Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut s HTC S710 (Vox)

Pavel Koza (4761)|22.4.2007 22:39
Společnost HTC se neustále snaží posouvat hranice mobilních zařízení s operačním systémem Windows Mobile kupředu a jejich poslední výrobek uvedený na trh, HTC S710 (Vox), je toho dobrým příkladem. Kromě vcelku standardních vlastností nabízí nejnovější verzi operačního systému Windows Mobile 6 Standard, ale hlavně má jako snad první zařízení hned dvě integrované klávesnice. Jednu klasickou určenou především k vytáčení čísel a druhou vysouvací, určenou pro psaní delších textů.



Přečtěte si celé preview.
RDT (56)|22.4.2007 23:05
Tak toto HTC mě opravdu velice zaujalo :) Hlavně svým vzhledem, klávesnicí a velikostí :D . Možná jsem právě narazil na svůj příští telefon :) A to mě jentak něco hned nezaujme :) . Výhoda pro mě je také kvalitní foťák, poněvadž i nyní mám telefon na telefonování v GSM a UMTS a na focení. PDA na vše ostatní :D
Rogner (49)|23.4.2007 00:52
Nevypadá to špatně.

Dají se do něj dát programy jako např. Pocket Translator, který mám na svém Asus MyPal A620?

A synchronizuje se normálně s PC přes ActiveSync?

Díky.
ipf (2136)|23.4.2007 01:12
Proč mi to dělaj :(( , mám čtyři měsíce Excalibur a už je tu něco lepšího :cool: .
Martin Ráž Hoch (1832)|23.4.2007 01:53
Jej, už tohle sleduji delší dobu a pravdou je, že tento přístroj vypadá opravdu luxusně... jen ten dotykový display:(
aeon101 (213)|23.4.2007 08:18
[QUOTE="ipf"]Proč mi to dělaj :(( , mám čtyři měsíce Excalibur a už je tu něco lepšího :cool: .[/QUOTE]

Taky jsem mival Excalibura, ale mysli ze tento macek o tooolik lepsi zase neni...Je pravda, ze vypada velice pekne..
Nejvice zamrzi nefunkcnost editace MS Office kdyz uz to ma plnohodnotnou klavesnici, ale kazdy si prece muze zvolit to sve, ze...
Snad tam pujde dat WM6...

Dan
ipf (2136)|23.4.2007 08:20
[QUOTE="MRH"]... jen ten dotykový display:([/QUOTE]

na ten bych si zase zvyknul.
Pavel Koza (4761)|23.4.2007 08:39
Synchronizace je standardni pres ActiveSync (pripadne pres ten bazmek ve Vistach). Pokud jde o programy, nemel jsem cas to zkusit, ale z principu je kompatibilita aplikaci WM6 a starsich verzi dost vysoka... Pokud to neni neco hodne systemoveho, tak by to melo fungovat.

Ale POZOR - tohle NENI Pocket PC, tohle je Smartphone! Microsoft v tom zase dela hokej... Takze budou fungovat veci vytvorene pro WM5 for Smartphnone...
sep_ce4you (351)|23.4.2007 08:50
zkousel si remote desktop? teda jestli je to mozne? :) porad vaham mezi i600, e61 a Voxem ... chjo ... BTW sunnysoft maji Voxe lechce predrazeneho - tak o 2 litry (ale to uz je u nich standart)
Pavel Koza (4761)|23.4.2007 09:12
Nezkousel, vazne jsem to zkusil jen "povrchne", nebyl cas. Vsechno zkusim, mozna ne primo v recenzi, ale uz je na case napsat poradny popis WM6 systemu, ale poporadku. A pokud jde o cenu - kupuj jinde;) Maji je jako prvni v republice a s odbytem rozhodne nemaji problem, takze plac nad marzi je irelevantni.
flashman (1366)|23.4.2007 09:22
v sunnysoftu mají popis:[QUOTE]konektor HTC ExtUSB™ (11-pin mini-USB a audio jack)[/QUOTE]
a mě by zajímalo, jak je to s tím jackem. Jestli tam je 2.5 mm, nebo jako redukce řez ten jejich HTC konektor.
Pokud by měl 3.5mm jack, tak už začínám šetřit .. :D
big.mac (5)|23.4.2007 10:56
Dobrý den,
pro vysvětlení - Vox je vybaven konektoren HTC ExtUSB™, ExtUSB znamená Extended (rozšířené) USB, t.j. 11-pinový mini-USB a audio jack v jednom.
Omlouvám se za nejasný popis na našem webu, bude ihned upraven na konektor HTC ExtUSB™ (11-pin mini-USB a audio jack v jednom).
Nicméně existuje dostupná redukce, která umí HTC ExtUSB na jedné straně a 3,5 jack na druhé. Je i redukce s vestavěným mikrofonem a 3,5m jackem.
Viz e-shop Sunnysoftu.
Mario Petrus
Sunnysoft s.r.o.

