Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak to vypadá se STATICKOU NAVIGACÍ ???

bmk (117)|24.4.2007 10:28
Zdravím všechny přítomné a rád bych se zeptal na jednu věc,která jaksi souvysí s univerzálností navigace Asus "pé535tky".a sice jestli se dá toto PDA použít kromě navigace v autě taky pro pěší navigaci.Nemyslím přímo na turistiku,ale třeba pro pěší chůzi měste.Určitě to je užitečná otázka pro všechny,co mají toto PDA a pojedou s ním na dovolenou,kde třeba ve Vídni nechají auto stát na okraji města před hotelem a vydají se do centra po vlastní ose.Nejde tak ani o to,aby je navigace dovedla do centra,do určitého bodu zájmu,ale aby tě navigace dovedla nazpět k místu,odkud si vyšel,jednoduše abysi nebloudil,mohl být v klidu a věděl,že aď budeš v jakékoliv části města,vždy tě to dovede k tvobě vytvořenému bodu zájmu,tedy zpět k autu.Dějuji předem za informace a protože se rozmýšlím nad koupí tohoto PDA budou pro mně vaše informace velmi cené.Díky...;) null
freebird (61)|24.4.2007 11:36
Myslím si že P535 určitě použiješ i pro chůzi, pokud by byla statické navigace zapnuta, jako že defaultně asi bude, tak je několik programů (freewarů) které statickou navigaci dokážou bez problémů vypnout a zase zapnout.
Já používám SirfTech na mém Asus A636N a vše šlape jak má.
martin_g (81)|24.4.2007 13:55
Navigacia v P535 sa da pouzit aj pri chodzi - podmienkou je vypnutie statickej navigacie a samozrejme potrebujes aj vhodny program na navigovanie.
czuraak (97)|25.4.2007 01:22
Co to znamená to "statická navigace"? A k čemu to slouží? Díky.
Docent (1234)|25.4.2007 08:11
Zkoušels napsat ta dvě slovíčka do toho okénka nahoře a zmáčknout "Hledat"?
martin_g (81)|25.4.2007 13:41
[QUOTE="czuraak"]Co to znamená to "statická navigace"? A k čemu to slouží? Díky.[/QUOTE]
Pri rychlosti mensej ako 4 km/hod si pameta jednu hodnotu a tu zobrazuje - pre navigacny program to znamena ze stojis na mieste.
t.prochazka (125)|29.4.2007 13:40
Tak jsem zkusil SirfTech i SirfDemo, obojí funguje, přes obojí jde statickou navigaci vypnout, jen škoda, že nejde místo vypnutí prostě jen změnit tu minimální rychlost třeba na 1km/h.

Zapnul jsem dokonce DGPS source na SBAS, v pododě to vzalo, dokonce v SirfTechu tam dole naskočí nějaká data, ale v menu SBAS control nic není, ale to je asi podmíněno až připojením na přísušný satelit, což se mi nepodařilo. Zkoušek to už někdo?
bmk (117)|29.4.2007 18:17
[QUOTE="t.prochazka"]Tak jsem zkusil SirfTech i SirfDemo, obojí funguje, přes obojí jde statickou navigaci vypnout, jen škoda, že nejde místo vypnutí prostě jen změnit tu minimální rychlost třeba na 1km/h.

Zapnul jsem dokonce DGPS source na SBAS, v pododě to vzalo, dokonce v SirfTechu tam dole naskočí nějaká data, ale v menu SBAS control nic není, ale to je asi podmíněno až připojením na přísušný satelit, což se mi nepodařilo. Zkoušek to už někdo?[/QUOTE]



Jak náročný,nebo složitý,či dlouhý je ten úkon toho zapnutí,nebo vypnutí té statické navigace???Mám na mysli,jestli to netrvá dlouho a není na to potřeba s i" vzít dovolenou" ,prostě jestli to je použitelné v běžném životě (ráno pojedu autem a odpoledne půjdu pěšky)???a ještě by mně zajímalo,jestli se nekurví SW,nebo HW při častějším vypínání a zapínání.Díky za info...
xtonda (811)|29.4.2007 21:53
Slušné automobilové navigační softy tě přilepí na vypočtenou trasu a de facto si statickou navigaci obstarávají samy a lépe protože na rozdíl od GPSr mají informaci o zamýšlené trase, z principu se nemohou spoléhat na funkci jednoho konkrétního GPSr chipsetu. Proto moje rada je SN prostě vypnout a nechat to tak.
xtonda (811)|29.4.2007 21:57
Jinak ten úkon spočívá v tom, že se připojíš ke GPSr, přepneš ho na Sirf protokol, to odpojí komunikaci. připojíš se znovu, přepneš SN a přepneš komunikaci zpět na NMEA, dojde opět k odpojení. A teď už by melo být možné se připojit navigačním softem přes NMEA a mít SN v požadovaném stavu. Nedám ruku do ohně, jak píši SirfDemo jsem pouštěl jen jednou abych SN vypl a od té doby to mám tak.
martin_g (81)|30.4.2007 08:38
bmk:
Ja na prepinanie pouzivam jednoucelovy programcek ktory nerobi nic ine len zapina alebo vypina stat.navigaciu (jedno tlacidlo na vypnutie a jedno na zapnutie). Samotne prepnutie trva tak 3 az 5 sekund.

xtonda:
Neviem ci to robi len mne, ale pri vypnutej stat.navigacii sa mi iGO chyta namiesto do 2 miut, klude aj za 5.
skype (41)|30.4.2007 13:39
Pls pres jakej soft to delas?
bmk (117)|30.4.2007 14:00
pro Martin_g :
taky by mně zajímalo jak se ten program jmenuje a kde se dá pořídit.díky...
martin_g (81)|30.4.2007 15:21
[QUOTE="bmk"]pro Martin_g :
taky by mně zajímalo jak se ten program jmenuje a kde se dá pořídit.díky...[/QUOTE]
Vola sa to MMSirfSetup.
Neviem presne kde som to stiahol, ale teraz som nasiel tento odkaz:
http://www.memory-map.com/MMSirfSetup.exe