Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bude na P535 WM6?

gorge_No.1_ce4you (191)|21.4.2007 16:14
Rozhoduji se, zda si mám koupit tento model a stále nemůžu sehnat informaci, zda asus zdarma, nebo i za nějaký poplatek, plánuje upgrade na WM6. Zvláště, když v poslední době společnosti E-Ten a HTC vydal prohlášení o podpoře svých modelů při přechodu na WM6.

Proto se ptám, zda má někdo nějakou bližší infomaci...
czuraak (97)|21.4.2007 17:07
Tak, čoveče, někde jsem na netu četl, že někdo zaslal dotaz přímo na asus a ty mu odpověděli, že přechod na WM6 bude zdarma. Co je na tom ale pravdy nevím, jen sem takovýto příspěvek četl. Jestli to chceš vědět přesně, tak zkus také zaslat dotaz na nějakou tu podporu zákazníku na stránkách Asusu. Snad ti odpoví. A jestli ti odpoví, tak to můžeš hnedka napsat i sem, aspoň bude více lidí v obraze.:cool: :cool: :cool:
gorge_No.1_ce4you (191)|21.4.2007 17:15
[QUOTE="czuraak"]Tak, čoveče, někde jsem na netu četl, že někdo zaslal dotaz přímo na asus a ty mu odpověděli, že přechod na WM6 bude zdarma. Co je na tom ale pravdy nevím, jen sem takovýto příspěvek četl. Jestli to chceš vědět přesně, tak zkus také zaslat dotaz na nějakou tu podporu zákazníku na stránkách Asusu. Snad ti odpoví. A jestli ti odpoví, tak to můžeš hnedka napsat i sem, aspoň bude více lidí v obraze.:cool: :cool: :cool: [/QUOTE]

já to četl taky, ale beru to jako nezávazné vyjádření společnosti. Spíš by mě zajímalo nějaké víc ofiko vyjádření, ze kterého se couvá už hůř! :-)
Zkusím tedy počkat pár dní a když nebude zbytí, tak se jich taky zeptám. Ale jak jsem se předběžně koukal, tak e-mail mají asi utajený a pro dotaz se musím podrobně registrovat do nějakého klubu.. :evil:
czuraak (97)|21.4.2007 17:44
Tak to bohužel nevím, nekoukal sem se tam. Sice sem si tenhle Asus taky koupil, ale ještě mě nenapadlo se tam zaregistrovat. Můžu se tě jenom zeptat, v čem bude WM6 lepší než WM5? Já sem tenhle Asus kopil minulý týden a je to můj první stroj tohoto druhu, takže nemám moc zkušeností. Proto se ptám.:sarcastic:
gorge_No.1_ce4you (191)|22.4.2007 11:45
Já taky nejsem nějaký odborní a ani žádný "strojek zatím nemám. Chci si koupit a proto sháním co nejvíc informací.
Co ale vím, tak se předpokládá, že WM6 by měla odstranit dost neduhů, což by například u E-ten X500 bylo super. Dále se těším na VOIP s protokolem SIP, což je nepoměrně lepší než Skype. :)
kiz@ (17)|21.5.2007 22:31
Zdravím...takže vážení, dnes jsem našel odpověď na neznámou ohledně přechodu na WM6. Na oficiálních stránkách Asus garantuje, že přechod bude zdarma. odkaz
Mimochodem bych velmi ocenil a také zároveň poprosil o recenzi P535 na tomto webu. Neustále se rozhoduji mezi nákupem P535 a N95, recenze by mi určitě dost pomohla. Samozřejmě ocením i názory majitelů..díky předem
cztweety (31)|22.5.2007 19:02
Recenzi jsem někde četl, má celkem 4 díly a podrobně se věnuje všem částem toho PDAPhone.

