Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Funguje vám ICQ?

Zdenek Malinsky (9781)|11.4.2007 12:21
Nějak se jim to poslední dobou pořad ....ehm nefunguje jim to - viz a taky něco tady.

A co vy, jaké máte zkušenosti? Nechcete už konečně opustit ten zastaralý a věčně nefungující IM protokol a nahradit ho něčím jiným? ;)
zivan (615)|11.4.2007 12:52
Taky koukam, asi pred rokem jsem presel na jabber s ICQ transportem a ted v dubnu se vetsina kontaktlistu v Mirande kazdou chvili odpojuje a pripojuje :-)

No snad uz zacnou lidi u nas od tohohle protokolu utikat a nebude potreba resit zmeny v protokolu, ktere znefunkcni alternativni klienty.

A prestanou mi na Mirandu posilat nejake divne zpravy s dotazem, jestli si nezahraju kulecnik nebo jinou volovinu :-)
urys (402)|11.4.2007 12:52
Třeba JABBERem .... ale bohužel ne všichni to dokáží pochopit a je pořád pro ně ten nefungující a houkající klient zvaný ICQ s implementovanou "nádhernou" reklamou, to nej :-(

A ano, ICQ transport mi poslední dobou padá jak nahnilé hrušky ...

urys
SPM (182)|11.4.2007 16:48
Já už jsem na jabberu dlouho, poslední dobou mám PyICQ transport, drží poměrě stabilně, nicméně sem tam taky padne (ve chvílích, kdy to nejde ani snad všem lidem co znám :-D). Třeba teď lidi konečně začnou přecházet :-) Kord když i na WM je takovej hezkej jabber klient :-P
Pufo Callo (165)|11.4.2007 17:49
mne miranda bezi 24/7 ...
atomion (1159)|11.4.2007 18:12
Musím uznat, že mi po dloooouhé době dnes Miranda spadla, ale jinak se to buď nestalo nebo sem si toho nevšiml :) Já u ICQ zůstávám dokud nebude na jiném protokolu 99,999999 % mého contact listu (asi navždy :D ).

Ale na "klient zvaný ICQ s implementovanou "nádhernou" reklamou" jsem přímo alergický :evil:
ElSoft (1244)|11.4.2007 21:00
k ICQ mam podobný názor jak Atomion, ale změně se určitě nebráním, jen se odhodlat něco jiného nainstalovat :oops:
jinak Miranda podporuje jak Jabber tak Aim, ale netuším do jaké míry. A na Pocketu jsem rád že si ve volném čase projdu pár stránek, ještě do toho datlovat, tak nevím na jakém paviloně v Bohnicích bych skončil :)
xhladi07 (525)|12.4.2007 09:35
ICQ original klient je fakt hruza! Ale miranda me pada pouze ve chvili, kdy maji problemy na serveru. Vlastne.. Oni maji na tom serveru ICQ porad nejaky problemy. A dokonce bych je obvinil, ze schvalne meni protokol proto, aby zneprijemnili zivot alternativnim klientum! :))

Co se tyce jineho protokolu.. Co jineho? Chvili sme s okolim zkouseli prejit na Skype, ale ty HW naroky.. Pak jsme zkouseli messengera.. Ani to se neujalo.. Zustali sme vsichni u ICQ...
Carabei (611)|12.4.2007 10:06
Jeste ze Linux ma sve icq klienty
Zdenek Malinsky (9781)|12.4.2007 14:17
On není problém v softu (ICQ, Trillian, Miranda...), ale přímo v protokolu. Zkoušel jsem včera na 2 PC s 2 různými připojeními a Trillian i Mirandu - ICQ se tvářilo, že je připojené, ale žádné lidi jsem on-line neměl.

Jinak nechápu, proč lidi nepoužívají MSN nebo Windows Live Messenger, které jsou defaultně v PDA. Proč se trápit nefungujícími nebo zpoplatněnými softy, když to nej... je už v cihle?
Mashe (622)|12.4.2007 14:41
QIP je dobry .. akorat sem ho nenasel pro MDA no :)
zivan (615)|12.4.2007 14:55
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Jinak nechápu, proč lidi nepoužívají MSN nebo Windows Live Messenger, které jsou defaultně v PDA. Proč se trápit nefungujícími nebo zpoplatněnými softy, když to nej... je už v cihle?[/QUOTE]

