většinou o něco chytřejší a vím přesně co chci instalovat a co ne...
Ale pakliže máte dobrou zkušenost třeba právě se zmíněným Spb Backup, proč ne, časem bych si tuto rutinní činnost docela rád zautomatizoval.
vario (441)|17.7.2007 11:09
ještě se nemusí znovu instalovat (stačí zástupci):
Mobipocketreader, TCPMP player, PHM Regedit...
turboleon (48)|17.7.2007 22:04
SPB backup používám skoro rok, k plné spokojenosti. Je to exáč cca 10 MB na zařízení kde je vyčištěný IE a přílohy mailů, hovory apod. NA běžně používaném tytnu který není před backupem pročištěn cca 20MB. Nicméně po změně ROM to nefungovalo a musel jsme dělat čistou instalaci, což je podle mě v takovém případě stejně nejlepší řešení. Ale třeba při havarii v běžném provozu to SPB doporučuji.
triperko (17)|28.10.2007 21:30
Chlapi , nevěděl by někdo jak zazálohovat přiřazení vyzvánění k jednotl. kontaktům ?
Outlook sice po HR vše obnoví včetně obrázku kontaktu , ale přiřazení vyzvánění nee ...
TomasNM (23)|31.10.2007 17:14
Tak to je dobra otazka,ale osobne si myslim,ze by to Outlook synchronizovat mal,lebo individualne tony sa nastavuju v nom. Inac treba asi skusit app.3.strany.
Lobo_ce4you (514)|31.10.2007 19:47
Vyzkoušej PIMBackup, ten to umí.