Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Budík na A701

Rsaf (5)|23.4.2007 22:39
Ahoj,
Asi se ptám úplně blbě, ale co používáte na A701 jako budík...

Chtěl jsem použít standardní nástroj Nastavení/Systém, Hodiny a přípomenutí, ale ať hledám kde hledám, nedaří se mi najít nastavení tónu pro tuto položku.

Zkoušel jsem třeba ještě SPD Time, jenomže ten se mi zase nespustí, pokud se mio uspí...

Latimerix_ce4you (0)|24.4.2007 08:22
Nemám sice Mio A701, ale tohle by snad mohlo být stejné i jinde:

Nastavení/Systém, Hodiny a přípomenutí -->záložka Připomenutí--> stisknout ikonu zvonku vpravo -->vybrat zvuk ze seznamu
Fosgen (30)|24.4.2007 14:21
nahoře klikni na datum.
guerera (13)|24.4.2007 20:24
presne tak klikni na datum a potom dole zalozka PRIPOMENUTI a to je vlastne budik
Martynez (206)|24.4.2007 22:05
systemovy tam je, ale ja bych doporucil SPB time... Neni to jen budik, umi to snad vsechno co se casu tyce... a od te doby, coz je skoro rok, co jsem to vyzkousel..., nic jineho nepouzivam.
tady je odkaz:
http://www.spbsoftwarehouse.com/products/time/?cz
Rsaf (5)|29.4.2007 07:19
[QUOTE="Martynet"]systemovy tam je, ale ja bych doporucil SPB time... Neni to jen budik, umi to snad vsechno co se casu tyce... a od te doby, coz je skoro rok, co jsem to vyzkousel..., nic jineho nepouzivam.
tady je odkaz:
http://www.spbsoftwarehouse.com/products/time/?cz[/QUOTE]

Konkretne u SPB Time se mi stavalo (psal jsem to i v tom prvnim prospvku) ze pokud se zarizeni vypne (uspi - ne uplne, pouze proste neni na nabijecce...) tak se proste neprobudi, napr. jsem v 17.55 nachystal budik na 18.00, 18.00 se nic nestalo ale kdyz jsem MIO probudil (kratky stisk cerveneho tl.) v 18.05 tak zacalo budit... Tohle by me asi rano spolehlive nevzbudilo ;-)
guerera (13)|29.4.2007 21:11
Ja pouzivam pTravelAlarm a te ide bez problemov a ma tam aj dobre moznosti nastavenia a aj zovonenia sa daju dat vlastne
Saturnin_ce4you (2)|30.4.2007 06:46
Mám podobnou zkušenost s SPB Time... taky se občas stává, že Mio začne budit, až když ho vzbudím já :) Pokud běží s vypnutým displayem, tak se často neprobere a já se pak ráno do práce pěkně proběhnu :) Takže se budu muset vrátit zpátky k WM5 budíku.
Myslím, že to souvisí s tím, že moje Mio občas spí, i když někdo volá a pak vyhodí zprávu o zameškaném hovoru. Mám Mio zatím měsíc s původní ROMkou od výrobce, ale asi ji brzo vyměním za OKI ROM.
quick100 (38)|22.5.2007 17:12
Mam naprosto stejnou (spatnou) zkusenost i jinym produktem SPD a to Pocket plus. Jakmile jsem pouzil funkci "Repeating Alarms" staly se ze vsech PDA, ktere jsem mel naprosto nespolehlive zbytecne veci. (MDA, MDA II, Mio A701, Acer n30) Budiky a alarmy obcas nefungovaly, zarizeni se proste samo neprobudilo a byl problem. Tento problem pretrvaval i po vypnuti teto funkce, a dokonce i po odinstalovani SPB Pocket Plus. Pomohl az HR.
Naprosto jsem netusil, ze tento problem nemam jen ja, nikde jsem totiz nenasel zadnou diskusi na toto tema...
Martynez (206)|22.5.2007 22:46
pouzivam posledni ofiko ROM na Mio A701, a SPB time pouzivam asi rok na ruznych romkach... a nikdy jsem nezaspal kvuli SPB time :-)... tak nevim...
instalujete ho do romky nebo na kartu? ja mam vsechno od SPB v romce... a bez problemu
htcjirka (1875)|22.5.2007 22:54
To je pravda,jestli veci od spb instalujete na kartu,tak to je prave ten problem.Ja jsem tez s spb time nikdy nemel problem,ikdyz ho pouzivam na HTC UNIVERSAL a ne na MIU.
quick100 (38)|23.5.2007 05:33
Vsechny vas zdravim.
Veci, ktere se tykaji samotneho systemu, samozrejme instaluji primo do ROM. Mam k tomu i ten duvod, ze pouzivam WiFi SDIO karty a kdyz musim vyjmout pametovku, nic by mi nefungovalo. (Neustale se diky tomu potykam s nedostatkem mista pro ma dadta)
Ja prave diky temto nechtenym featuram SPB uz nekolikrat zaspal a prosvihl nekolik terminu ruznych zchuzek, takze uz mi na zarizeni nesmi. Nyni pouzivam od SPB pouze Mobile Shell, ten mi problemy nedela. Uz nemam ani odvahu Pocket plus nainstalovat a nespoustet funkci "Repeating Alarms" Kazdopadne jsem se naucil alespon rano, pri vstavani, nespolehat se jen na PDA, ale nastavuji si i obyc budik... :)
Lobo_ce4you (514)|23.5.2007 09:50
Nainstaluj si SKScheMa a normální budík můžeš vyhodit;)
quick100 (38)|23.5.2007 12:59
Diky moc za tip, ale tato aplikace mi bohuzel nenahradi funkci postupneho zesilovani alarmu, jako SPB Pocket plus.
Ted uz je to stejne jedno, uz jsem si zvykl na obyc budik a obyc alarmy. SPB Pocket plus uz beru jen jako jeden z mnoha mych omylu a vyhozenych penez...