Nejvetsim problemem bude to, ze tu je spousta uzivatelu ICQ a vsichni najednou neprejdou. Ma MSN nebo Live Messenger neco podobneho jako transporty u Jabberu?
urys (402)|12.4.2007 15:18
Proč lidi neodejdou od ICQ? Je to prosté - jsou to obyčejní uživatelé, kterým někdo nabídnul instalačku s průvodcem a obrovskou reklamou a on de-facto nemusí nic dalšího nikde nastavovat a ICQ mu jede a to dokonce i za firewallem, který propouští jen HTTP komunikaci
Poslední dobou tedy spíš nejede :D

Miranda, QIP, .... - dnes už více méně mají taky slušné instalátory a předpřipravené balíčky toho nejnutnějšího a nejlepšího, proto taky stále více lidí přechází k těmto alternativám, ale .... není na to patřičná REKLAMA


Je tu řeč o nefungujícím ICQ protokolu nebo transportu, chcete-li a tomu nepomůže žádný ani sebelepší alternativní klient - pokud jim nepojedou servery a na nich služby zajišťující chod sítě ICQ, tak se jdeme všichni klouzat ...


Proč MSN nebo Live Messenger? Vždyť je to taky uzavřené stejně jako ICQ.

Proč nepřejou lidi třeba na JABBER a je to stejný třeba jako proč lidi nepřejdou na jiný OS (Linux, FreeBSD, ...), který je většinou zdarma - je to o reklamě a tom, že prostě ať se nám to líbí nebo ne, tak je potřeba mít nějaké znalosti a strávit více času s instalací a následným nastavením


2Zivan: ne, jsou to mrkvosoftí uzavřené protokoly, ale na jabberu existují transporty na MSN, na Live messenger nevím
atomion (1159)|12.4.2007 17:07
[QUOTE="Mashe"]QIP je dobry .. akorat sem ho nenasel pro MDA no :)[/QUOTE]KUK ;)
SPM (182)|12.4.2007 17:39
Já se chystám v nejbližší době nainstalovat na PDA přeportovanou verzi gaimu :-) To by mělo teoreticky umět všechny běžne používaný protokoly (ikdyž když to veme jabber s transportama, tak budu uplně spokojen :-D)
weszter (231)|12.4.2007 22:14
no já třeba nechci utýct od ICQ z toho důvodu, že ho mám již mnoho let a mám na něm dost hodně kontaktů, který prostě nepřesvědčím (nemůžu přesvědčit, nechci přesvědčovat a ani neumím), aby přešli na MSN...

nicméně před asi týdnem jsem si na doporučení kolegy pořídil mirandu a jsem zatím spokojen - rádia, předpověď počasí, TV program, sice má strašně moc nastavení, které zvládám jen pomalu, ale učím se... a kontakty z ICQ se mi tak dvakrát za hodinu odpojují a zase připojují, jednou za dvě hodiny se mi ICQ odpojí do offline...

na PDA potom používám qip, protože jsem nenašel nic jiného, co by fungovalo. ale je trochu nestabilní, kontakty se mi ukazují jako offline, ale komunikovat s nimi se dá (jsou ve skupině OFFLINE, ale kytička u nich je ONLINE - zvláštní....), ale používám ho velmi ojediněle...
SPM (182)|13.4.2007 06:44
[QUOTE="weszter"]
nicméně před asi týdnem jsem si na doporučení kolegy pořídil mirandu a jsem zatím spokojen - rádia, předpověď počasí, TV program, sice má strašně moc nastavení, které zvládám jen pomalu, ale učím se... a kontakty z ICQ se mi tak dvakrát za hodinu odpojují a zase připojují, jednou za dvě hodiny se mi ICQ odpojí do offline...
[/QUOTE]

Přesně věci jako rádia, programy, slovníky apod. mám i jako jabber transporty, z toho vyplývá jedna věc. Funguje to na serveru a ne na klientovi, takže potom mi to funguje třeba i z PDA nebo z nějakýho konzolovýho klienta vzdáleně přes SSH. Navíc zde mám ten ICQ transport, takže s lidmi na ICQ můžu normálně mluvit a pokud má někdo jabber (nebo pokud ho na něj přesvědčím :-) ) tak si ten kontakt u něj upravím, aby to nemuselo přes tento hnusný protokol jít...
urys (402)|13.4.2007 10:27
SPM: přeně tak, ať se kdekoliv a na čem koliv. Stačí mít jen jabber klienta a o vše ostatní se postará server ...