Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ideální bluetooth sluchátko pro MDA II ? Existuje vůbec ?

pelopones (95)|2.3.2004 01:09
Již delší dobu se snažím získat odpověď na otázku jaké bluetooth sluchátko pracuje s MDA II nejlépe. Při pročítání diskuzí na XDA developers jsem zjistil, že je potřeba vybírat nejen konkrétního výrobce, konkrétní model , ale i konkrétní firmware sluchátka. Vím , že s kompatibilitou bluetooh zařízení to není obecně nejrůžovější, ale že je to takhle špatné , to jsem tedy netušil.

Má někdo z Vás praktické zkušenosti se spoluprácí těchto dvou zařízení a nechtěl by se tu o ně podělit ??

ipf (2136)|2.3.2004 07:18
Tak tenhle problém už řeším víc jak měsíc a nazval bych to ne: které sluchátko chodí nejlíp, ale: které funguje s MDAII. Už jsem jich vyzkoušel nespočet, dokonce se i s MDAII spárovaly, ale ještě mi ani jedno nefungovalo! Někde ve starší diskusi někdo napsal, že mu s MDAII chodí od firmy JABRA, na to jsem narazil minulý týden, stojí cca 5.000 :( , ale ještě jsem ho nezkoušel (nebylo nabitý a já neměl čas čekat).
Obecně: problém bude zřejmě v MDAII v BT. Minulý týden jsem koupil BT GPS, po drobné opravě SW šlape k mé dokonalé spokojenosti. Teď ještě znovu zkusit sluchátko.
Až se mi to povede, dám vědět.
:)
null (0)|2.3.2004 18:11
Tak co se tyce Bluetooth sluchatka jsem jedno testoval pred 10 dny v prodejne T Mobile sparoval jsem ho (s MDA2)a slapalo jak zadne jine telefon jsem nechal v prodejne a se sluchatkem jsem sel na namesti (15m od tel) a fungovalo jako zadne jine.doporucuju p.s. na prodej je jen u T Mobile a oznaceni je Blue Trek G2 je stylove a lehke.viz foto
cena 2000 s DPH

ipf (2136)|2.3.2004 20:49
[QUOTE="pretorian"]Tak co se tyce Bluetooth sluchatka jsem jedno testoval pred 10 dny v prodejne T Mobile sparoval jsem ho (s MDA2)a slapalo jak zadne jine telefon jsem nechal v prodejne a se sluchatkem jsem sel na namesti (15m od tel) a fungovalo jako zadne jine.doporucuju p.s. na prodej je jen u T Mobile a oznaceni je Blue Trek G2 je stylove a lehke.viz foto
cena 2000 s DPH[/QUOTE]

Tohle jsem take zkousel (v ELECTROWORLDu), bezuspesne.
Diky za radu, zitra to vyzkousim primo v TM.
null (0)|2.3.2004 21:40
to je zajimave,me to vazne fungovalo a testoval jsem to na dvou MDA 2
(mem a to co meli v T Mobilu jako ukazkove) p.s. typ musis jim rict at to chvilku nechaji nabijet nam to ze zacatku taky nejelo ale to bylo slabou baterii!
ipf (2136)|2.3.2004 22:29
[QUOTE="pretorian"]to je zajimave,me to vazne fungovalo a testoval jsem to na dvou MDA 2
(mem a to co meli v T Mobilu jako ukazkove) p.s. typ musis jim rict at to chvilku nechaji nabijet nam to ze zacatku taky nejelo ale to bylo slabou baterii![/QUOTE]

Já vím. Byl jsem v obchodě, domluvil jsem se s prodavačem, aby to hodil na nabíječku a odjel jsem za klientem. Vrátil jsem se cca za tři hodiny a zkoušeli jsme to - nechodilo.
Ale je možné, že problém byl v MDA a BT (někde v diskusi jsem také četl o problémech BT na MDA). Minulý týden jsem kupoval BT GPS, v SUNNYSOFTu mi dohrával nějakou opravu pro BT, aby to chodilo a ono to chodí.
Zítra to půjdu zkusit.
null (0)|2.3.2004 22:35
ok preju mnoho zdaru
pelopones (95)|2.3.2004 23:35
Tak jak vidím, asi opravdu není spojení MDA II se sluchátkem žádnou hračkou, ale spíše loterií. Abych problém ještě trochu ztížil, napadla mne ještě jedna otázka.

