Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Phone Suite

Honzam75 (130)|24.4.2007 14:05
Ahoj,
SPB vydala novy program pro praci s telefonem.

Vlastnosti:

Profily
Upozornění na zmeškané hovory
Upozornění na nepřečtené SMS zprávy
Filtrování hovorů
Odmítnutí hovoru a automatická odpověď SMS zprávou
Rychlé vytáčení s fotografií
Fotografie v logu hovoru
Bezdrátový manažer
Automatický profil
Bezdrátové nastavení v profilech
Uživatelsky nastavitelný modul obrazovky Dnes

SPB Phone Suite
matrad (267)|24.4.2007 18:11
Vypada to i pekne :)
Lobo_ce4you (514)|24.4.2007 20:33
Tak jsem to zkusil a není to špatný, ale do phoneAlarmu to má ještě daleko. Po odinstalaci SPB PhoneSuite mi nefungovalo upozonění na sms (ani vibrace, ani zvuk). Pomohla až odinstalace a nová instalace phoneAlarmu.
Furbo (323)|24.4.2007 21:02
a netluče se to s aplikací SPB Mobil Shell?
matrad (267)|24.4.2007 21:09
co mam zatim odzkouseno, tak ne....

edit: tak asi tluce, nevidim jmena, kdyz mi nekdo vola....
Navi.gator (14)|25.4.2007 01:17
Tak mě to jede v pohodě.....PocketPlus+MobileShell+PhoneSuite.

Zatím žádný problém, sms se hlásí, kontakty se zobrazují.........uvidíme po pár dnech.:))

Jen pro doplnění ROM 2.11.255.1
musashi (111)|25.4.2007 08:38
Taky jsem nahodil a vyzkousel (je super, ze Spb umoznuje download trial verze) a odinstaloval. Tesil jsem se na to, napad je super, ale myslim, ze to jeste potrebuje par verzi, aby se to dotahlo treba na phoneAlarm.
Moc mi to zatim nesedlo, chce to par veci doladit. Casem to ale muze byt urcite suprovy a uzitecny programek!
peter34 (63)|25.4.2007 09:53
Chýba mi v ňom hlavne počítadlo dĺžky hovorov.Ináč vyzerá celkom dobre, ale zatiaľ ostávam pri Phone Alarme.
Furbo (323)|25.4.2007 21:15
tak jsem tuto aplikaci studoval na SPB stránkách. Nějak nemůžu najít k čemu by bylo dobré spojení SPB Mobile Shell a této aplikace. V mnoha věcech se duplikuje.
Poradí někdo? Třeba mi něco uniká :-)
libor_m (1026)|26.4.2007 09:13
Umí to profily. Nicméně stejně jako matradovi mi to nezobrazuje, kdo mi volá. Že by verzí ROM? S WM6 by to přeci mělo být kompatibilní ... :?
Druid (11)|26.4.2007 10:50
2Libor_m: to mi delalo na LVSW 20070423 FULL ROM i po HR. Na PRO BLACK 2.5 to jede ok....
zdenpok (207)|26.4.2007 13:24
Mně to žádnou neplechu nedělá. Jsou tam navíc ty profily, což se mi hodí. Dál manažer komunikací, což je taky super. Navíc celkem pěkně zobrazuje zmeškaný události. Taky jde nastavit opakované upozornění na zmeškané aplikace, filtrování hovorů a možnost automatické odpovědi formou sms, pokud nemůžete telefon zvednout. Mně aplikace vyhovuje.
urys (402)|26.4.2007 13:50
[QUOTE="Furbo"]tak jsem tuto aplikaci studoval na SPB stránkách. Nějak nemůžu najít k čemu by bylo dobré spojení SPB Mobile Shell a této aplikace. V mnoha věcech se duplikuje.
Poradí někdo? Třeba mi něco uniká :-)[/QUOTE]