Já sám si ho asi budu taky kupovat ;)
kiz@ (17)|22.5.2007 19:39
Tu jsem také četl, je na Palmserver.cz. Bohužel jen popisuje co vše P535 má a nemá. Což je sice fajn, ale chybí mi tam praktické podrobnější zkušenosti v některých případech. Úroveň recenzí na ce4you.cz je daleko vyšší. Neustále si nemůžu vybrat mezi P535 a N95, kvalitní recenze pana Kozy by mi dost pomohla v rozhodování.
cztweety (31)|22.5.2007 22:35
No tak to je dilema ;)

Taky sem nad tim premyslel, zatim to vyhrava ASUS, i kdyz nevim nevim, cena je uplne stejna. Skoda ze N95 nema WM6 to by bylo rozhodovani snazsi :D
kiz@ (17)|23.5.2007 00:21
Byl jsem majitelem smartphonu s WM5 a několik problémků jsem řešil. Podle majitelů je bezproblémový provoz smartphonu, pokud máš místo woken Symbian. Právě přesně nevím ale mám takovej dojem, že ten nespokojenej větší tábor je u WM. Samozřejmě oba mají své pro a proti. Já osobně jen potřebuju 100% funkčnost a stabilitu pro volání, navigaci na cesty a semtam nějaký soft co mi usnadní a zpříjemní život.
cztweety (31)|23.5.2007 09:16
Na tu N95 jsem četl pár "nadávek" na GPS. Navic skoro nikde se nepíše co tam je za čipset, někde jsem četl SIRF II někde něco vlastniho od NOKIA.
Taky výdrž baterie je údajně malá.

Je to o tom se prostě rozhodnout ;)
Každý má své plusy a mínusy. Taky se už přes týden rozhoduju kterej ze tří "founů" si koupím.
kiz@ (17)|23.5.2007 11:09
No já mám asi vybráno...na 80% vezmu Nokii N95. U T-Mobile přes bonus klub vyjde cca na 15K, což je stejná cena jak Asus. Problémy s GPS pro Tomtom jsou údajně vyřešené, je tam jen nutné nacpat nový driver pro interní GPS. Šlo jen o to, že Tomtom pro Symbian neměl podporu pro integrovanej GPS modul. Bylo jasný že je to jen otázka času kdy se to pořeší, protože se těžko výrobce Tomtoma může vykašlat na nejprodávanější značku. Co se týče baterie a její kratší výdrže, tak to jde taky řešit nákupem silnější baterie 1200mAh místo 950mAh. Dalším plusem pro Nokii je to, že je menší a má super foťák a vcelku se mi líbí i ten Symbian.
Mínusem pro Asus je u mne to, že Asus vesele pokračuje ve špatné kvalitě výrobků a to se týká bohužel i P535. Nákup je vcelku loterie tvrdí pár zasvěcených, což se mi po přečtení několika příspěvku tady jen potvrdilo. Osobně jsem se zařekl, že už třeba notebooky díky množství reklamací, v životě od Asusu nevezmu. Je to škoda, ale prémiová značka už Asus delší dobu není, tedy aspoň co se týká PC komponentů.
Woncha (28)|23.5.2007 13:28
[QUOTE="kiz@"]
Mínusem pro Asus je u mne to, že Asus vesele pokračuje ve špatné kvalitě výrobků a to se týká bohužel i P535. [/QUOTE]
Asi budu oponovat. Aniž bych se chtěl zastávat Asusu - první p535 jsem musel kvuli nefunčnímu reproduktoru (i když to byla SW zaležitost) vyměnit, nová šlape 100%. Ale, přečti si diskuze k N80 a mechanického opotřebení vysouvacího mechanismu při používání. Koneckonců už se začíná objevovat i u N95. Při ceně Nokie mi přijde naprosto nepřijatelný, abych po půl ruce rozebiral podle návdu na fóru telefon a vycpával lyžiny průhlednou lepící páskou. Ale volba je na tobě. Za sebe můžu říct, že lepší přístroj jsem než P535 jsem v ruce nedržel a měl jsem i 2 telefony se symbianem.
kiz@ (17)|23.5.2007 13:55
Díky za připomínku. Chvilku jsem hledal, ale žádnou kritiku na uvolněný slide u nokie jsem nenašel. Mohu Tě poprosit o odkaz na fórum, kde se tento problém řeší. Jinak je asi možné, že častým používáním se vůle zvětší mechanickým opotřebením. Je to na zvážení....
Woncha (28)|23.5.2007 16:07
O konstrukci N80, která stála zezačátku taky k 20t se vedou debaty snad na všech fórech. namátkou http://nokiamania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=906&postdays=0&postorder=asc&start=0
http://www.nokiamania.cz/forum/viewtopic.php?t=776
u N95 se spojení vůle vysouvacího mechanismu vyskytuje ve všech recenzích, otázka konstrukce N95 se uz zacina resit i na forech: http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=466188 což je důvod proč bych do ní nešel. Přece jen rozvrzana cihlička za 20t :-D. Ale je to určitě otázka chuti jít do rizika, protože funkčně je to nejlepší telefon na trhu.
cztweety (31)|23.5.2007 16:52
Dále se můžeš kouknou na toto forum.
Je tam hodně o tom jak stim maji problemy.