Spis jsem si od teto diskuse sliboval najit reseni pro podobne postizene, ale diky za kazdou reakci a snahu pomoci... :)
bogino (35)|6.7.2007 19:37
A701-tku mam asi 2 mesiace a zhruba pred 2 tyzdnami som siel na sluzobnu cestu, dostal som sa tak ku teme Mio a budik. Par tyzdnov predtym som si nainstaloval Mort Player. Je to dobry audio player, ktory ma aj funkciu budika. Pozorne som si precital navod. Nechavam sa budit MP3-kami, nastavil som si postupne zvysovanie hlasitosti, aby ma rano slak netrafil. Otestoval som samozrejme, ci sa Mio zobudi, aj ked je v seep mode - mozem zodpovedne povedat, ze to moje ano. Na noc som vypinal telefon (flight mode) a nechal mio uspat (timeout sa nastavuje v Settings | System | Power). Mort Player dokonca umoznuje nastavit opozdenie (default 5 sekund) pre pripad, ked spustate MP3 file z SD karty - to je moj pripad. Ziaden problem s uspatim a SD kartou - a to mam nastavene, ze SD kartu ma v sleep mode odpojit od napajania. Samotny Mort Player vsak mam nainstalovany priamo v zariadeni. Mort Player umoznuje nastavit budenie jednorazove, alebo pre lubovolny den v tyzdni na samostatne nastavitelny cas, alebo ma moznosti zjednoduseneho nastavenia "kazdy den" a "kazdy pracovny den".
quick100 (38)|15.7.2007 22:57
Tak tohle je jine kafe :)
Urcute jej take vyzkousim, jen se dostavi trcha volneho casu,
Dekuji za tip....
Katz (2)|17.7.2007 11:27
Na mém Miu A701 se objevil problém s budíkem, trochu jinýho rázu: každý den mi zvoní budík v čas, který už jsem před několika dny změnil. A zvoní i když mám budík vypnutý. Ať si nastavím jakýkoliv čas a den, budík zazvoní v nastavený čas a ještě "navíc" v půl šestý ráno (což je na infarkt). Nainstalovaný mám jen spb mobil shell. Víte někdo co s tím?
Lobo_ce4you (514)|17.7.2007 11:58
Nainstaluj si nějaký program, který umí prohlížet notifikace, např. SK Tools, MemMaid nebo freeware Task Manager 2.8, najdi si to upozornění a smaž ho.
Katz (2)|17.7.2007 13:49
Tak jsem to zkusil. Konkrétní notifikaci jsem nenašel, ale smazal jsem všechny. Tak se uvidí jak budu zítra vstávat :D
Vally (91)|2.8.2007 08:10
[QUOTE="guerera"]Ja pouzivam pTravelAlarm a te ide bez problemov a ma tam aj dobre moznosti nastavenia a aj zovonenia sa daju dat vlastne[/QUOTE]musím souhlasit