Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s active sync via bluetooth

sturko1 (14)|10.4.2007 18:50
Už niekoľko dní sa snažím sprevádzkovať synchronizáciu cez bluetooth. Prečítal som diskusie aj návody, no moj problém trvá. Synchronizácia cez kábel je bez ťažkostí.

Spárovanie sa je bez problémov, no active sync sa nespojí. Všetko mám nastavené ako v návodoch na webe. Keď kliknem v telefóne v active sync na nastavenie spojenia cez bluetooth, len sa ozve zvuk kliknutia a nič sa nedeje. Tak isto keď kliknem na connect via bluetooth to len klikne. V rozšírených nastaveniach pc mi ponúka len usb a niekoľko čísel prenosových rýchlostí, nič s bluetooth.
Spravil som aj hard reset, bez efektu.
Potrebujem to, aby som mohol nazdielať internet do telefónu. Nejaká iná cesta ako to spraviť bez active sync neexistuje? Alebo dá sa nejako v telefóne preinštalovať, či použiť nejaký bluetooth manager?

Moj smartphone je Qtek 8010,windows mobile 2003se,pc s windows xp sp2,bluetooth od msi

Přesunuto do +Komunikace a synchronizace
baronm (168)|11.4.2007 07:52
taky se mi to nedaří, zařízení se spáruje, ale nesynchronizuje, jde to jenom přes kabel, snad někdo poradí.
Reddy (166)|11.4.2007 15:16
V nastavení bluetooth na desktopu byste měli mít nastavenou nové připojení k určitému COM portu, ten stejný pak nastavit i v activesync (Sobor->nastavení připojení->zaškrtnout volbu POVOLIT PŘIPOJENÍ K JEDNOMU Z NÁSLEDUJÍCÍCH PORTŮ->a vybrat onen COm port, který jste v bluetooth nastavili). Pak už se jen z pda připojit na danou službu a mělo by to fachčit,teda aspoň já to tak mám.
sturko1 (14)|11.4.2007 19:07
No jasné, to je klasický postup,ako je tu v návode na stránkach. Ale mne to tak nefachá...Active sync v telefóne sa cez bluetooth nepokúša pripojiť
Reddy (166)|11.4.2007 19:51
No tak se z bluetooth managera v pda připojte přímo na počítač (vyhledat pořítač, prozkoumat všechny jeho služby a připojit se přímo k němu) na zadaný port a activesync by se měl automaticky připojit.
kultus (418)|12.4.2007 07:03
neumis cist qtek 8010 je smartphone ne PDA...se synchronizaci smartphonu s WM byli vzdycky problemy a ne kazdymu zafungovali navody publikovany na netu a ja jsem jednim z nich mel jsem SDA coz je obdoba QT 8010 aliaz SPV c500 (stejny HW jina krabicka) bojoval jsem s tim asi pul roku a skousel vse mozne i nemozne ruzne ROM, BT adaptery ovladace a podartilo se to 2 krat a to jen na chvilu pak jsem to vzdal stejne jako spousta fandu WM na forech na ktery jsem chodil...synchronizace pres BT je sice supr ale zvaz jestli ti to stoji opravdu za nervy a namahu...na prenos souboru to moc neni vhodne a na synchronizaci PIM staci i infraport
Reddy (166)|12.4.2007 19:12
A zkoušeli jste napsat Gatesovi?
kultus (418)|13.4.2007 06:47
:sarcastic: takhle to vypada kdyz dojdou argumenty:no:
sturko1 (14)|13.4.2007 07:34
Gatesovi som napísať neskúšal...Ale ten by to asi nerozchodil. Bluetooth by som chcel rozchodiť, aby som nemusel byť pri stolnom pc a mohol mať pustené aplikácie ako icq. Na to irda ani kábel vhodné nie sú. O zmene rom som dnes uvažoval, ale na stránkach Qteku mi ponúkali len nórsko,švédsko a fínsko. A na imate sa s mojím imei nezaregistrujem:(
kultus (418)|13.4.2007 09:04
zmena ROM ti nepomuze problem je s ovladacema BT primo v telefonu...treba v PDA mam od widcommu a nemusel jsem vubec nic nastavovat chytli se sami a jelo to nektery kamaradi ale treba meli problem s ovladacema od mrkwo$oftu (zarizeni od HTC)
sturko1 (14)|16.4.2007 17:49
Takže riešenie : odstránil som 2003 a nahodil som 2005 a v priebehu minúty som bol zosynchronizovaný. Ešte sa uvidí,ako sa budú tieto windowsy chovať celkovo
xkovi_ce4you (568)|19.4.2007 22:54
Ja mam ted docela neprijemny problem...uz zhruba 2 mesice jedu na Windows Vista, pricemz nemuzu najit pro svuj MSI USB BT dongle rozumny ovladac, musel sem pouzit ten klasicky malickaty nekolikakilobajtovy ovladac, ktery si visty sice vzaly, ale dost neochotne...
