Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jednoducha kniznica na vyvoj hier

atsip (14)|24.4.2007 01:28
Zdravim!

Chcel by som sa spytat, aka je dobra a lahka kniznica pre C++, hlavne pre VS2005 alebo popripade aj eVS 4.0, ktorou by sa dala urobit jednoducha hra pre PocketPC.
Potreboval by som totiz urobit hru na styl tamagotchi (2D) pre WM2003. Na zaciatku som rozmyslal o vyuziti WM API - GDI, ale robi sa s tym tazkopadne a navyse je to dost pomale. Potom som nasiel kniznicu Vincent na baze OpenGL ES, no je to tiez prilis zlozite, kedze som s OpenGL nikdy nerobil a pre kratkost casu to ani nemam cas studovat. Dnes som vygooglil este jednu zaujimavu kniznicu PocketFrog, no tu sa mi doteraz nejako nepodarilo spojazdnit - stale vypisuje rozne unresolved links. Aj som prekompilovaval zdrojaky do kniznic lib podla navodov, aj tak to nepomohlo (aj ked som tie errory znizoval az na sucasne 2, ktorych sa uz neviem zbavit). No neviem, mozno zrejme robim niekde chyby, ale na dnes mi uz toho trapenia stacilo - mozno sa vsak na to este niekedy pozriem.

Pozna ale prosim, este niekto z vas nejaku inu a lahku kniznicu, ktoru by sa dalo rychlo zvladnut, naucit a hned pouzit (nepotrebujem nic zlozite, ani 3D)?

Dakujem...
temp_ce4you (23)|30.4.2007 21:49
Pokud by ti stacil C#, tak sem napsal nejake tutorialy, promi pro pocket a vyvoj hry. Jsou na www.imlok.net. Mam jeste jeden rozepsany, kde mam popsane GUI, ale resim ted algoritmus generovani hry, tak pokud by ti stacil v tomto stavu tak tiho muzu poslat. Nebo by jsi potreboval pomoc napis na mejla.

Ale samo zalezi na obe :-)
atsip (14)|2.5.2007 17:50
Diky, no predsa len musim ostat pri cistom C++. Totizto to potrebujem naprogramovat do buduceho pondelku ako semestralnu pracu z predmetu "Jazyk C++".
Teraz sice este nemam ani riadok zdrojoveho kodu, no rozmyslam, ze pre jednoduchost pouzijem asi MFC kombinovanu s API - GDI funkciami na vykreslenie zakladeho obrazku. Neviem este ako to spravim, no daco hadam do toho pondelku stihnem. :)
mike.pr (21)|4.5.2007 18:35
Čau

Já použil při pokusování na zjednodušení práce PocketFrog, jen stránky autorů jsou teď v podivném stavu
PocketFrog

Rozhodně je to ale rychlý engine a poměrně i snadný na použití

EDIT:
Případně bych i vyhrabal zdrojáky, pokud by to pomohlo

Aktuálně už jsem nějakou dobu bez pocket PC, ale asi se vrátím k jejich programování, táta mě honí s nějakým softem co potřebuje a pak zvažuju si to vzít jako diplomku.