Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

A zase GPS N560

ShadowDragon (15)|24.4.2007 09:59
Ahoj,

já vím,že se to tu probíralo už nespočetněkrát,ale jako nového uživatele mě zajímá,jak vám GPS na N560 šlape.

Uvažuju,že zkusím reklamaci,protože za dvě hodiny cesty autobusem se nechytí,pod širým nebem tak po dvou třech minutách a to se fixne tak na 3 nejvýš 4 satelity. Při cestě autem také není použitelný. V iGo mi při nejlepším ukázal 3 fixnuté satelity a signál byl na pětině u každého.

Zabudovaný GPS Locator také nic moc,chytá signál strašně dlouho. Párkrát jsem zkusil program GPSinfo ten mi ukázal satelity,kdežto GPS Locator vůbec.

Od GPS v N560 jsem čekal daleko víc.

Jak jste na tom vy?Myslíte,že bych měl zkusit servis?:(

P.S.: Se samotným Looxem spokojenost.
.:PJ:. (1)|24.4.2007 12:14
Na toto je jedina odpoved; reklamuj to, taky jsem s tim mel dopobne problemy. Nespis se jedna o nejakou vadnou serii nebo tak neco, protoze kamos si ho koupil taky a stejny problem, na prodejne dali novej a jede uplne super. Ja ho reklamoval, mam v nem ted novou zakladovku a GPS taky jede o poznani lip. Chyba je nekde u anteny , protoze kdyz jsem PDA polozil na kovovou plochu (treba kapota auta), tak to melo silnejsi signal a v ruce vubec nic.
Qemu (75)|24.4.2007 17:23
u me to taky resila reklamace, jenze me se fixnul asi po 45 minutach na volne prostranstvi nekdy ani to ne. Ted jeto lepsi :D
Marian Veselý (662)|24.4.2007 19:32
Fungovala mi od začátku v pohodě, nedávno ale začal vypadávat signál. Dal jsem to na reklamaci, za týden to bylo zpět s novým boardem a opět jede jak má. V IGO fix kolem 20 sekund.
prtdlacka (179)|24.4.2007 21:02
ja mam fix tak do pul minuty, signal o trchu slabsi nez Nokia LD-3W, ale pro navigaci dostatecne pouzitelny - takze nejspis vadny kus (u N520 nesel chip vubec - pry vadna serie - a po vymene desky to bylo stejne mizerny)
Bajzík (26)|25.4.2007 17:03
Je to prostě na reklamaci, mně naštěstí šlape spolehlivě
paveldurna (6)|26.4.2007 23:48
zdarec využiju tohoto tematu, od utery mam n560 a zkoušel sem samo i GPS bez nějakyho softu, jen ten lokator a po chvili mi to našlo 4-6 satelitu, teď ale když to zapnu tak ani po chvili nenajede nic a občas to hlasi i že gps neni dostupny nebo nalezeny, s infra to nic nema,to sem zkoušel, hral sem si s tim dnes celej den a nepodařilo se mi nic, nevim taky jestli ma u toho blikat nějaka dioda ale když ten lokator rozjedu tak neblika nic, mělo by?co si o tom myslite?samo sem si pohraval i s nastavenim a restartoval ale nic, hadwarovy port 8 a soft 3 a rychlost ty 4tis, nevim co se s tim da jeste vymyslet. vidite to na reklamaci?jainak s pda jako takovym ve zbytku naprosta spokojenost! diky a ahoj
ShadowDragon (15)|27.4.2007 09:22
Je divné že by ti GPS přestalo fungovat jentak zničeho nic,aniž bys s tím někde praštil:)

Jinak původní nastavení GPS v Loox N560 je port 8 a rychlost 9 tisíc a něco (myslím žě 9600)

Můj Loox už je na reklamaci,včera jsem ho reklamoval tak uvidíme,ale nějak nevěřím tomu, že by mi reklamaci uznali. Samotné GPS pod širým nebem fungovalo,ale v autě,buse a tramvaji většinou nic a to také pod širým nebem. Ale za pokus nic nedám.

P.S.: Platí se něco za neuznanou reklamaci?:?
paveldurna (6)|28.4.2007 19:24
tak to opravdu nevim jestli se neco uctuje,jestli na diagnostice nic nenajdou a reknou ze vse ok tak snad jen 100-200 treba za tu diagnostiku,no nevim no,ten port myslis hardwarovy?asi jo ze?zkusim to jeste nekdy venku ale uz sem to chvili zkousel a driv aspon jeden satelit najel hned a ostatni po chvili a ted nic i po chvili ale mozna su malo trpelivej. a co ta dioda?ma blikat modře?trejne to možna asi vidim že pokud budou problemy, přijde externi BT a bude pokoj:-)jiank zařízení bez chyby, wifi super,jinak přes BT mi to haže s telefonem nějakou chybu přenosu, tak na to ještě zkusim přijit,třeba to pujde.tak hodně štěsti při reklamaci!
mallox (33)|28.4.2007 22:40
lidicky..reklamujete ho u prodejce? nebo znate nekdo dobry servis..
ja dneska videl 7satelitu koliem 10 minut a ani se nechytil..sic jsem s tim sel, ale vadit by to snad nemelo..;)
Marian Veselý (662)|29.4.2007 10:32
Nejlepší a nejrychlejší je poslat to přímo do Getronicsu. Prodejce to tam stejně pošle, takže se tím ušetří pár dní.
ladarozan_ce4you (81)|30.4.2007 17:33
ještě před odnesením do servisu je dobré udělat tvrdý reset a posoudit činnost GPS v klidu(!!). Ověřil jsem si to jízdou z Prahy do Plzně, kdy se za pohybu nechytal, ale až po HR a uložení POI teprve šel, jak má. Satelitů až 12 v autě a libovolně s jiným software. Je třeba jen dát pozor na COM 8 a další, aby se nestřetly. Zpravidla Locator vyžaduje první spuštění naprosto v klidu a pak se chytí.