Rogner (49)|23.4.2007 11:04
Jde v něm vytvářet nové dokumenty ve Wordu a Excelu?
Pavel Koza (4761)|23.4.2007 11:11
Tak abych to upresnil, vytvaret nove dokumenty NEJDE. Existujici dokumenty LZE prohlizet a LZE je v omezene mire editovat. V Excelu to znamena napriklad to, ze jste schopni zmenit obsah bunky a pripadne vkladat/mazat bunky nebo sloupce. Nicmene moznost editace je vazne zcela zakladni.
sep_ce4you (351)|23.4.2007 11:32
mam pocit, ze existuje nejaka finta na vytvareni novejch docu ... aspon sem ji videl na youtube :) - neco jako vezmes starej doc a vymazes obsah ulozis nekam jinam ... ale trochu komplikovanejsi
Jirkac_ (269)|23.4.2007 11:42
jj presne tak, staci mit vytvorenej blank dokument, kterej se otevre a muzes psat jak hrdlo raci. Nechapu, proc MS na moznost vytvoreni noveho dokumentu zapomnel, vzdyt je to docela zasadni vec.
flashman (1366)|23.4.2007 11:47
třeba to bude jako u Varia, že pokud nemáš šablony v dokumentech, tak při vytváření nového dokumentu zahlásí chybu (což asi ne, protože jak to tu čtu tak ani nemá možnost new u wordu apod.). Zdá se mi divné, že když dou doukumenty "mírně" editovat, že by nešli vytvořit.
Co takhle udělat si soubor něco.doc a otevřít ho ?
sep_ce4you (351)|23.4.2007 11:50
me to az zas tak netankuje, anzto i na svem PPC sem za posledni 3 roky vytvoril tak 3 docy :) ale ta moznost se hodi ...
sep_ce4you (351)|23.4.2007 11:50
pointa, je ze modelovy managor na cestach si vetsinou docy jenom prohlizi :)
flashman (1366)|23.4.2007 11:57
[QUOTE="big.mac"]Dobrý den,
pro vysvětlení - Vox je vybaven konektoren HTC ExtUSB™, ExtUSB znamená Extended (rozšířené) USB, t.j. 11-pinový mini-USB a audio jack v jednom.
Omlouvám se za nejasný popis na našem webu, bude ihned upraven na konektor HTC ExtUSB™ (11-pin mini-USB a audio jack v jednom).
Nicméně existuje dostupná redukce, která umí HTC ExtUSB na jedné straně a 3,5 jack na druhé. Je i redukce s vestavěným mikrofonem a 3,5m jackem.
Viz e-shop Sunnysoftu.
Mario Petrus
Sunnysoft s.r.o.
[/QUOTE]

Podle mě teda označení jack je pro takovou tu kulatou zdířku do které napíchnete sluchátka - podobně, jako třeba cinch, nebo USB.
A označení [CODE]11-pinový mini-USB a audio jack v jednom[/CODE] je přinejmenším nepřesné. Spíše by se hodilo napsat [CODE]11-pinový mini-USB a audio výstup v jednom[/CODE].