jednoduše .. vložíš si jí jako další záložku do SPB Mobile Shell a ušetříš tím místo v Today, tato aplikace v podstatě doplňuje uvedené o další možnosti (profily, filtrování hovorů, atd.)
matrad (267)|26.4.2007 19:25
[QUOTE="peter34"]Chýba mi v ňom hlavne počítadlo dĺžky hovorov.Ináč vyzerá celkom dobre, ale zatiaľ ostávam pri Phone Alarme.[/QUOTE]
Tak hledej, ja ho nasel ;)
Furbo (323)|26.4.2007 20:11
tak jsem tuto aplikaci nakombinoval s SPB Mobil Shell a zároveň odinstaloval spoustu fičur od výrobce (ETEN) a konečně začala být "cihlička" použitelná i pro něco jiného než hraní :-)) Vřele doporučuju kombinaci obou dvou.
Petr_z_Ujezda (140)|26.4.2007 22:40
Na ETENu M700 ROM 354 jsem jako první iodinstaloval QuickLink, SpeedDial, SkinChanger, MDEsk, VoiceCommander, Birthday Reminder a Battery Meter Service.
Nainstaloval jsem SPB (Shell + Diary) - jen tyto 2 položky do Today. A nyní jako záložku do Shellu SPB Phone. Jsem spokujenej.
V nastavení Phone jsem vyhodil v položce Software vše (Zoom SMS, Filter i Scenarios). Tím mni zmizela ikona dole na today scénáře. Ještě by mne zajímalo, jak vyhodit Communication Manager z dolního řádku a zvětšit tak počet řádků pro Diary.
Jen by to cchtělo větší výběr profilů, ze kterých si mohu reálně vybírat. Abych, když jdu do auta, vybral auto - to znamená zapnutí BT. A podobně. Ten Automat mi nějak nesedí.
imaster (53)|27.4.2007 20:39
Tak jsem se po všech testech vrátil k osvědčenému Phone alarmu. Poslední kapkou bylo, že program neumí zvukově rozlišit mezi zmeškaným hovorem a nepřečtenou sms. Volby tam na to jsou, ale když nastavím opakované upozornění "máte nepřečtenou SMS" a pro zmeškaný hovor "máte zmeškaný hovor" tak je to pro obě události stejné. Buď ten zvuk a nebo ten. Ale ne pro každou tuto událost jiný. Asi to bude bug v programu, ale to nepřekousnu, jsem zvyklý na hlasové upozornění (hezký ženský hlas). Navíc phone alarm umí upozornit na slabý signál, slabou baterii , připojení WIFI atd. Na to vše si můžu nadefinovat své vlastní zvuk a to dokonce uložený na kartě.
xhladi07 (525)|28.4.2007 09:18
Lidi, prisli ste na to, jak tam dat jinej ton, nez ty, ktery nabizi windowsy? Nechapu sice, proc mi widle nenajdou muj zvuj (je to wma ve slozce windows, stejne, jako ostatni zvuky) ale to je off topic. Vite nekdo jak tam ten zvuk pridat? A druhej dotaz: Kde ze je to pocitadlo hovoru??
matrad (267)|29.4.2007 00:52
Ja uz jsem to odinstaloval, ale je tam. (nezobrazuje se mi jmeno volajiciho, ani po HR a samotne instalaci phone suit)
Obe se daji resetovat a pak myslim u kazdeho hovoru je napsano jak dlouho trval...
Furbo (323)|29.4.2007 18:40
ano, mohu potvrdit. v přehledu uskutečněných hovorů je i délka jednotlivých hovorů. Ve stejném okně je i pod položkou nabídka (pravé HW tlačítko) mimo jiné i položka časovač hovorů (call timer) kde je možné dělat různé statistiky po obdobích vč. celkového času atd.
matrad (267)|29.4.2007 21:52
HA vedel jsem to ! dikes za podporu :D
Hans 20 (91)|1.5.2007 23:08
Na Treo 750 to běhá v pohodě, narozdíl od phoneAlarm, ten mi nechodil nikdy na ničem (HP 6515, MDA III, TyTN). A byl bych tolerantní, je to první verze, narozdíl od phoneAlarm :evil: . Ten jsem měl 1.55, 1.56, 1.58 :no:
fury_only_ce4you (259)|2.5.2007 21:25
Tak po HR jsem odinstalovat na ETENu X500 aplikace od výrobce(QuickLink, SpeedDial, MDESK, VoiceCommander, Birthday Reminder a Battery Meter Service) a nahodil SPB Shell+PhoneSuite+PLUS a zatím spokojenost... Je tedy pár drobností, které mi nejdou pod nos, ale nic není dokonalé....;)

edit: tvuj nick mel byyyt "unistall only" :D :D matrad

EDIT: NJN....:D :))
richard2 (150)|6.5.2007 11:31
[QUOTE="libor_m"]Umí to profily. Nicméně stejně jako matradovi mi to nezobrazuje, kdo mi volá. Že by verzí ROM? S WM6 by to přeci mělo být kompatibilní ... :? [/QUOTE]

Nezobrazování ID volajícího jsem upravil pomocí
HTweakC, kde jsem zrušil zatrhnutí "disable phone skin" viz obrázek.
Teď už se mi volající zobrazuje bez problémů.

