Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM5 a rozdeleni pameti

pepan_ce4you (127)|25.4.2007 18:54
Zdravim
Z WM3 jsem byl zvyklej na posouvani pameti uloziste x pamet.
Na WM5 to chybi.Da se to nejak poresit?
Diky
Saman_ce4you (1451)|25.4.2007 20:48
Z architektonickych duvodu to jiz nelze. Nove usporadani pameti to neumoznuje a podle me to je lepsi.
Doporucuji precist Jak je to na Pocket PC s pamětí?.

Prejmenovano a presunuto
pepan_ce4you (127)|25.4.2007 21:39
Hmm tak prd:(
t.prochazka (125)|24.5.2007 18:47
Přečetl jsem si výše uvedený článek a pobavilo mě, jak autor uvádí, že 64MB je dostatečná velikost RAM. Mě tedy příjde katastroficky nedostatečná. Už jen když se spustí WM5, tak mě zbude 30MB, po nějaké době používání to klesne na 20MB (i když jsou vypnuty všechny aplikace) a rozdně to nestačí na spuštění desítek aplikací. By mě zajímalo, jak je na tom WM6, jestli bere více paměti, jak je u MS zvykem, tak už nespustím asi vůbec nic. Máte s tím někdo zkušenosti? Určitě už šťastní majitelé WM6 budou. Není tam něco jako swap?
Losos_ce4you (1147)|24.5.2007 18:52
"vycerpat" pamet na wm5 se mi tedy fakt nikdy nepovedlo,nekolik desitek aplikaci se mi nikdy nepodarilo spoustet - celkem by mi i zajimalo kterych ze to nekolik desitek aplikaci je smysluplne mit spustene najednou :-D (to same je u wm6 (resp.stejne zachazeni s pameti,stejne pozadavky systemu je na wm5)...
Saman_ce4you (1451)|24.5.2007 20:02
Vycerpat pamet normalnimi aplikacemi de tezko. WM totiz pri nedostaku pameti zaviraji aplikace v pozadi. Pamet vetsinou dochazi pametove narocnym aplikacim, velka vetsina z nich jsou hry..
xhladi07 (525)|25.5.2007 08:39
[QUOTE="Saman"]...velka vetsina z nich jsou hry..[/QUOTE]Nebo IDOS, SPB Finance,...

Nemyslim si, ze pamet je dostatecna...
Saman_ce4you (1451)|25.5.2007 09:56
.. vetsina z nich jsou hry ... nebo spatne napsany aplikace.

Ve vsech knihach o programovani pro WinCE je venovan dostatecny prostor o pametovem modelu a spravnem zpusobu pouzivani pametovych resourcu na kapesnich zarizenim malym mnozstvim RAM.

Ze IDOS je napsany neznalcem je zrejme uz z UI. A loadovat takovy mnozstvi informaci (jizdni rady) do pameti najednou, je zlocin.

SPB Finance neznam, ale nevim proc by aplikace pro spravu financi mela pozadovat desitky MB RAM..
xtonda (811)|25.5.2007 10:13
To je to fakt s pamětí ve WM5 tak špatné? Já mám WM2003SE a 64MB (loox 420), a když to rozdělím (Total main memory to ukazuje 62,75MB) jako 16MB Storage a zbytek Heap, tak systém si po nabootování vezme cca 10MB časem to vyhnívá, takže časem při pozavíraných aplikací je použito tak 15MB, takže heap pro aplikace mi zbude cca 38MB a i když si systémové komponenty časem ubírají, pod 30MB se nedostanu. Jediné co mě štve, je že se to občas samo přerozdělí ve prospěch Storage.

Myslel jsem, že když storage u WM5 je jinde, tak že bude heap pro aplikace rozhodně významně přes 40MB, prostě větší o to, co se ušetří na Storage. Koukám, ale že to někde zmrvili.

Každopádně není 64MB jako 64MB, loox 420 má total main memory 62,75 a acer n35 z článku jen 55 ačkoliv jsou to obě zřízení z kategorie 64MB.
RDT (56)|27.5.2007 18:21
No já zatím také nemám s pamětí nijaké extra velké problémy. A to mám též 64MB RAM. I když mi běží normálně OS, nějaký messenger a IE či Opera, jsem stále v pohodě. A to používám WADesktop, což si také bere nějakou pamět. Stejně nevím, proč bych měl spouštět desítky aplikací :sarcastic: :D
pepan_ce4you (127)|28.5.2007 12:43
[QUOTE="t.prochazka"]Přečetl jsem si výše uvedený článek a pobavilo mě, jak autor uvádí, že 64MB je dostatečná velikost RAM. Mě tedy příjde katastroficky nedostatečná. Už jen když se spustí WM5, tak mě zbude 30MB, po nějaké době používání to klesne na 20MB (i když jsou vypnuty všechny aplikace) a rozdně to nestačí na spuštění desítek aplikací. By mě zajímalo, jak je na tom WM6, jestli bere více paměti, jak je u MS zvykem, tak už nespustím asi vůbec nic. Máte s tím někdo zkušenosti? Určitě už šťastní majitelé WM6 budou. Není tam něco jako swap?[/QUOTE]

Svata pravda mam stejnej problem.Mam problem s navigaci ktera maka daleko lip kdyz ma vic pameti nez kdyz ma minimum.(jako vsechny aplikace).
Jestli uvolnovani pameti myslite to ,ze mi tuhle navigace napsala, ze se nespusti,protoze nema dostatek volne pameti,tak opravdu nevim jak se uvolnuje.
Zdenek Malinsky (9781)|28.5.2007 13:23
Pokud si clovek nainstaluje mraky vetsinou zbytecnych, ale "hezkych" aplikaci a pulku z nich ma naraz spustenych, nelze se pak nicemu divit. :? :sarcastic:

Krome vyse uvedenoho problemu s IDOSem jsem nikdy se 64 pameti nemel nikdy problem. To ovsem neznamena, ze bych se urputne branil 128 ;) :D
pepan_ce4you (127)|28.5.2007 14:36
Mam MDA a jediny co pouzivam je navigace, telefon, profily a kalendar.:)
Jestli je to moc tak pozdrav panbuh.:evil:
t.prochazka (125)|29.5.2007 08:32
Já pustím GPS Tuner a Operu mini a je skoro po paměti.

Takže WM6 taky nemá něco jako SWAP?