Jinak - o redukci vím, ale prostě moje MDA je z největší čási využívané na muziku a redukce není přípustná. Po ne úplně dobrých zkušenostech z MDA Varia. A je asi fakt, že si MDA nekoupím do té doby, než v nich budou klasické 3.5 mm jacky, nebo se stane standardem nějaký jiný konektor.

Každopádně ale dík za reakci
Rogner (49)|23.4.2007 13:10
Nevíte, jak je to u HTC S710 (Vox) s výdrží.

Mám Asus MypAl A620 a jestli by to mělo být něco podobného, tak to raději ne.

big.mac (5)|23.4.2007 13:58
OK, asi máte pravdu. Upravím popis v tom smyslu, že zaměním označení "jack" za "audio výstup"
MP, Sunnysoft
RDT (56)|23.4.2007 17:56
V článku je napsáno, že výdrž bude prakticky testována až v recenzi ;)

Jinak to, že jde editovat dokument mě překvapilo. Pochopil jsem to tak, že to nejde vůbec :O . Jestli ale jde např. upravit pouze zmíněné buňky, tak to mi naprosto stačí, vytvářet nové nepotřebuji :)
A dotykový display mi také nechybí, protože už vím, jak je někdy nepraktické v některých situacích vytáhnout stylus a třeba napsat mail. S tímhle to mám za chvilku :)
Standa_ce4you (380)|23.4.2007 22:56
[QUOTE="flashman"]...a mě by zajímalo, jak je to s tím jackem. Jestli tam je 2.5 mm, nebo jako redukce řez ten jejich HTC konektor.
Pokud by měl 3.5mm jack, tak už začínám šetřit .. :D[/QUOTE]
[QUOTE="flashman"]Jinak - o redukci vím, ale prostě moje MDA je z největší čási využívané na muziku a redukce není přípustná. Po ne úplně dobrých zkušenostech z MDA Varia. A je asi fakt, že si MDA nekoupím do té doby, než v nich budou klasické 3.5 mm jacky, nebo se stane standardem nějaký jiný konektor.i[/QUOTE]

Přesně tak. S Variem jsem měl též ohledně redukce špatné zkušenosti, a u Universala zůstanu, dokud nebude něco jiného s jackem 3.5 (nebo dokud mě okolnosti nedonutí...).
Akorát bych upravil - já jsem neměl "ne úplně dobré", ale naprosto špatné zkušenosti s redukcí, a to docela drahou.
miv_ce4you (66)|24.4.2007 12:33
vyzera to celkom fajn... ale asi menit nebudem kedze mam TyTN a k tomu EuroTel SDA :-)
konec (7)|25.4.2007 21:48
Mám jen malé dotazy.
Někde jsem se dočetl, že součástí balení je i MS Outlook. Je tomu tak?
Nebo je možnost zálohy, editace kontaktů, kalendáře poznámek atd. jiným způsobem než v Outlooku a následné synchronizace?
Díky
sep_ce4you (351)|25.4.2007 21:55
[QUOTE="konec"]Mám jen malé dotazy.
Někde jsem se dočetl, že součástí balení je i MS Outlook. Je tomu tak?
Nebo je možnost zálohy, editace kontaktů, kalendáře poznámek atd. jiným způsobem než v Outlooku a následné synchronizace?
Díky[/QUOTE]