Původní zdroj je zde(třetí příspěvek).
00212944_HTweakC_bfO.jpg
matrad (267)|6.5.2007 15:47
A rozchodil jsi pri odmitnuti hovoru odpoved s sms?
richard2 (150)|6.5.2007 15:55
Jestli myslíš to, že se při ukončení vyzvánění zeptá jestli odeslat sms, tak jo, to funguje a fungovalo i před tím (před úpravou HTweakC).
Pokud vyberu "ano" tak se mi nabídne přednastavený (případně mnou upravený) text sms, kterou můžu hned odeslat.
R.
matrad (267)|6.5.2007 16:30
hmm taky mi to pred tim fungovalo :D ted uz ne....
Zato se uz zobrazujou jmena..
a nefunguje notifikace na zmeskane hovory a sms...
Ja to vidim na rozdil mezi lite verzi a full.

jdu tam hodit tu romku co tam mas a ty a beda ti 3x esli to nepujde :D
richard2 (150)|6.5.2007 17:04
Jsem v klidu, opravdu to funguje :D

EDIT: Ještě k softu: Na Today mám spuštěn pouze Shell, Diary a Suite, všechno jako záložky Shellu.
matrad (267)|6.5.2007 18:28
No tak nejde :O mam tam akorat shell a suit a kdyz jsem tam vrazil ten tweak tak jsem to nemel zaskrtnuty a az kdyz jsem to zaskrtnu tak to jede, ovsem ne ty sms pri odmitnuti .....

Edit:Takze to funguje na "Windows Mobil VI Pro - Black 2.5" na LVSW proste ne s odmitnutim sms...
ROJ (23)|9.5.2007 14:09
Já jsem s produkty Spb velmi spokojený. Na Today nepracuji už s ničím jiným. Teď zkouším právě Phone Suite a docela mě vyhovuje, jenom se nějak nemohu zorientovat v přepínání profilů. Automaticky mě tam naskakuje pouze "Automatický - Kolébka" při připojení k PC (to má logiku) a někdy naskočí "Automatický - Normální (tam, ale nemohu žádnou logiku najít), už funguje také časový (škoda, že je možno použít pouze jeden) a ostatní profily ne (Auto, Jednání, Headset) a nevím si s tím rady. Poradí mě někdo. Dík
Standa_ce4you (380)|9.5.2007 15:00
Dej si editaci profilu kterého chceš a tam najdeš položku Trigger. V ní si nastavíš, jak chceš profily přepínat - ručně, časově, klendář nebo při nabíjení/synchronizaci.
ROJ (23)|10.5.2007 13:30
Pro Standu
Děkuji za radu, ale protože ji nemohu použít, předpoládám, že toto je možné až v zakoupené plnohodnotné verzi (zatím používám zkušební)?
Je tam také možno nastavit automatický profil "Auto" a pokud ano tak jak?
Dík
Furbo (323)|10.5.2007 14:35
také tuto možnost nevidím a to mám již koupenou legální verzi. Momentálně řeším to, že mám v rámci WM5 upraveny některé zvukové projevy telefonu např. příchod SMS nebo e-mailu. Profily z SPB mi to vždy znovu přemáznou a nepřišel jsem na to jak jednotlivé akce upravit tam.
ROJ (23)|10.5.2007 15:25
Takže mezitím jsem si Spb Phone Suite zakoupil, ale bohužel jsem tam také nenalezl výšeuvedené nastavování "Trigger". Poraďte, prosím, jak dál. Díky
Petr_z_Ujezda (140)|10.5.2007 16:46
Trigger nikde nevidím.
mám českou verzi 1.0.0 sestavení 1179 - registrováno, z cabu. Kdo vidí Trigger a na jaké verzi cz/en?
libor_m (1026)|10.5.2007 21:53
Standa si spletl SPB Phone Suite s SBSH PhoneWeaver :D
matrad (267)|10.5.2007 21:54
Rozjel sem korektne suite na rom od LVSW WM6 :D huraaa
richard2 (150)|10.5.2007 22:05
Tak bys nám taky mohl možná napsat jak :D
matrad (267)|10.5.2007 22:29
Cekal jsem to :D
mam posledni verzi LVSW a pustil jsem videohovor v TweakUI :cool:
Prisel jsem na to, kdyz jsem vypnul video v BE2.5 :D trosku paradox :D
Protoze tam to vse fachalo jak ma :D
richard2 (150)|10.5.2007 22:43
To mi právě pomohlo jenom k tomu, že se nabízelo odesílání sms, ale příchozí číslo nebylo vidět. No a to jsem právě musel vyřešit přes PhotoContacts PRO. Zkoušel jsem zatrhávat a odtrhávat všechno možné jak v TweakUI tak v HTweakC, stokrát SR, ale furt nic.

