Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Eten M600+ - přestal fungovat program zálohování

kenpa (29)|17.4.2007 22:50
Ahoj, jsem čerstvým vlastníkem ETEN M600+ a je to moje první PDA s Win. Hned po cca 2 dnech provozu jsem narazil na jeden, IMHO vážný problém. Přestal mi fungovat program na zálohování, který je součástí systému. Projevuje se to tak, že na něj kliknu, on se jakoby spouští, problikne to a vrátí se to zpět na původní obrazovku, odkud jsem ho spouštěl. Naprosto netuším, v čem by mohla být zrada. Zatím jsem si hrál jen s provotním nastavením, upravuju data v Outloioku 2003 a synchronizju to s tím, narval jsem tam cvičně asi 2 hry, pokoušel jsem se nainstalovat jakousi mapu, co mi nešlo, tak jsem toho nechal.
Napadlo mě, zda nejde reinstalovat daný program tak, jak se instaluje po resetu, ale nenašel jsem nic podobného. Jsem docela zoufalý, kdyby to napsalo aspoň nějakou chybu nebo tak.
Please, help me.
Díky moc
Rampelnikov (18)|17.4.2007 23:06
Zdravím!
Nejsnazší je provést hard reset: start - programs - utilities - default settings.
Samozřejmě tím přijdeš o instalované aplikace + nezálohované PIM.
Zdenek Malinsky (9781)|17.4.2007 23:28
Nejdřív zkus soft reset. Nevím, co tam je za aplikaci, ale není náhodou problém v tom, že např. není dostatek místa k uložení zálohy?
kenpa (29)|18.4.2007 00:42
[QUOTE="Rampelnikov"]Zdravím!
Nejsnazší je provést hard reset: start - programs - utilities - default settings.
Samozřejmě tím přijdeš o instalované aplikace + nezálohované PIM.[/QUOTE]

1. to si nechávám jako poslední možnost
2. co když se mi to stane zase? To není jiná možnost, jak přeinstalovat systémovou aplikaci?
kenpa (29)|18.4.2007 00:44
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Nejdřív zkus soft reset. Nevím, co tam je za aplikaci, ale není náhodou problém v tom, že např. není dostatek místa k uložení zálohy?[/QUOTE]

Tím to nebude, místa je hafo. Ale i kdyby, tak snad se to bude chovat jinak, ne že to problikne a nic. Tak to něco napíše, aplikace se pustí atp. Ale mě to jen problikne a hotovo. Přitom vše ostatní funguje. Aspoň se mi tak zdá.
kenpa (29)|18.4.2007 09:43
Tak jsem se s tím nakonec popral tak, že jsem provedl hard reset a začal znovu. A mám viníka. Je jím plugin do Today zobrazující narozeniny https://www.ce4you.cz/software/download.asp?s=798&d=/files/software/0000000798/birthdays%201.2.10.zip

Nevím, jak tomu rozumět, ale ono se to nainstaluje jakoby 2x (aspoň to 2x vidím na PC v ActiveSync v sekci odebrání programů. Ta jedna jde odebrat, to druhé tam zůstane).
I po odinstalaci zálohování nejde. UF!
Musel jsem zase hardresetnout a obnovit zálohu...právě to dělám (poprvé v životě), snad to dopadne dobře a nebudu muset opět vše nastavovat.

EDIT: Tak to mě pěkně nakrklo. Zálohování od ETENu zálohuje cosi, já ale nevím co, protože po obnově se mi v podstatě nic neobnovilo, barvy jsou defaultní, čeština se neobnovila... K čemu je ten backup? Ach jo...čekal jsem to jako na Palmu, provedu zálohu, obnovím a stroj je ve stavu, ve kterém byl v době zálohování :(( :no:
cubehash (156)|18.4.2007 10:30
Doporucuju Spb backup ;-)
Rampelnikov (18)|18.4.2007 11:40
Zálohovací program v ETENu zálohuje jen PIM informace (kontakty, kalendář ...). Pro komplet zálohu doporučuji SPRITE BACKUP. Zkoušel jsem SPB i Sunnysoft, ale nefungovaly korektně.
kenpa (29)|18.4.2007 13:09
Když jsme u toho. Jak je to s tou instalací backup programů? Když to naisntaluju do paměti a poté provedu hard reset, tak mám smůlu, ne? Se to ztratí, takže nemůžu provést ani obnovu, kterou mám na kartě. Musím znovu nainstalovat program.
Takže to mám instalovat na kartu?

Jo a jak je to vlastně s tím bezpečným úložištěm ve WM? To je bezpečné jen pro soft reset nebo i pro hard?

Trochu v tom tápu, myslím, že mě dost rozladily problémy, co s tím mám. Čekal jsem to blbuvzdornější. :oops:
Tomáš Kubec (749)|18.4.2007 14:01
Vytvoříš si EXE soubor se zálohou, ten pak po HR nainstaluješ.
osch (1330)|18.4.2007 15:15
Nehledě na to, že zálohovací software můžeš mít instalovaný na kartě a pak ti nic nehrozí.
kenpa (29)|18.4.2007 18:22
[QUOTE="osch"]Nehledě na to, že zálohovací software můžeš mít instalovaný na kartě a pak ti nic nehrozí.[/QUOTE]

Tohle mě taky již napadlo :D
Ale dík za rady, jsem rád, že je to tu tak živé fórum, pro teď jsem stále nadšený, i když to nastavování a objevování, jak co kde proč... hrůza. Manuál je stupidní, takže nezbývá než jít na to selským rozumem.