Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uložená trasa *.trk

pkolar (8)|17.4.2007 12:44
Dobrý den, zkoušel jsem v SM ukládání trasy. Funguje to v pořádku, ale měl bych dva dotazy:
1. Jde někde nastavit parametry ukládání, např. interval ukládání pozice?
2. Uložená trasa jde v SM otevřít a přehrát. Jde ale zobrazit vykreslená celá trasa včetně například informací o délce, rychlostech atd... ? Jaký jiný SW na PDA a na PC umí pracovat s tímto trk formátem? Zkoušel jsem neúspěšně OziExplorer a Infomapu od PJSoftu. Jde mě především o možnost trasu vyexportovat jako obrázek i s mapou a dozvědět se jak byla dlouhá. Umí to něco?

díky PK
PLANstudio (171)|18.4.2007 22:41
Dobrý den,

na obě otázky je kladná odpověď:

ad 1 - interval se nastavuje ve vteřinách v menu Volby/GPS/Interval ukládání trasových bodů

ad 2 - ve verzi 2.9.0 je nově možné trasu také zobrazit a exportovat do formátu GPX, což je univerzální formát využitelný v mnoha dalších programech. U tras, které jsou uloženy verzí 2.9.0 a výše se zobrazuje i údaj o délce a datu uložení, v externích programech lze pak z úložených údajů získat i vámi požadované informace o rychlostech apod.

U tras uložených v dřívějších verzích bohužel tyto údaje nejsou obsaženy a trasu lze pouze zobrazit. Náš formát .trk není použitelný v jiných programech, pro tyto účely je připraven export do GPX.

S pozdravem