Je možné , aby MDA II pomocí bluetooth současně komunikovalo s dvěmi zařízeními. Konkrétně mne zajímá možnost současné komunikace s bluetooth GPS a bluetooth sluchátkem.
Jde to vůbec teoreticky a má někdo praktické zkušenosti ?

Díky za odpovědi.
ipf (2136)|3.3.2004 01:12
Je možné , aby MDA II pomocí bluetooth současně komunikovalo s dvěmi zařízeními. Konkrétně mne zajímá možnost současné komunikace s bluetooth GPS a bluetooth sluchátkem.
Jde to vůbec teoreticky a má někdo praktické zkušenosti ?


Jóó, to by bylo úžasný, ale budu rád, vzhledem k tomu, že trávím věšinu pracovního dne v autě, když rozchodím to sluchátko.
(pak do toho pustím GPSku a děj se vůle boží) :)

PS.
Jeden můj kolega (zarytej Mekoš) se diví, že to vůbec funguje, když to dělal Microsoft :D
bass_ce4you (105)|4.3.2004 10:03
Pokud vím tak MDA současně 2 BT zařízení nepodporuje. Před použitím každého je třeba provést nové párování. Mám v autě BT HF a zatím jsem zcela nepochopil zákonitosti toho párování. Nejhorší je když vypnu omylem během hovoru přes HF klíček. To se celý rozhodí a pak musím vymazat paměť HF, vymazat spárované zařízení v MDA a párovat znovu. Někdy se to chytne napoprvé, někdy páruji třeba 10x a různě to prokládám resety MDA i HF než se to chytne. Představa že takhle budu párovat několik BT zařízení mě děsí.
ipf (2136)|4.3.2004 10:18
[QUOTE="bass"]Pokud vím tak MDA současně 2 BT zařízení nepodporuje. Před použitím každého je třeba provést nové párování. Mám v autě BT HF a zatím jsem zcela nepochopil zákonitosti toho párování. Nejhorší je když vypnu omylem během hovoru přes HF klíček. To se celý rozhodí a pak musím vymazat paměť HF, vymazat spárované zařízení v MDA a párovat znovu. Někdy se to chytne napoprvé, někdy páruji třeba 10x a různě to prokládám resety MDA i HF než se to chytne. Představa že takhle budu párovat několik BT zařízení mě děsí. [/QUOTE]

Docela povzbudivé informace, zejména o tom resetu a párování (tak si říkám, jestli není na čase umístit na MDA jako základ tlačítka CTRL, ALT,a DEL)

:D
Vít_ce4you (156)|29.3.2004 21:50
Nemate nekdo zkusenost se sluchatkem Bloospoon spojenym s MDA II, to je to co snima zvuk z licnich kosti, takze neni ani videt a asi neni slyset ani hluk okolo. Snaseji se?

Jo a jeste neco - cetl jsem ted v diskusi o GPS, ze MDA bluetooth neumi dve zarizeni naraz (treba sluchatko a GPS). Nevi nekdo proc a nejde to nejakym softem obejit? Diky.
indy_ce4you (33)|7.4.2004 00:21
[QUOTE="bass"]Pokud vím tak MDA současně 2 BT zařízení nepodporuje. Před použitím každého je třeba provést nové párování. Mám v autě BT HF a zatím jsem zcela nepochopil zákonitosti toho párování. Nejhorší je když vypnu omylem během hovoru přes HF klíček. To se celý rozhodí a pak musím vymazat paměť HF, vymazat spárované zařízení v MDA a párovat znovu. Někdy se to chytne napoprvé, někdy páruji třeba 10x a různě to prokládám resety MDA i HF než se to chytne. Představa že takhle budu párovat několik BT zařízení mě děsí. [/QUOTE]