Nokia mezery
Bodamax (41)|23.5.2007 17:32
Tak rozhodování mezi P535 a N95 by mě teda ani nenapadalo. Když už tak s E90 - alespoň u mě. Ale do jiného přístroje než je E90 bych už nešel (co se týče Nokie a komunikátoru či smartphone) N95 mě teda ničím zvláštním nenadchla a spíše ta druhá vysouvací strana by mi asi i vadila.
czuraak (97)|23.5.2007 19:08
já měl teď posledních 5-6 let jenom telefony od Nokie se symbienem. Nemohl sem si na ně tak ňjak stěžovat. Teď sem přešel na můj první WM5 a to na Asus P535. Celkem sem se tohodle přechodu bál, ale jsem mile překvapen a také velmi spokojen. Trošku mě štve, že musim sem tam hodit resetík, ale to bude nějakým softem, protože ze začátku to nedělalo. Ale na druhou stranu, u Nokie sem musel také při používání dalšího softíku celkem resetovat. Takže na to sem i vcelku zvyklej. Takže jak sem psal, symbien je dobrej, ale pro mně je teď v současné době jednička WM stroj. Jo a co mi ještě tak nějak nejde, je psaní SMS. Na to opravdu PPC moc nejni, teda když nemá HW klávesku. Ale já na psaní SMS moc nebyl, spíš radši zavolám. U PPC strojů je ale telefon až taková ta druhá kolej, tak nějak do počtu, vedlejší doplňková službička. Já sem ale spokojenej.:D :D :cool: :D :D
kiz@ (17)|23.5.2007 20:42
Díky za ty postřehy...:o)) Mrknu na Nokii ještě v reálu, ale po přečtení zkušeností jejich majitelů se její šance na pořízení dost snížila.
U P535 jste zatím žádná negativa nenašli? Právě po neblahých zkušenostech s ostatními produkty Asusu, už mám mírné obavy od nich cokoliv koupit. Ještě je pro mne další želízko v ohni od HTC a to véčko Erato, co se má začít prodávat během měsíce.
Ještě dotaz pro majitele Asusu: jak dlouho mi vydrží baterie, když denně mám dost telefonátů cca dohromady tak 2-3 hoďky dohromady + nějaká ta SMS? Taky jestli má smysl z praktického hlediska pátrat po bílém provedení?
czuraak (97)|24.5.2007 00:07
Tak k výdrži. Já tolik nevolám, jen několik minut denně, pár SMS, hraju si hry, používám foťák, poslouchám MP3, atd. Nabíjím tak jednou za dva tři dny.
Woncha (28)|24.5.2007 10:58
K výdrži: když budeš p535 používat jako mobil (ne na navigaci a hrani) dostaneš se na 3-4 dny. Co se týče Asusu všeobecně, notebook bych si od nich nekoupil (HP forever :-) ) alep535 vyypada bytelně, nic nevrže a co se dilenského zpracování týče je bez chyb. Erato je krásný, relativně chytrý (po přechodu ze smartphone na PPC bych uz zpátky nešel, protože výběr sw je v poměru 1:10 ve prospěch PPC) ale nemá pro mě nepostradatelnou wifi.
kiz@ (17)|25.5.2007 12:57
Tak dnes jsem viděl naživo N95 a musím s Vámi souhlasit. Po vysunutí displeje jak nahoru či dolů, je vůle u fungl nového kusu tak odhadem kolem 2mm. Pro vysunutí není potřeba nijak velká síla a je tedy dost možné že pokud bude mít někdo mobil v kapse u kalhot, tak po dosednutí se dislej vysune a pak už stačí velmi málo na zlomení té vrchní části, která je silná pouze tak 3mm. Díky nechci...
Lutri_ce4you (143)|25.5.2007 18:31
Měl jsem N80 / jak znám dobře Nokie, tak to bude i u N95 stejné / a ta se samovolně otvírala. Když jsem si ji dal do kapsy, tak každé vyndání byla vysunutá a stejně tak i na šňůrce na krku. Pěknej šmejd !!! Po Artemisovi mám teď P535 a myslím, že nic jiného už nikdy nechci. :-D Je super, jen s tou výdrží baterky nic moc / max 1,5 - 2dny bez navigace/. To co píše "woncha" o baterii je hodně podivné, protože pokud budu používat P535 jen na volání, tak to bych si mohl nechat ten nejednoduší mobil a hotovo!!! Jo, a chci se zeptat, zda má někdo kladné zkušenosti s Parrotem 3100 v autě. Mě se sice připojí, ale též dost často zlobí a třeba nesepne příchozí hovor. Taky mi jde do Parrota hlas z navigace / Mio,Igo/ a to stále odpojuje rádio. Má někdo nějakou radu nebo zkušenost??? :(
palacinka (242)|25.5.2007 19:47
S tím parrotem zkušenost nemám, ale to posílání zvuku z navigace atd. jde vypnout: Start - Settings - Connections - Bluetooth - Services - vybrat Hands Free - dát Advanced - zrušit fajfku u Standard audio - dát OK

