Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nabíjení z "gelové baterie"

Premda84_ce4you (0)|23.4.2007 15:41
Vážení :D
v Srpnu se chystám do NORSKA na moře na ryby a pro tuto příležitost hodlám využít GPS navigaci v mém PDA FS Pocket Loox N500 - teďka, ale k věci - předpokládám, že GPSku nebudu vůbec vypínat a tak výdrž PDA je cca 2-3 hodiny maximálně - což je naprosto nedostačující - a jelikož mám k dispozici takzvané gelové baterie (olověné) 12V 17Ah - viz odkaz:

[CODE]http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=LIJ000&inc=detail&gesid=GES07600837[/CODE]

tak bych si rád sestrojil nabíječku z této baterie - po elektronické stránce to nebude problém - dokonce po Vás nežádám ani žádnou radu na schématka nabíječky atd - okopíruji to tak trošku z auto-adaptéru pro N500, ale jde mi o to zda-li jste už někdo kupoval konektor pro N500 ( ten dobíjecí ) a případně kde je k sehnání a za kolik? a případně jestli by se dalo sehnat i schéma zapojení konektoru? Díky moc předem :)
Premda84_ce4you (0)|23.4.2007 15:42
Samozřejmě, že pokud někdo řešil podobný problém jak dobíjet PDA externě v přírodě tak budu rád za každou radu a inspiraci :cool:
PatrikL (383)|23.4.2007 15:44
Tu je návod
k tomu konektoru - ja by som použil časť z normálnej nabíjačky (tú odpájateľnú časť) a konektor z nejakej univerzálnej nabíjačky (napr. do auta)
Premda84_ce4you (0)|25.4.2007 18:59
Panove tak me napadlo - nac to delat slozite kdyz to jde jednoduse? :cool: ja mam do auta primo original auto-dobijecku do auto-zasuvky - tak me napadlo - co takto si sehnat "auto-zasuvku" ( takovou tu "cigaretovou" ) a proste dva vyvody pripojit na mou gelovou baterii a jen zasunutim do teto auto-zasuvky pouzit jako dobijecku PDA na lodi? :D jenom se snazim marne dopatrat na netu kolik tak a jestli se vubec da ta auto-zasuvka sehnat.... zkusim se zeptat zitra ve Skodovce... doufam, ze za to nebudou chtit vic nez petikilo :D
ElSoft (1244)|25.4.2007 21:04
a co šestnáct kaček v GME, nebo sedmnáct padesát v GESu?

u těch autonabíječek bych měl dost strach z jejich účinnosti, obzvlášť pak u těch levnějších. Ale zas za chladných nocích na moři přijde elektrický přímotop vhod :)
Premda84_ce4you (0)|25.4.2007 21:15
skvely dekuji za tip - prolezal jsem hlavne google, ale ze by me napadlo se mrknout na GM nebo GES to me nenapadlo - ja to hledal spise v auto-dilech :D jinak ta nabijecka stala pres 6stovek - povazuje se taky za levnou? :D a jinak s ucinosti problem fakt nemam...dokonce jsem mel totalne vystavene PDAcko a zapomel sem si ho pred cestou dobit a mel jsem strach aby se v aute vubec po zapojeni do "site" chytla, ale ona se chytla a v pohode stacila navigovat :D
otomar (36)|29.4.2007 13:03
V Brně v GME stojí ten konektor 9 Kč i s kabelem (asi 1m). Minulý týden sem ho kupoval
tomina_ce4you (0)|29.4.2007 22:00
[QUOTE="Premda84"]skvely dekuji za tip - prolezal jsem hlavne google, ale ze by me napadlo se mrknout na GM nebo GES to me nenapadlo - ja to hledal spise v auto-dilech :D jinak ta nabijecka stala pres 6stovek - povazuje se taky za levnou? :D a jinak s ucinosti problem fakt nemam...dokonce jsem mel totalne vystavene PDAcko a zapomel sem si ho pred cestou dobit a mel jsem strach aby se v aute vubec po zapojeni do "site" chytla, ale ona se chytla a v pohode stacila navigovat :D [/QUOTE]

S tou ucinnosti je to spis mysleno tak, ze levnejsi nabijecky maji nepomerne vetsi prikon nez nabijecky drazsi pri stejnem vykonu. tzn. pro tvoje pouziti je lepsi kvalitnejsi nabijecka, ktera ma nizsi odber energie a pritom nabije PDA stejne rychle jako levne nabijecky, ktere ale zerou mnohem vic (velkou cast prijimane energie premeni jen na teplo). V aute je to jedno, pokud jedes dobije ti to alternator ale na lodi v Norsku bude asi vetsi nouze o šťávu (myšleno el. energii ;-))