Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem s pouzivanim jack 2,5 prostrednictvom autoradia

Dirk Dygler (15)|10.4.2007 12:52
Zdravim, zdravim chcel by som sa informovat ci je mozne nejako vypnut hlasenie ktore sa stale zobrazuje. Ked prostrednictvom sluchatkoveho vystupu pripojim MIO k autoradiu a chcem nieco prehrat, stale sa mi zobrazuje hlaska, ktora ma nieco spolocne s hlasovym vytacanim - voice speed dial - a musim to potvrdit a za chvilu je to opet spat.

Neviete niekto poradit, vopred diki.
Dirk Dygler (15)|11.4.2007 08:32
No, preco nik nereaguje ? To ako sa stava iba mne ? Teraz neviem ci je chyba iba u mna, alebo je to chyba celkova v MIU alebo vo WinCE5 ? Pls, rady a nazory, diki.
Naj_ce4you (183)|11.4.2007 16:06
Tento problém jsem měl taky. Až budu mít večer čas, napíšu sem přesný návod.
Naj_ce4you (183)|11.4.2007 19:45
Takže ten slíbený návod. Problém dělá aplikace Cyberon Voice Commander, která je součástí novějších ROM a tudíž nejde smazat. Vyřešil jsem to nainstalováním a smazáním(né odinstalováním) novější verze. Tzn. novější verze má nadvládu nad starí a při zasunutí jacku už nic nenaskočí, žádná hláška.
1) Stáhni si soubor z přílohy
2) Instaluj
3) Smaž Program Files/Cyberon a Windows/StartUp/VCDaemon, SDaemon
A reset, nebo vypnout/zapnout.
Dirk Dygler (15)|12.4.2007 09:00
oooo, dakujem, dakujem . . . idem skusit, este raz diki za super navod.
gnat (46)|12.4.2007 12:37
Řešíte následek a ne příčinu. Mio A701 používá 4.pólový 2,5 mm jack, kde sepnutím kontaktů 3 a 4 se ovládá příjem hovorů. Pokud tam zarvete 3.pólovou zástrčku, tak máte kontakt 3 a 4 zkratován (jako kdyby jste na originálním HF drželi trvale stisknuté tlačítko pro příjem hovoru). Sežeň si správnou kompatibilní redukci.
Dirk Dygler (15)|12.4.2007 13:43
aha, dakujem za radu a za vsetkych myslim, tato informacia je velmi uzitocna. Este raz diki.

. . . a ked to urobim tak ako to je vyssie popisane a pomoze to, vadi ze tam bude nadalej pouzita trojpolova redukcia ?? Vadi ten skrat, alebo nie ? Totiz uz redukcia z 2.5 jacku na 3.5 sa tazko zhana, som bol vselikde a vsade mi vraveli ze to nemaju a nebudu mat, potom som zohnal trojpolovu a myslim ze stvrpolova je iba snom, alebo vies o niecom kde by bola k dostaniu . . . ? Dikes. :)
gnat (46)|12.4.2007 16:56
Už se to tu párkrát řešilo. Objev skryté možnosti tlačítka Hledat
Dirk Dygler (15)|12.4.2007 18:24
[QUOTE="gnat"]Už se to tu párkrát řešilo. Objev skryté možnosti tlačítka Hledat[/QUOTE]
To je super, viem aj sam, keby som to bol nasiel, nevytvoril by som novu temu . . . ?!? Ale dik za upozornenie.