mě to posílalo do BT sluchátka a velmi mi to vadilo, tak jsem to taky zrušil
Lutri_ce4you (143)|26.5.2007 09:12
Dík za radu, vůbec jsem si toho nevšiml :-) Už jsem odznačil a jak někam pojedu, hned vyzkouším.
:yes:
Lutri_ce4you (143)|29.5.2007 11:53
Tak super, už se mi nepřenáší zvuky z navigace do Parrota, ale pořád mi občas zlobí propojení. Má na toto někdo radu? Předem dík
kiz@ (17)|29.5.2007 12:00
Dnes si ho konečně objednám. Jen zase ještě řeším jaký provedení, jestli vzít šedou a nebo bílou barvu. Řešil někdo z Vás stejný problém?
Jo a poprosil bych o radu, jakou Bluetooth HF sadu k P535 objednat. Zajímá mne jakou máte vyzkoušenou???
bungee (24)|7.6.2007 12:04
mozna uz je pozde, ale ja vybral bilou, ta je luxus, pac skoro zadny pda/mobil se v bile nedelaj, stribrna je ohrana ale bila to je mazec, seda je moc vsedni a zestarla, ted su naprosto spokojenej sry OT. Jinak nevite kdy by uz mel prijit WM6???
hawker[MO] (24)|19.6.2007 00:25
Zdravim, asi jako kazdy majitel P535ky cekam na vydani nove verze Windows Mobile. Podle informaci, ktere jsem nasel na Internetu melo byt datum vydani cerven / cervenec a jelikoz je pulka cervna a ja jsem cely nedockavy tak jsem psal do ASUSu jaky je aktualni stav a dnes mi prisla odpoved:

Termin vydani by mel byt zhruba koncem prazdnin.