Kazdopadne zatimco v XP mi BT synchronizace slapala jak hodinky, pod vistama uz mi Centrum synchronizace nenabizi v nastaveni pripojeni vybrat konkretni port, jako to byvalo v AS, ale jen mi nabizi misto nazvu konkretniho portu rovnou "bluetooth", proste zadny COM4 ci tak neco...a presto, ze PDA je s PC sparovane, to vse probehlo OK, vyvolani synchronizace pres BT skrz pruvodce v PDA vzdy selze s chybou "Průzkum sluzeb byl neuspecny"...a tak to je furt, restartoval sem PC i PDA snad tisickrat...proste kabel je ted moje jedina zachrana na synchronizaci :sarcastic:
kultus (418)|20.4.2007 06:39
mno na visty prechazim zrejme pres vikend a taky mam obavu o synchronizaci nastesti mam v PDA ovladace widcomm a na NTB uz stazeny ovladace ktere by meli zafungovat tak uvidime...jinak jsem nekde tady videl diskuzi o synchronizaci ve vistech tak jdu hledat...
B!mb0 (20)|20.4.2007 13:00
Mě to pres BT synchronizovat nejde vubec. a myslim ze to bude asi chyba v PC.. kdyz du do sprace BT, tak dam synchronizace nebo cokoliv jinyho, najde mi to PC a kliknu na nej tak to vzdycky napise Pripojeni nebylo uspesne... vubec nevim co s tim mam delat... zkousel sem tam dat i jinej typ BT ale dela to to samy... neni nejakej expert kterej by tomu hodne rozumel a vedel co mam (nejspis) v PC spatne ?
kultus (418)|20.4.2007 13:17
skus vypnout firewall a v PDA dej v nastaveni BT povolit vsechny zarizeni...
B!mb0 (20)|20.4.2007 13:47
ten firewall sem zkousel, a mozna sem prisel na prvni vadu.. v navodu na Active synch v PC je to krasne popsany :
"Na kartě Možnosti zaškrtněte políčka Zapnout zjišťování a Povolit zařízením Bluetooth připojení k tomuto počítači. "
nastavim to, a zahlasi to ze nastaveni nejde ulozit...
to myslim ze je prvni chyba z mnoha... jak se to ma poresit ?
EDIT :Jinak v PDA to mam samozrejme nastaveny, v tom vada nebude
Dalsi chyba je ze mam spatne nainstalovany ovladace :sarcastic: protoze v kolonce Hardware neni nic... ja se z toho zvencnu uz...
B!mb0 (20)|20.4.2007 14:59
Tak sem vsechno doinstaloval, ale : kdyz mi de pres mobil v tom spravci BT se jako pripojit na AS, tak to zase nejde nastavit to Povolit zjistovani... A v AS je psano, ze port musi byt mensi jak 20 a ja mam 88... jak se zmeni ?
xkovi_ce4you (568)|22.4.2007 17:28
Tak sem to uz vyresil, ale byl to porod...Jednak bylo potreba stahnout nove ovladace pro BT MSI, ktere se konecne objevily (s xp ovladaci to fakt neslo..jenze vista ovladace prisly az na konci brezna..coz jsem necekal, obaval sem se, ze muj starickej usb bt uz podporovat nebudou..prijemne me prekvapili!), a nejdulezitejsi bylo uprava registru, pac ve vistach je evidentni chyba a i s novymi ovladaci bez teto upravy bt synchro NEJDE!
Uprava je nasledujici:
Najedte na'HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services', kde vlevo pak najdete hodnotu "SerialPort", tu dvojklikem otevrete a misto "Bluetooth" to prepiste na nazev prichoziho com portu, ktery naleznete na karte porty com u zarizeni bluetooth (napr. COM4). Pokud jeste nemate zadny com port vytvoren, pak jej klasicky pridejte v karte porty com pres tlacitko pridat...pak teprv upravte hodnoty v registrech..
Pak uz to se spravnymi ovladaci bt pro visty musi slapat..vyvolani pruvodce na PDA a tentokrat uz to AS pres BT nastavi! Jo zpravidla neni na skodu po uprave hodnot v registru restartovat jak PC, tak i PDA...kazdopadne me to takto fungovalo, ale az s ovladaci pro visty...s xp ovladaci mi tato metoda sice vytvorila v pda zastupce pro synchro pres bt, ale nic se nedelo a synchronizace se nikdy nerozjela, nebot pozdeji spojeni navazat neslo...
B!mb0 (20)|23.4.2007 14:15
A jaka je ta nejnovejsi verze ovladacu ? zkusim to taky i kdyz namam Visty... ale uz sem zoufalej. MSI BT mam.
xkovi_ce4you (568)|24.4.2007 13:44
No staci zalezt na stranky MSI a tam si ovladace najdes..typu usb bt od msi je strasne moc,ja mam snad uplne to prvni, co kdy vyrobili..ale ovladace na visty jsou ted pro vsechny...ja mam jen ten nekolika kilobajtovej klasicky pro windows bez podpory headsetu (ackoli jinak to podporuje, ale paradoxne nyni uz jen na starsich OS)...ale jestli mas nejaky novejsi, tak ovladace jsou vice jak 40MB velke..a o absenci headsetu se tam uz nepise...takze bud v klidu..