Nejsem dlouhodobým uživatelem MDA II (3 týden...) Já používám Jabru a pokud mohu hodnotit, víceméně funguje. To víceméně znamená, že pokud dojde k odpojení obou zařízení, musím je znovu spárovat a pak zase funguje. Sice mi to vadí, ale nic lepšího jsem nevymyslel. Jabru jsem podědil po kolegovi co ji koupil k N6000 a nevyhovuje mu používat sluchátko. Tak nevím co stojí. Taky jinak od včerejška jsem uživatelem GPS přes BT. Samozřejmě že je pouřívám v autě najednou. Dnes poprvé na své cestě po Praze - a myslím, že to šlo. Co jediné jsem si všímal, byl výpadek GPS, kdy se zobrazil v mapě otazník. Nějak jsem nesledoval, zda to má souvislost s telefonováním. Vždy se vše zase rozběhlo. Nepotřeboval jsem nějakou super navigaci, tak nevím, jak dlouhé ty výpadky byly. Schválně to příště více omrknu. Co mně zklamalo, byla rychlost přenosu u SW Smart Maps. Na silnici jsem dávno minul most a v mapě byl předemnou...U Pocket Kim to bylo lepší. pokud má někdo na Jabru nějakou fintu, budu rád za radu :D
ipf (2136)|7.4.2004 11:18
Zdravin vsechny, t.c. z Egypta. Ty otazniky souvisi s vypadky signalu ze satelitu, tj. ve vyssi zastavbe, pod mosty apod. /pokud nevidi alespon 3 satelity/. Co se tyka odchylek mostu apod., zalezi na kvalite podkladove mapy. Mne se v CR vic nez PocketKIM osvedcil TOM-TOM ROUTE PLANER, ale to jsou dalsi dva tisice /na druhou stranu v Italii, od Neapole na jih jsme trvale jeli bud cca 150 metru vedle silnice anebo v mori - blbe zamerena mapa/.
GPS jsem sparoval pouze jednou a pak jiz nabiha normalne. S headsetem zkusenost nemam, cekam, jak dopadnou jini /viz. me predchozi clanky/.
indy_ce4you (33)|7.4.2004 21:56
Dnes jsem zkoušel připojení ActiveSync přes BT a k tomu Head Set Jabra a vše šlo. Takže asi dvě zařízení lze provozovat. Zítra vezmu i GPS a vyzkouším to společně...
Gvaks (114)|9.4.2004 14:06
testoval jsem Bluetooth Sony Ericsson HBH-35 (cena kolem 2700,-), velmi dobrou zkušenost mám co se týče dosahu a kvality signálu Bluetooth a výdrže na plné nabití cca 3dny, jediná věc co mne zklamala bylo, že při ukončení hovoru se musí chvilku počkat než můžete volat znova protože jinak se hovor přenese pouze do MDA.
Momentálně testuji Bluemate-630 (dodává CPA cena kolem 1800,-), má kratší dosah Bluetooth horší kvalitu zvuku, také jsou trochu problémky s dobíjením baterie vydrží max 2dny. Každopádně jsem se dnes dozvěděl od dodavatele, že tento typ stahují z prodeje a nahrazují jiným.
Hned jak se mi dostane novinka do ruky (asi už v úterý) napíšu info.
dyndy (159)|12.4.2004 11:37
Dnes sem si půjčil od známého na zkoušku Bluetooth JabraBT200 a šlape to na prví pokus. Jo a dá se používat k telefonování i když sem zároveň sesynchronizován také bluetootem s notebookem. Tak si myslím, že dvě bluetooth zařízení moje MDA2 zvládá.;)
Gvaks (114)|15.4.2004 13:56
zdravím mám otestováno

BLUETOOTH HANDSFREE BLUETREK G2 LIGHT BLUE (cca 2000,-Kč) spárování bez problémů, výdrž na baterii cca 3 dny záleží hodně na tom jak voláte v návodu výrobce uvádí pohotovost až 300h :-), ale každopádně baterii jsem neměl ideálně naformátovanou nabíjel jsem jen dvakrát. Dobrá kvalita zvuku i hlasitost, repro je vyvedeno "špuntem" směrem do ucha takže zvuk z telefonu není tak rušen okolním hlukem. Dosah ideální pro hovor do 5m, signál si udrží i na větší vzdálenost, ale hovor je přerušovaný. Přijímací tlačítko má velký odpor na stisk takže při příjímání hovoru si sluchátku dost natlačíte na ucho. Sluchátko má možnost mute. Držák na ucho se dá taky mírně upravit takže sluchátko drží bez problémů. K HF G2 se dá dokoupit i nabíječka do vozu. Osobně jsem byl se sluchátkem spokojen.