Takze driv jak v srpnu se jej asi nedockame. Asi nemusim psat, ze mne to moc nepotesilo, ale co se da delat. Uz se na ne ale tesim. Kdyby prinesly jen opravu prace s bankovni aplikaci tak jsem spokojeny ;)
GOTO_ce4you (19)|21.6.2007 20:27
[QUOTE="hawker[MO]"]Zdravim, asi jako kazdy majitel P535ky cekam na vydani nove verze Windows Mobile. Podle informaci, ktere jsem nasel na Internetu melo byt datum vydani cerven / cervenec a jelikoz je pulka cervna a ja jsem cely nedockavy tak jsem psal do ASUSu jaky je aktualni stav a dnes mi prisla odpoved:

Termin vydani by mel byt zhruba koncem prazdnin.

Takze driv jak v srpnu se jej asi nedockame. Asi nemusim psat, ze mne to moc nepotesilo, ale co se da delat. Uz se na ne ale tesim. Kdyby prinesly jen opravu prace s bankovni aplikaci tak jsem spokojeny ;)[/QUOTE]

Tak jsem se stal majitelem P535 po rozbaleni koukam ze uz je v nem WM6 pro CZ, takze uz je na svete, ale za boha v nem nemuzu rozjet GPS(tomtom,igo), gps normalne najde ale nema signal :( nejakej napad???

Datum ROM: 2007/6/2
Verze ROM: V4.7.17 CSY_CS00

hawker[MO] (24)|21.6.2007 20:53
Zdravim, jak mas GPS nastavene? Me to ale prijde jako nedoladena verze. Snad podobne chyby pred vydanim WM6 pro P535-ky vychytaji. Ja bych zkusil nejaky osvedceny SW pracujici s GPS, napr.:

http://www.gpstuner.com/download/GPSTuner_v5_wm5.exe

A pak uz jen 596 766 888 - ASUS helpdesk. Aspon budou vedet zda ma stejny problem vice majitelu, popr. jak to vypada s opravou.
GOTO_ce4you (19)|21.6.2007 21:22
[QUOTE="hawker[MO]"]Zdravim, jak mas GPS nastavene? Me to ale prijde jako nedoladena verze. Snad podobne chyby pred vydanim WM6 pro P535-ky vychytaji. Ja bych zkusil nejaky osvedceny SW pracujici s GPS, napr.:

http://www.gpstuner.com/download/GPSTuner_v5_wm5.exe

A pak uz jen 596 766 888 - ASUS helpdesk. Aspon budou vedet zda ma stejny problem vice majitelu, popr. jak to vypada s opravou.[/QUOTE]

Nastavene mam na default, ani gpstuner se nechytil modra ikonka blika tzn gps v provozu ale siglnal nula :( takze to vidim na rma
Lutri_ce4you (143)|22.6.2007 08:51
[QUOTE="GOTO"][QUOTE="Tak jsem se stal majitelem P535 po rozbaleni koukam ze uz je v nem WM6 pro CZ..........Datum ROM: 2007/6/2
Verze ROM: V4.7.17 CSY_CS00[/QUOTE]

A kde jsi ho koupil??? Já chci taky šestky !!!
GOTO_ce4you (19)|22.6.2007 13:18
AT Computer
bmk (117)|22.6.2007 15:08
[QUOTE="GOTO"]AT Computer[/QUOTE]