EDIT: Ale už to neřeším, zatím to funguje :D
matrad (267)|11.5.2007 07:59
Pres HTweakC_2.1b odskrtnes skin nebo zaskrtnes a funguje to (odzkouseno na dvou) :)
ROJ (23)|11.5.2007 08:03
Zdravím,
myslím, že se diskuze již moc netýká Spb Phone Suite (nebo se pletu). Rád bych kdyby někdo poradil s nastavování profilů v tomto programu. Dík
richard2 (150)|11.5.2007 08:17
Ty myslíš ty automatické profily? Moc mi to taky do hlavy neleze, ale zkoušel jsem v nastavení profilů kolébku. Přidržel jsem na ni stylus a dal jí tu nejvyšší prioritu (nevím možná to nemělo na nic vliv). Pak jsem na ploše z nabídky vybral, že chci automatický profil. Nabídne se pět profilů, ten poslední je ten automatický. Pak v momentě kdy jsem to připojil k PC to přeskočilo na nastavení hlasitosti toho profilu "kolébka".
Nevím jaké podmínky připojení musí být splněny např. u profilu auto, ale takhle nějak to funguje.
Já to teď hledal víceméně kvůli tobě, sám tu automatiku nepotřebuji, takže si s tím budeš muset nějak pohrát.
R.

EDIT: A ty předchozí příspěvky se týkaly Suite, i když ve vazbě na konkrétní ROM ;)

EDIT: Takže to nastavení priority na to vliv asi nemá. Nejvyšší prioritu jsem dal profilu auto a při spojení s PC zase automaticky naskočil profil kolébka. Za chvíli to vyzkouším v autě, ale protože se připojuju k HF přes BT tak myslím, že se bude jednat o profil "headset" a ne "auto". Uvidíme, pak dám vědět.
ROJ (23)|11.5.2007 08:24
Děkuji za snahu, ale z automatických profilů mě právě funguje "Kolébka" a "Časový" a u ostatních automatických, ať se snažím jak se snažím, nemohu přijít na to jak to nastavit
richard2 (150)|11.5.2007 08:35
Tak jo, v aute je to "headset", protoze to mam pres BT k HF sade. A funguje bezvadne
matrad (267)|11.5.2007 13:56
[QUOTE="ROJ"]Zdravím,
myslím, že se diskuze již moc netýká Spb Phone Suite (nebo se pletu). Rád bych kdyby někdo poradil s nastavování profilů v tomto programu. Dík[/QUOTE]
Priteli, kdyz ma nekdo proble s timto softem, tak se to resi zde.
To ze resim jak tento soft korektne rozjet je taky problem co patri sem, stejne jako ten problem co resis ty.... ;) takze se pletes :)
ROJ (23)|11.5.2007 21:27
pro Richard2
Mě nefunguje ani "Headset" a k HF se také připojuji přes BT. Jak to provádíš? Díky
ROJ (23)|11.5.2007 21:30
Pro matrad
již před časem tady byla připomínka, že toto fórum nenavštěvují jenom odborníci ale také laici. Takže se velmi omlouvám, že jsem nepochopil, že se to také týká tématu. Již se to nestane
richard2 (150)|12.5.2007 13:40
pro ROJ

Tak ten profil "jednání" se automaticky aktivuje v momentě, kdy máš v kalendáři nějakou schůzku, která má status "zaneprázdněn". Vyzkoušel jsem to a funguje :yes:

Citace zdroje:
"To activate the Meeting profile, add a meeting appointment with 'busy' status; and select 'Automatic' profile. When the scheduled event rises, the Meeting profile turns on."

Více zde

Takže na kalendář pozor, někdo by se pak mohl divit proč mu mobil nezvoní :D
kecinzer_ce4you (332)|29.5.2007 11:37
Taky tento softík používám, ale nějak jsem nepochopil to nastavení hlasitosti vyzvánění a hlasitosti hovoru. Přijde mi totiž, že je to obrácené (mám MDA Compact II).
Taky když si nastavím profil potichu, tak mám veškerou hlasitost sníženou, což znamená, že když mi bude někdo volat, tak ho neuslyším?