stala se mi zajímavá věc. při naplánování stejné trasy s kolegou a stejných zařízeních a verzích map tomtom6 ukazoval dvě rozdílné trasy různě dlouhé, ale se stejným cílem a startovním bodem. Nevíte někdo proč tomu tak je? Algoritmus a mapové podklady by měli být stejné ne?
Byly i stejné verze TT?
ano, všechno bylo stejné jen se lišili PDA na kterých to běželo.
I stejné preference trasy?
ano všechno je opravdu stejné
Připravuji k vydání článek o teorii optimalizace trasy. Zatím jsem viděl jen jeho betaverzi, v ní ale bylo uvedeno, že některé algoritmy používají určitý prvek náhody. Rozumím tomu tak, že optimalizace stejné trasy nemusí být pokaždé úplně stejná. Podrobně jsem to nezkoumal, ale třeba by to mohlo být příčinou těchto drobných rozdílů.
Asi to tak bude, já tady nedávno psal, že TomTom mě posílá z Kladna na Hradec Králové přes Radotín, někdo jiný tvrdil, že po okruhu přes Barrandovský most. Z Prahy domů mne to naviguje někdy přes Buštěhrad, někdy přes Stehelčeves - pokaždé při stejném nastavení...
No to je proto, že kdyby vás z Kladna na Hradec jelo víc, abyste neudělali zácpu. Proto TTN pošle každého jinudy :-D