Jde to i prez MS Exchange server a nasledne to syncat s jinym klientem :)
konec (7)|25.4.2007 22:02
Aha, to nemáme :-(. Potřeboval bych VOXe synchronizovat s notebookem a VELICE nerad bych se zbavoval Thunderbirda. Je to vůbec řešitelné? Jde mi primárně o kontakty a email.
... celkem mě prudí, že třeba Nokia PC Suite neumožňuje editovat poznámky a kalendář přímo v telefonu, ale to je teď věc off topic.
sep_ce4you (351)|26.4.2007 12:32
no nezbytne nutne to ve firme mit nemusite ... existuji i hostovane reseni - treba eoutlook.cz , ale sync do thunderbirda mi nikdy poradne nefungoval - bohuzel.
konec (7)|26.4.2007 13:05
Aha, to děkuji za info. Nakonec jsem se dočetl, že se dá pořídit i plugin do TheBat!, což je taky free a dobrý emailový klient. Plugim je sice komerčí, ale 11 $ bych obětoval. Měl jsem plugin do Thunderbirda na synchro pro Nokie, ale zkušenosti stejné - určitě nešlo o korektní synchronizaci :-(.
Zdenek Malinsky (9781)|26.4.2007 18:49
Toto je diskuse k článku "Prvních 60 minut s HTC S710 (Vox)" nikoli řešení synchronizace. Prosím držte se tématu. Díky

Jinak pro upřesnění:
1. TheBat! rozhodně není zdarma.
2. Nechápu, proč nepoužít Outlook, který je k zařízení zdarma a místo toho si komplikovat život synchronizací s TheBat! (v lepším případě) nebo Thunderbirdem (v tom horším). Že by nějaký druh S/M? :?
konec (7)|26.4.2007 18:56
To, že je Outlook součástí dodávky jsem se dozvěděl až před chvílí. Synchronizace myslím, s tímto přístrojem souvisí už jeho zaměřením, ale respektuji Vaši připomínku.
... btw: Outlook sice součástí balení je, ale bez Wordu to nezkontroluje ani jeden překlep :-(.
Lord Mystic (164)|27.4.2007 10:01
Trošku jsem nepochopil tu narážku, že starší systémy Windows Mobile neuměli vyhledávat ve slovníku slova s českou diakritikou... To jde už na mém SDA (WM2003 for smartphone).
konec (7)|27.4.2007 10:56
Dneska jsem měl přístroj v roce v AHMobile (dobrá cena a skladem) a trochu mě zarazilo vůle horní a dolní části mezi horní a dolní částí, ale nic dramatického. Rád bych ale upozornil na jednu věc, která mi rozhodování řádně zkomplikovala. Instalace MS Outlook, která je součástí dodávky je pouze TRIAL verze na 60 dní. Takže pro mě (používám OpenOffice) je to celkem problém ... platit za Outlook se mi moc nechce.
Rogner (49)|27.4.2007 11:03
Myslím, že by měl umět synchronizovat i s EPIM http://www.essentialpim.com/ a ten je v jedné verzi zdarma. A je skvělý.

Rogner (49)|27.4.2007 16:47
Můžete poradit nějaký server pro software pro HTC S710 Smartphone?

Díky
konec (7)|27.4.2007 16:55
[QUOTE="Rogner"]Myslím, že by měl umět synchronizovat i s EPIM http://www.essentialpim.com/ a ten je v jedné verzi zdarma. A je skvělý.

[/QUOTE]

