Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Paegas, GPRS a SMTP

null (0)|12.4.2002 11:47
Prestoze jsem mel nainstalovan SP1 i ppp.dll nemohl jsem poslat zadny mail z iPAQu pri GPRS spojeni (bluetooth i IR pres Ericsson T39m) u Paegasu. Zkousel jsem iPAQ 3650 i 3870 oba s PocketPC 2002. Jako SMTP server jsem zkousel smtp.click.cz i nas firemni server, kde jsem povolil pristup z *.gprs.paegas.cz (sendmail na linuxu). Nikdy se nepodarilo nic poslat, v logu na serveru byla tato hlaska:

Apr 11 10:32:06 ns sendmail[17501]: NOQUEUE: Null connection from termh16.gprs.paegas.cz [62.141.24.16]

Proste postovni klient iPAQu ukoncil komunikaci z neznameho duvodu vzdy predcasne. U GSM spojeni fungovalo vse OK a u GPRS z notebooku pres Outlook taky a jiny postovni klient na iPAQu me taky nefungoval.

Nakonec jsem zjistil, ze spusteni sendmailu na jinem portu nez 25 (napr. 555) a pripojeni se z iPAQu na tento port smtp.*server*.cz:555 zarucilo, ze se maily odeslaly uspesne.

Moc si to nedokazu vysvetlit, snad ze nejaka chyba v komunikacnim protokolu GPRS u iPAQ zapricini filtrovani paketu u Paegasu, ale prekvapuje me, ze jsem se o tomto problemu nikde nedocetl. To nikdo nepouziva GPRS a Paegas k posilani posty? Me reseni muzou pouzit jen ti, co maji pristup k nejakemu SMTP serveru, ale co vetsina lidi, ktera se musi spolehnout jen na smtp.click.cz?

Tomas
null (0)|23.4.2002 15:41
Tento problem mam taky. Ted jsem i zjistil, ze nejde odeaslat ani mail pres kolebku!!! Opravdu nevim oc jde a mam vse nastaveno spravne. Byl jsem s tim i u Paegasu a ani tam mi nepomohli. Jedine reseni bylo vyuziti externiho klienta nPOP. Pote co jsem ho zacal pouzivat bych uz nemenil. Ma daleko vice funkci nez predinstalovany Inbox [:D] . Je to nadhera v nem pracovat. Bohuzel vyuziva jine kontakty a syncronizace neni vyresena. Zaroven jsem zacal vyuzivat i verzi pod Windows a je to opravdu lahudka. Zadna instalace, vse v jedne slozce a pokud si date tu praci, muzete nastaveni a maily prenest na obe platformy prenesenim par txt souboru.

Jenom pro upresneni uvadim adresu:
www.nakka.com
null (0)|26.4.2002 10:55
Ahoj.
Ale mne se pisou majly v nPOPu s nejakyma symbolama a stahujou se taky tak, az kdyz dam externi viewer tak tam se zobrazi normalne jako ve wordu... nevis jak tam udelat aby se mi zobrazovala normalne latinka? Dik.
null (0)|26.4.2002 12:49
Zdarek,

tak to ti teda fakt nevim. U me to jelo hned a bez zadnych problemu. Pokud sis ovsem nestahnul japonskou verzi [:)] . Se podivej jake mas nastavene narodni prostredi! Mozna to bere podle toho, kdo vi? Jinak je to sqelej program coz?!!
null (0)|26.4.2002 16:56
Ahoj. Dik za tip, ale narodni prostredi jsem zkousel jak English tak Czech a porad to same. Dokonce jsem stahnul nPOP z dvou ruznych zdroju (english verzi) a porad mi to pise divny znaky... fakt nevim, cim by to mohlo byt! Muzes me prosim poslat tu tvoji verzi na ailas@centrum.cz? Je to jen jeden maly soubor a kdyz by mi to delalo, tak je problem nekde u me... zkousel jsem hledat treba i nejaky fonty, ale marne... [:(] Mam Jornadu 720 s CE 3.0, anglickou verzi. To cesky prostredi se mi nechtelo instalovat. Stve me to prave proto ze je to dobry klient, inbox je pomaly!
S pozdravem, Ailas.
null (0)|29.4.2002 15:19
Tady mas odkaz primo od autora:
http://www.nakka.com/soft/npop/index_eng.html

Potrebujes tu spravnou verzi. Mas pravdu Inbox je na h... Skoda jenom, ze tam je natvrdo a nejde se ho zbavit! Treba na uvodni obrazovce je tam zbytecne zaclenen a vubec microsoft [:D] .
Mac_ce4you (128)|1.5.2002 16:51
Taky mi to odesilani pres Paegas + GPRS + T39 + BT + 3870 neslape :-( A to ani pres Click ani pres nas mail server. Zkusim jeste zmenit ten SMTP port.
null (0)|3.5.2002 10:28
Tak ten font v nPOPu je wingdings a neda se zmenit... :o(
GiMi_ce4you (1)|21.5.2002 21:54
Lidi, bude to znít blbě,ale mám IPAQ H3630, krátkou dobu, mám nainstalované Pocket PC 2002 a potřeboval bych helpnout: Potřebuju nastavit připojení k Internetu + Mail přes GPRS (IrDa a Siemens S45)........něco jsem zkoušel, možná že se to povede,ale když jste tu vy a určitě víte jak na to, rád bych si nechal poradit, díky [:)]
rodl_ce4you (2)|22.5.2002 11:37
To mne také zajímá, neuspěl jsem a jedu 14,4kb.