Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s COM porty

karelk1 (7)|22.4.2007 15:32
Zdravím všechny, mám problém s natavením portů pro GPS. Používám MDA2 a GPS i-tec BT Slim. V nastavení COM portů mi pro BT zařízení nabídne porty 6 a 7. Ale v Ozi Exp. mám na výběr jenom COM 0 - 4 a COM 9. Pro GPS jsem nastavil COM 7, ale nevím jakto mám nastavit v Ozi Exp. S jinými programy např. GPS Compass (v něm jde nastavit COM 7) funguje GPS bez problémů. Díky za radu.
gamma_ce4you (22)|23.4.2007 16:32
[QUOTE="karelk1"]Zdravím všechny, mám problém s natavením portů pro GPS. Používám MDA2 a GPS i-tec BT Slim. V nastavení COM portů mi pro BT zařízení nabídne porty 6 a 7. Ale v Ozi Exp. mám na výběr jenom COM 0 - 4 a COM 9. Pro GPS jsem nastavil COM 7, ale nevím jakto mám nastavit v Ozi Exp. S jinými programy např. GPS Compass (v něm jde nastavit COM 7) funguje GPS bez problémů. Díky za radu. [/QUOTE]

Presne tento problem jsem mel taky. Proste v Ozi, kde vybiras port, klikni a primo vepis VLASTNI COM! Neuveritelne, coz? :)

Takto jsem si tam vepsal svuj COM 9: BT a uz to chodi bez problemu. Doufam, ze brzy to bude nejak reseno at je to jasne, normalne by me to ani nenapadlo :)

Gamma
karelk1 (7)|23.4.2007 18:27
Díky moc, už to funguje. Tohle by mě opravdu nenapadlo.
frogale (447)|29.7.2007 14:28
Kurnik, tak tohle me fakt nenapadlo taky... diky :) To kdybych vedel, tak si Oziho nemusim tak rozhasit.
Marlo (29)|17.10.2007 11:51
Přesně to samé se mi stalo taky - před tím mi to vždy jen totálně vytuhlo - po ručním přepsání na COM6 vše je v pohodě ;)
Používám MDA VArio a nový Evolve goTraxx.
RadecekJezecek_ce4you (12)|12.1.2008 11:58
2 karelk1:
A jak si spokojeny s tim iTec? Dela to nejake problemy, nebo slape vpoho? A nevis jak spolupracuje s TomTomem? Nikde sem na to nenasel recenzi :(
karelk1 (7)|12.1.2008 14:41
iTec šlape v pohodě. TomTom nepoužívám, s iGO žádné problémy.
RadecekJezecek_ce4you (12)|12.1.2008 15:52
Vyborne... Tatik chce poridit nejaky modul, tak sem chtel nejaky at s tim nema problemy, bo by ho asi prestal brzo pouzivat... Predpokladam ze ale kdyz s tim slape iGo, tak s tim pojede aj TT
peggy_ce4you (3)|5.2.2008 21:55
Nemáte někdo zkušenost s nastavením COM portů pro kombinaci MDA II + QStarz BT-Q818 + Ozi Explorer?

Ani když vepíšu ručně COM 7 (viz výše, nepřichází mi do Ozi Ex. žádná data. Spárování by mělo být OK.
Aaaik (123)|6.2.2008 12:43
[QUOTE="peggy"]Nemáte někdo zkušenost s nastavením COM portů pro kombinaci MDA II + QStarz BT-Q818 + Ozi Explorer? Ani když vepíšu ručně COM 7 (viz výše, nepřichází mi do Ozi Ex. žádná data. Spárování by mělo být OK.[/QUOTE]Předpokládám, že stiskneš GPS na dolní liště Oziho. Jinak pro BT GPS jsou většinou porty 6 a 8. Port 7 se používá ve spojení s Franson GPSgate.
peggy_ce4you (3)|6.2.2008 17:41
No, COM6 mi to nabízí jako BT, ale nejde mi pak otevřít. COM7 je uveden v návodu GPS, ten nehlásí že nejde otevřít, ale nicméně data nepřicházejí a GPS se po chvíli přepne do stand-by režimu. Ikonu GPS v liště samozřejmě zapínám.

Protože je konfigurace v manuálu popisovaná pro WM 5 (tuším) a já mám stále originální Win CE 4.20.0 (build 13252), napadlo mě,jestli není problém v tom (poslední pokusy ukazují, že je a že by to chtělo asi upgradovat systém) :?
peggy_ce4you (3)|8.2.2008 19:06
Vyřešeno za účinné pomoci f. Sunnysoft a jejich FAQ sekce - stačilo stahnout přes odkaz na jejich stránkách "patch" BTHTools a znovu spárovat zařízení, vytvořil se virtuální COM4BT GPS a vše chodí bez dalších problémů.