Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

návod/manuál/help k Windows Mobile

kenpa (29)|20.4.2007 11:18
Ahoj.
Jsem čerstvý uživatel WM5 zařízení, nikdy předtím jsem s WM nepřišel do styku a protože mi přijde nastavování a ovládání někdy až trochu krkolomné, tak jsem se snažil najít nějaký návod pro trotly jako já. Nepodařilo se mi, respektive, co jsem našel, nebylo k ničemu. Ano, PDA (ETEN M600+) obsahuje jakousi nápovědu, ale to mi nepřijde jako ono. Kdysi, když jsem si koupil PALM zařízení, tak jsem sehnal cosi jako PALM pro úplné začátečníky a tam bylo vysvětleno k čemu je daný program, jak se ovládá, kam se to ukládá, co se stane při synchru atp. Něco takového postrádám tady.
Co bych teda jako potřeboval, nebo spíš chtěl.
- pochopit strukturu adresářů
- pochopit funkčnost jednotlivých programů (poznámky, kalendář, nastavení jednotlivých prvků...)
- údržba (softwarová), něco jako je na PC (vyčištění disku, kontrola struktur, výmaz TMP souborů...)
- jistě se najdou další věci, které jsem zatím ani neobjevil

Pokud někdo znáte nějaký takový soubor, odkaz... dejte prosím vědět.
Dík

PS. manuál k zařízení je sice velký, ale popisuje kraviny (rada, když chcete telefonovat, přiložte zařízení k uchu, mi přijde již spíš debilní než úsměvná)
urys (402)|20.4.2007 12:46
nevím, zdali tam bude vše co bys rád, ale určitě se něco dozvíš a případně můžeš pak i svojí troškou přispět do mlýna

https://www.ce4you.cz/articles/list.asp?c=5
Saman_ce4you (1451)|20.4.2007 14:48
K novemu zakoupenemu PDA je vzdy k dostani manual, kt. popisuje zaklady prace s Windows Mobile, vcetne internich aplikaci..
kenpa (29)|20.4.2007 16:10
To sice jo, ale jak jsem psal, to je pro člověka, který v životě neviděl telefon, televizi, video...
Rada, že nahrát hlasovou poznámku mohu přiložením ke zdroji zvuku a zmáčknutím RECORD, mi teda moc nepomohla. Na to bych snad ještě se svým IQ stačil.
Já měl na mysli spíše něco mezi popisem funkcí pro programátory a totálními magory. Prostě popis toho, co kde, proč a nač. Něco jako v nastavení je možno změnit zvuky a chování, zvuky musí být formátu wav a uloženy v adresáři XXX, pro hlasové ovládání je v systému předinstalován program XY, zde je jeho manuál. Dočasné soubory se ukládají zde, pokud máte málo místa na disku, je možné toto a toto smazat.
Já nevím, jak to jinak napsat, prostě nepotřebuji návod na to, jak mačkat knoflíky nebo že stylusem se píše tak, že se přitiskne na displej... to bych snad i pochopil.
Jinak dík za ten první odkaz, já z toho již něco četl, ale tohle mi přijde jako rady ze života, spíše jsem měl na mysli nějaký souhrnný popis Windows Mobile, nápovědu, help...to MS nic takového nenapsali?
Tomáš Kubec (749)|20.4.2007 20:00
Nápověda je přímo v PDA :-)