Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

2210, 4150, 5550 - pomuzete vybrat?

KOdlik_ce4you (52)|2.3.2004 11:33
Jelikož mě s největší pravděpodobností čeká výměna nefunkční 5450 za jiný model, chtěl bych se zde přítomných zeptat, co by mě doporučili. Recenze jsem četl a prozatím jsem spíše nakloněn k 4150 z následujících důvodů:
  • Oproti 5550, ale i 2210 je dle benchmarků od SPB v podstatě ve všech činnostech nejrychlejší.
  • Nejsem vlastníkem žádného jacketu ani CF karty, takže tuto vlastnost poskytovanou 5550 bych nevyužil.
  • Rozměry.
  • Výdrž na baterie.
Využívám jak BT, tak WiFi proto volba padla právě na 4150 či 5550, ale také by mě zajímalo, zda-li se vyplatí uvažovat o 2210 s nějakou kvalitní CF WiFi kartou. Neměl by někdo zkušenosti, zda-li je tato varianta oproti integrovanému řešení u zbývajících adeptů výhodnější?

Pár dotazů na 4150 na které jsem nenašel jak v CZ tak EN manuálu odpověď:
  • Jak je to se zabezpečením dat. Je to realizováno přes zadání PINu při startu?
  • Jak je to se spolehlivostí BT. Netýká se tohoto modelu nedejbože něco podobného jako v případě upgradeované 5450 na WM2003?
  • Jestli se nepletu, tak jediný model, který při upozorňování na událost umí i vybrovat je řada 5000?
  • Může někdo říci, jak je to s hlasitostí reproduktoru, který na 5450 byl i při nastavené maximální hlasitosti hodně potichý?

Díky za vaše názory a doporučení. KOdlik
hybo (3107)|2.3.2004 11:38
Osobne bych sel do 4150, ma vse dulezite, co 5550, ale je mensi.
zsadek (156)|2.3.2004 12:57
5550 - a to myslím z důvodu paměti, které nikdy není dost a v budoucnu ani nebude.

Co se týká zvuku bohužel 5550 je celkem tichá, ale vibrace vše dohoní. Když se to roztočí na stole je to rachot :-)

Zdar.
KOdlik_ce4you (52)|2.3.2004 14:01
[QUOTE="zsadek"]5550 - a to myslím z důvodu paměti, které nikdy není dost a v budoucnu ani nebude.[/QUOTE]
Je pravdou, ze 5550 ma dvojnasob pameti, ale prece jenom se to da dohnat SD kartou. Je mozne, ze treba HP nabidne upgrade na novou verzi op. systemu, ale kdyz to vezmu tak, ze na 5450 sice upgrade z PPC2002 na WM2003 nakonec byl, ale jeho kvalita - mam na mysli BT, ktery neni pokud je me znamo doted vyresen, tak si myslim, ze by me to nemelo vadit.
[QUOTE="zsadek"]
Co se týká zvuku bohužel 5550 je celkem tichá, ale vibrace vše dohoní. Když se to roztočí na stole je to rachot :-)
Zdar.[/QUOTE]
Je skoda, ze nic jineho nez prave rada 5000 nema vibrace. Celkem me to vyhovovalo protoze obcas jsem neslysel zvukove upozorneni, ale ty vibrace byly slyset na hony daleko :) KOdlik
zsadek (156)|2.3.2004 14:37
SD kartou se dá dohnat cokoli, ale na tejdenní dovolené v Egyptě jsem měl tři 256 MB (dvě muzika a jedna mimo jiné mapy pro GPS). A ani neviš jak mi vadilo pořád to přendavat a hledat kam mi v kapse zapadla atp. Nehledě na to že paměťová náročnost programů v nových verzích stoupá. Kdysi jsem měl málo v 3760 a viděl jsem jako nebetyčný nesmasl mít 5550. Teď si říkám, jestli by to nechtělo ještě přitlačit. Nezapomeň, že si kupuješ věc na několik let (POKUD NEJSI NĚJAK ZA VODOU) a víš jak to dneska běží. ¨Když jsem si koupil první program měl 0,6 Mb. Teď ten samej má přes 1,5MB a to nepočítám data a různé knihovny.

Je to jen úvaha. 4150 je taky super....


Čauky Z.
KOdlik_ce4you (52)|2.3.2004 14:49
[QUOTE="zsadek"]SD kartou se dá dohnat cokoli, ale na tejdenní dovolené v Egyptě jsem měl tři 256 MB (dvě muzika a jedna mimo jiné mapy pro GPS). A ani neviš jak mi vadilo pořád to přendavat a hledat kam mi v kapse zapadla atp. Nehledě na to že paměťová náročnost programů v nových verzích stoupá. Kdysi jsem měl málo v 3760 a viděl jsem jako nebetyčný nesmasl mít 5550. Teď si říkám, jestli by to nechtělo ještě přitlačit. Nezapomeň, že si kupuješ věc na několik let (POKUD NEJSI NĚJAK ZA VODOU) a víš jak to dneska běží. ¨Když jsem si koupil první program měl 0,6 Mb. Teď ten samej má přes 1,5MB a to nepočítám data a různé knihovny.

Je to jen úvaha. 4150 je taky super....

Čauky Z.[/QUOTE]
5450 měla také "jen" 64MB, ale v pohodě jsem s nimi včetně SD karty vystačil (teda zatím :) ). Máš pravdu v tom, že je to zřejmě investice do budoucna, ale vhledem k tomu, že jacket žádný nemám a ani neplánuji pořídit tak se mě přece jenom líbí víc 4150. Je pravda, že nějaké věci postrádá (vibrace, mám takový dojem že i nabíjení přes USB, menší displej) ale je rozměrově menší a podle testů na SPB dokonce rychlejší a měla by vydržet déle na baterky (navíc 5550 asi stejně jako 5450 zase nemá extra záložní baterku, že?).

Nicméně díky za názor. Jak tak vidím, rozhodování to nebude rozhodně lehké. Přece jenom se toho od doby, kdy jsem si pořídil 5450ku hodně změnilo. Dokonce je 5550 jakožto vlajková loď HP levnější, než moje 5450 - ještě že ten konkurenční boj existuje. KOdlik