Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

hp jornada a gprs karta pcmcia

amanzes (8)|21.4.2007 23:23
zdravim strasne moc uvazuju o zakoupeni hp jornada prvni dilema je zdali typ lx620, 680e nebo 728. mnohem vetsi problem je vsak ze bych rad na ni provozoval internet pres gprs kartu PCMCIA bud datovou kartu vodafone nebo popripade siemens mc45 a chtel jsem se optat na nejake drivery prip postrehy rady a navody od vas zkusenych. pokud by to neslo rozjet pod OS winCE ptam se zdali to jde rozjet pod systemem linux a protoze jsem linux nikdy neprovozoval zdali je to nejak narocnejsi oproti wincE. jedine co od sve budouci jornady pozaduju je pripojeni na internet na jakoukoliv stranku bez omezeni a taky stahovat emaily z moji schranky. prosim o jakoukoliv pomoc at uz zde nebo formou soukrome zpravy prip icq moc diky za reakci
uzivatel_oldd (180)|22.4.2007 21:51
Hele Jornadu mam jako stroj rad, ale rozhodne coby starej stroj a tudiz zastaralej system nezobrazuje moderni internetove stranky preplnene vb scriptama a jinejma vychytavkama jako flash atd... Rozchodil sem tam tenkrat sice netfront coz je novej a pomerne slusne vybavenej prohlizec, kterej ti vetsinu stranek sice zobrazi ale pomerne pomalu. Bohuzel ji uz nemam a tak nemohu podat cerstve informace. Co se tyce karty tak pokud nebudes mit drivery na HPC2000 tak to na 99% nerozjedes ledaze bys pouzival zabudovany modem a telefonni linku :-)
amanzes (8)|22.4.2007 22:10
aha tak co doporučíš? jde hlavne o gprs připojení na net na jakoukoliv stránku a řešit email...
uzivatel_oldd (180)|23.4.2007 09:38
no asi cokoliv novejsiho co bude mit BT nebo to primo bude smartphone. Zalezi co po tom pozadujes, cim novejsi masinka tim vice kompatabilni s novejma technologiema.
amanzes (8)|23.4.2007 17:51
[QUOTE="Snehulak"]no asi cokoliv novejsiho co bude mit BT nebo to primo bude smartphone. Zalezi co po tom pozadujes, cim novejsi masinka tim vice kompatabilni s novejma technologiema.[/QUOTE]

požaduju jen připojit na internet přes gprs potažmo wifi což lze krasne provest diky pcmcia slotu. nic víc nic mín nejde mi o dfilmy, hry, mp3 ani podobne jen čistě internet:oops:
amanzes (8)|23.4.2007 20:50
tak jsem při svem hledani narazil na tyto dve karty

http://www.mc-technologies.net/html/cellular/mc55-cf.htm

http://www.mc-technologies.net/html/cellular/audiovox.htm

s těma by to snad už nemel byt problem ne? piše se že je podporujou OS co jsou v jornadě hlavne ta první má přímo winCE...ted otazka kde ji sehnat a za kolik
(C) (28)|24.4.2007 09:27
A proc se nepripojite pres mobilni telefon? Pokud ma vas mobil infraport, tak mate po problemu a nemusite shanet nejakou kartu.
amanzes (8)|24.4.2007 17:20
[QUOTE="(C)"]A proc se nepripojite pres mobilni telefon? Pokud ma vas mobil infraport, tak mate po problemu a nemusite shanet nejakou kartu.[/QUOTE]

infra je takove jak bych to řekl pro mne nevhodné :-) max ještě přes bluetooth modul nebo datovy kabl ... kvuli mobilitě není pro mne infra přenos použitelný ..ale díky za tip....mám OT jestli tedy pošlu data z mobilu -GPRS net- infra nebo bluetooth nepotřebuju ovladač? pokud by šel pořešit onen bluetooth nebo datový kabel pak zde není co řešit :))
sirandrew (210)|4.9.2007 19:13
Zdarec,
tak rozchodil to nekdo? Mam moznost mit Jornadu 720 a mam doma Option EDGE Combo kartu od T-Mobile (Wi-Fi, GPRS, EDGE).
(C) (28)|4.9.2007 19:19
Ta asi nepujde, musi to byt 16bit karta a ne 32bit (CardBus) karta.
Mam za to ze fungovala od nokie D211 (GPRS + Wifi).
kapu_ce4you (268)|4.9.2007 21:47
Přesně tak musí být 16 bitová
A Nokia D211 jede!