No ale píšou:
Note that PPCs/Smartphones with Windows Mobile 5.0 (WM2005) aren't supported, yet.
Takže šestka asi ještě OK nebude. Nicméně pokud se nepletu, tak to není mailový klient, ale na synchro - zálohu kontaktů, úkolů a kalendáře plně dostačující.
doubek61_ce4you (14)|1.5.2007 19:07
Mám jan dotaz. Bude s tím fungovat GPS a TomTom nebu Smatmaps?
sep_ce4you (351)|1.5.2007 21:58
no tak mel moznost mit v ruce Voxe i i600ku a musim rict, ze bohuzel oba bez pretaktovani jsou celkem pomale oba (prekvapive me e61ka prisla o dibet rychlejsi). nejhorsi je to pokud jede vic aplikaci. Jakmile se to trochu pretaktuje tak je to v pohode
Rogner (49)|1.5.2007 22:16
A jak se to přetaktuje?
milennium (336)|1.5.2007 23:08
[QUOTE="konec"]Dneska jsem měl přístroj v roce v AHMobile (dobrá cena a skladem) a trochu mě zarazilo vůle horní a dolní části mezi horní a dolní částí, ale nic dramatického. Rád bych ale upozornil na jednu věc, která mi rozhodování řádně zkomplikovala. Instalace MS Outlook, která je součástí dodávky je pouze TRIAL verze na 60 dní. Takže pro mě (používám OpenOffice) je to celkem problém ... platit za Outlook se mi moc nechce. [/QUOTE] Ano je to Trial na 60 dní,ale to jen proto,ze je to Outlook 2007.
konec (7)|2.5.2007 12:32
[QUOTE="Jarda Lukas"][QUOTE="konec"]Dneska jsem měl přístroj v roce v AHMobile (dobrá cena a skladem) a trochu mě zarazilo vůle horní a dolní části mezi horní a dolní částí, ale nic dramatického. Rád bych ale upozornil na jednu věc, která mi rozhodování řádně zkomplikovala. Instalace MS Outlook, která je součástí dodávky je pouze TRIAL verze na 60 dní. Takže pro mě (používám OpenOffice) je to celkem problém ... platit za Outlook se mi moc nechce. [/QUOTE] Ano je to Trial na 60 dní,ale to jen proto,ze je to Outlook 2007.[/QUOTE]

Aha, toho jsem si nevšiml, ale radši bych Outlook 2003, ale ne trial :-).
Carabei (611)|8.5.2007 21:08
s tou diakritikou a vyhledavanim se jedna pokud se nepletu o vyhledavani v telefonnim seznamu a ne pri psani zprav, s jistotou to ale tvrdit nemuzu, dneska jsem mel Voxe na chvili v ruce a wm6 umeji jednu zajimavou vec, stejne vyhledavani jako v kontaktech(t9) lze uplatnit i ve zpravach, vcelku to urychli praci. stoprocentne to dokaze vyhledavat v odesilateli, ale zapomnel jsem vyzkouset jestli i v obsahu zpravy, nak to zkusim zjistit.
Rogner (49)|8.5.2007 21:49
Neměl jsem nikdy smartphone - jak se vlastně rychle vytočí číslo? Normálně jako v mobilním telefonu?
Carabei (611)|8.5.2007 22:12
presne tak, jen o radku niz zaroven probiha prohledavani telefonniho seznamu, coz se obcas hodi

Ad vyhledavani ve zpravach, vox dokaze vyhledavat pomoci "t9" i v tele zpravy, nejenom v odesilateli. Asi jsem se do Voxe zamiloval:D
sep_ce4you (351)|8.5.2007 22:17
BTW neprijde ti pomalej? Me prisel trosku pomalejsi.
Rogner (49)|8.5.2007 22:26
Ještě by mě zajímalo - chci nový telefon hlavně kvůli udržování adresáře a možnosti upravovat ho a editovat i na PC a pak synchronizovat.

Můžete doporučit nějakou aplikaci pro W. Mobile, která je pro WM 6 i pro PC? kromě Outlooku...

A jakou aplikaci na adresář používáte vy?
Zdenek Malinsky (9781)|8.5.2007 22:52
Exchange server a push email. Kdo jednou vyzkouší, nechce jinak.
Pro uživatele seznamu a jemu podobných freemailů je to pořádný šok. Vše funguje, maily ze neztrácí, chodí ihned....
sep_ce4you (351)|8.5.2007 22:56
Jojo ... ted uz si nedokazu predstavit, ze bych byl schopen fungovat na nejakym jinym typu emailu/kontaktu/kalendar
Carabei (611)|8.5.2007 23:13
me Vox ani moc pomalej nepripadal, ale je pravda ze jsem z novejsich smartphonu moc kousku v ruce nemel, tak nemam srovnani, jediny co me trosku vadilo, bylo asi vterinovy prepinani pri vysunuti nebo zasunuti klavesnicky, ale to bude jen otazka nove ROMky, doufam.