No jo, ale tam je za 16.505,- Kč.To si ho raději koupím o dva tisíce levněji a přehraji si system....
GOTO_ce4you (19)|23.6.2007 15:18
Samozdrejme sem to kupoval za velkoobchodni cenu :D
bmk (117)|23.6.2007 20:08
jako na živnosták ???nebo jak??
Máte ještě někdo informace o WM6 coby standardním vybavení p535ky ??? díky za info...
Rom4n (340)|23.6.2007 21:09
wow! jaktoze se uz prodavaji s WM6? :-(( Ja ho mam asi tejden novej a mam WM5. Ale GPS beha pekne. V iGO dej vyhledani, najde se ti sama. Nemas nahodou "studenej start"? Me to nekdy nabehne hned a nekdy cekam treba 5-10 minut, nez se to nacte... To je celkem na nervy, ale zato to pak beha :)
GOTO_ce4you (19)|24.6.2007 09:46
No v igo ho najde ale signal proste nenajde, studenej start to nevim jestli mam!!? kdyz tak me nakopni. Dik
bmk (117)|24.6.2007 10:17
[QUOTE="GOTO"]No v igo ho najde ale signal proste nenajde, studenej start to nevim jestli mam!!? kdyz tak me nakopni. Dik[/QUOTE]

Když PDA zapneš a spustíš navigační SW.A než vlastně určí svoji polohu a připraví se jakoby na samotné navigování, to je studený start...
palacinka (242)|5.7.2007 19:11
na webu Asusu se již objevují jednotlivé jazykové mutace WM6 pro P535, takže jsme se konečně dočkali, předpokládám, že českou mutaci můžeme očekávat v brzké době
czuraak (97)|5.7.2007 22:10
No už aby to tam bylo. Ale je tam vůbec ke stažení ta současná verze pro český trh??? Co když se mi nebude WM6 líbit a já budu chtít zpátky WM5???:D
palacinka (242)|5.7.2007 22:21
tak jsem nainstaloval anglickou verzi WM6 a musím konstatovat, že rychlost P535 je mnohem lepší, zatím vše šlape jak má
hawker[MO] (24)|5.7.2007 22:24
Uvedeni ceske verze WM6 se bohuzel porad odklada. Volal jsem do ASUSu v utery a bylo mi receno, ze aktualni termin je po prazdninach. Osobne preferuji pozdejsi vydani, ale at hlavne odstrani veskere zname problemy z WM5 a uz vlastne i WM6.
WM5 jsem taky nikde nenasel. Uz jsem si pohraval s myslenkou je upravit "k obrazu svemu", ale asi to necham az na WM6 :-)
hawker[MO] (24)|5.7.2007 22:40
to palacinka:

Jakou verzi jsi pls flashoval? Ja tam vidim jen same for Malaysia nebo for Thailand :-/ A do toho se mi fakt nechce. Navic je to podle oznaceni porad WM5.
Diky
palacinka (242)|5.7.2007 23:11
instaloval jsem V4.7.12 WWE_TH00, je to jedina anglicka dostupna na asusu
kevin19_ce4you (136)|6.7.2007 21:57
KDE mas anglicku verziu?? daj link


vsade pri P535 je ONLY FOR TAIWAND user !!
hawker[MO] (24)|6.7.2007 22:05
Presne tu ma na mysli:

Asus PDA Phone P535''s firmware V4.7.12 WWE_TH00 for Thailand
Additional features and improvements:
V.4.3.25 WWE => V.4.7.12 WWE:

mirrors:
http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/IA/P535/P535_V4712_WWE_TH00_EXT_V120.rar
http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/IA/P535/P535_V4712_WWE_TH00_EXT_V120.rar
http://dlsvr03.asus.com/pub/ASUS/IA/P535/P535_V4712_WWE_TH00_EXT_V120.rar


Uz ji mam stazenou, ale moc se mi ji instalovat nechce. Skoda, ze neni k dispozici verze napr. pro Anglii, apod. To ale neni nic divneho kdyz ani neni ke stazeni ceska verze WM5!
Nechce nekdo z PDA vyextrahovat ceske WM6? :-)
error021 (7)|7.7.2007 17:44
Maly dotaz: fachaji v te anglicke WM6 ceske znaky?
Nebo zkousel ji nekdo?
palacinka (242)|7.7.2007 23:02
podporuje ceske znaky, ale pokud je potreba ceska klavesnice tak je nutno ji doinstalovat, napr. resco keyboard atd.