Teď mám na uchu BLUETOOTH HANDSFREE PŘENOSNÉ 9G testnu a podám zase info
:) :)
ipf (2136)|15.4.2004 14:13
Tak jsem si včera také konečně koupil sluchátko - Headset BT400. Procestoval jsem půl republiky, na sluneční cloně zavěšené MDAII, na přístrojovce položené BT GPS NAVILOCK, všechna tři zařízení si rozuměla narosto dokonale. I při vypnutí všech zařízení, vystoupení z auta apod. se bez problémů znovu spárovaly, GPS jede i při telefonování přes HS.
Dnes ráno jsem přišel do auta, zapnul BT na MDA, zapnul HS i GPS, nic jsem nemusel znovu párovat, vše chodí bez problémů. Takže MDAII podporuje současný provoz minimálně dvou BT zařízení.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|15.4.2004 17:09
Používám asi měsíc BLUETREK G2 LIGHT BLUE, jede to bez problémů, jak uvádí Gvaks výše. Tlačítko spojení jde sice trochu ztuha, ale stačí přidržet sluchátko mezi palcem a prostředníčkem a ukazováčkem spojit :-)). Mno, alespoň to zase nespojuje při každém ťuknutí... Sluchátko je velice lehké, snadno se na něj zvykne. Závěs je potažen gumou a lze ho docela dobře tvarovat podle šišatosti té které lebky - zavěsím za ucho a prsty přitlačím k hlavě, potom perfektně sedí a ani při předklonu se neuvolňuje. Mám dotaz, zda již někdo rozchodil BT sluchátko a hlasové vytáčení, případně s jakým softem. Zatím zkouším VoiceDialerCe, do auta plně vyhovuje (free verze na 3 čísla), zatím to stačí, pokud potřebuji volat někoho dalšího, zastavím. Ale nevylučuji použití něčeho lepšího, placeného, ale potřebuji reference......
ipf (2136)|15.4.2004 18:39
:evil:
Nahoře jsem chválil, už mám po radosti. včera mi praskl plastový držák na ucho. Původně jsem myslel, že jsem ho neopatrností ulomil, naštěstí byl přiložený náhradní. Bohužel, ten dneska, i přes zvláštní pozornost věnovanou opatrnosti při nasazování, praskl také. Uvidíme, co mi řeknou při reklamaci, ale kvalita je značně oochybná.
indy_ce4you (33)|15.4.2004 21:30
Doplnil bych k předešlým informacím další svou zkušenost. Provoz tří BT zařízení je u mně v pohodě. Konkrétně Async, GPS NaviLock, sluchátko Jabra BT200. V kanceláři Async trvale připojen a GPS se sluchátkem v pohodě držely párování. BT se u mně stal dost spolehlivý zcela nestandardním způsobem. Zkoušel jsem si upgradobvat MMS Composer na verzi 1.6.0.9, protože používám Dataphone II s Oskarem a nejdou mi MMS. Při restartu se "něco" stalo a předtím, při všech restartech se objevovalo logo Windows a najednou se objevilo logo Eurotelu. :sarcastic: :?: MMS Composer nejde vůbec, ale skončily mi problémy s Jabrou :D Nemusím při každém připojení znovu párovat. Kdykoliv se dostanou k sobe, spojí se. No a teď musím vyřešit ty MMS :O
Butch_ce4you (73)|11.8.2004 15:46
[QUOTE="indy"]Doplnil bych k předešlým informacím další svou zkušenost. Provoz tří BT zařízení je u mně v pohodě. Konkrétně Async, GPS NaviLock, sluchátko Jabra BT200. [/QUOTE]

Co máš za HW ? Firmware atd... Používám BT v práci s AS a uvažuju o BT NaviLocku a Bluetreku,ale fak jak to tu čtu,to je teda těžké dilema... Představa že vyhodím přes 8 tisíc a nebude to fungovat mě moc nebere :?
ipf (2136)|11.8.2004 18:28
Já nokonec skončil s kombinací MDAII + BT GPS NAVILOCK + BT sluchátko iTec a vše se v pohodě snáší (i naráz).
Butch_ce4you (73)|12.8.2004 08:31
Pražáci,byl by někdo ochoten mi BT NaviLock půjčit na chvíli k mému MDA ?
Zastavil bych se a na místě to vyzkoušel,přijedu v rámci Prahy kamkoliv.

ještě krátká zkušenost - moje MDAII + Bluetrek G2 + BT Active sync,chodí všechno najednou,hurá :D

...teď ještě ta navigace aby chodila.....
Pavel Vojta (42)|16.8.2004 15:03
Testoval jsem MDA II mojí SE HBH-35, funguje bez problému a to i součastně s BT-GPS Fortuna. Mimochodem ta HBH-35 má nejlepší zvuk ze všech sluchátek které jsem skoušel a nebylo jich málo!
xxxharleyxxx (123)|29.11.2005 02:36
zdravim mam Bluetooth sluchatka TRUST BT220 funguji na telefonovani dobre existuje sim nejaka moznost abych je vyuzil i na poslouchani MP3 z MDA????