Ale k veci, to co pises su detinske hluposti, // [QUOTE="gnat"]Už se to tu párkrát řešilo. Objev skryté možnosti tlačítka Hledat[/QUOTE] // mna by fakt zaujmalo a myslim ze i ostatnych, aky vpliv ma ten skrat na zariadenie, moze mu nejako uskodit ???
Naj_ce4you (183)|12.4.2007 19:51
Asi takhle. Já používám A701 i jako MP3 Přehrávač a pokud chci trochu kvalitní hudbu, musím použít pořádná sluchátka. VŠECHNA pořádná sluchátka s 3,5mm jackem mají 3 póly. Takže i když používám redukci 2,5 na 3,5 mm, která má 4 póly a píchnu do ní 3-pólová sluchátka, nastane samozřejmě "skrat". Ale nenazýval bych to skrat, je to spíš jako stisknutí tlačítka a pokud mu vezmeš jeho funkci, je problém vyřešen. Po skoro roce se nejeví nejmenší známky poškození používáním 3-pólu a odstraněním této palikace pomocí "Remove programs" se zase funkce vrátí zpět.
PS: V prvních verzích ROM tento problém vůbec nebyl, nastal až po přidání aplikace pro hlasové vytáčení na novější ROMky. Dříve se nechal používat 3-pólový jack bez problému, nyní se to musí řešit a jsem rád, že jsem se toho tímhle způsobem zbavil.
bogino (35)|29.5.2007 20:14
Riesim problem pripojenia sluchatok a narazil som na tuto diskusiu. Bez tohoto fora by som nemohol tusit o stvorpolovom 2.5 mm konektore, o aplikacii Cyberon Voice Commander a o probleme s novsou ROM ani len tusit. Diki. Pridal by som par liniek pre tych, co hladaju redukcie 2.5 mm -> 3.5 mm . Redukcie som nasiel len trojpolove a veru neviem, ci sa vobec vyrabaju 4 polove. Najlacnejsie redukcie som nasiel v Poprade na http://www.radiotel.sk/shopping/product_details.php?pid=4676. Dalsie linky su
http://www.pixmania.sk/sk/sk/168056/art/hama/adapter-ohybny-jack-2-5-m.html
http://www.itonline.sk/index.php?page=6&itm=495
http://www.roline.sk/inshop/scripts/detail.asp?ItemID=54539&Level=5030
Dalej je mozne zostrojit vlastny kratky kablik s 2 konektormi - 4 polovym 2.5 samcom a 3 polovou 3.5 mm samickou - nezapojenim jedneho z polov na samcovi sa takto definitivne vyriesi problem s tzv. skratom, kvoli ktoremu pouzivate trik s Cyberon Voice Commanderom. 3.5 mm samicku sa da kupit hocikde, 2.5 mm stvorpoloveho samca maju na http://www.radiotel.sk/shopping/product_details.php?pid=4787. Takze este pajkovacka a kusok kabla ...
majtik (35)|2.6.2007 18:22
Takže ten slíbený návod. Problém dělá aplikace Cyberon Voice Commander, která je součástí novějších ROM a tudíž nejde smazat. Vyřešil jsem to nainstalováním a smazáním(né odinstalováním) novější verze. Tzn. novější verze má nadvládu nad starí a při zasunutí jacku už nic nenaskočí, žádná hláška.

No a funguje potom dal hlasove vytaceni ?
komplikator (9)|15.6.2007 17:19
bogino (35)|6.7.2007 19:03
[QUOTE="komplikator"]redukce 2,5-3,5 pro Mio[/QUOTE]

Hu, to je ten moj kablik, co som vyssie spominal, akurat ze v komercnej verzii - nepotrebujes pajkovacku. Zaujimave, pred 2 mesiacmi som prehladaval web a na toto som nenarazil.
komplikator (9)|7.7.2007 01:35
[QUOTE="bogino"][QUOTE="komplikator"]redukce 2,5-3,5 pro Mio[/QUOTE]

Hu, to je ten moj kablik, co som vyssie spominal, akurat ze v komercnej verzii - nepotrebujes pajkovacku. Zaujimave, pred 2 mesiacmi som prehladaval web a na toto som nenarazil.[/QUOTE]

špatně hledal, byl to jeden z prvních odkazů co na mě vyblil google :)
MildaGenius (13)|31.8.2007 09:23
Ahoj,
nezkousel nekdo na Mio A701 audio adapter?
viz:
Audio adapter USB-3,5 jack

Byla by to zajimava alternativa k 4polove redukci 2,5-3,5jack, ktera bud neni k sehnani nebo za ni chteji nekrestanske penize.
paaja_ce4you (0)|6.9.2007 16:45
[QUOTE="komplikator"]redukce 2,5-3,5 pro Mio[/QUOTE]

Takže pokud si koupím tento káblik tak mi to nebude házet tu hlášku a nebude to automaticky přijímat hovory?
jebokiller (1)|28.9.2007 08:24
a keby som si kupil tieto sluchadla na nokiu nevyriesilo by to teto problem?
je na nich aj redukcia z 2.5" jacka na 3.5" jacka 4pinova.
Link:
http://3gkatalog.sk/shop/nokia-hs-47-100674/
MildaGenius (13)|28.9.2007 08:34
Nokiacke zapojeni 4poloveho 2,5 jacka by melo byt funkcni. Ale budes omezen jen na tato sluchatka, ktera asi nebudou moc valna.

Jinak zkousel jsem redukci 2,5-3,5jack od Motoroly a ta hraje jen mono (jine zapojeni pinu), takze nedoporucuji kupovat.
owoce_ce4you (31)|11.10.2007 23:22
J8 používám nokia redukci AD-50 nebo tka nějak, dodává se k novým hudebním nokíím, tuším 5300, malá bílá redukce z 2,5-3,5 jack a bez problémů už poslouchám na porta pro hudbu.Voice speed dial me taky zlobi, zkusil sem navod uvedeny vyse,s nad to prestane.
komplikator (9)|23.10.2007 14:08
[QUOTE="paaja"]
Takže pokud si koupím tento káblik tak mi to nebude házet tu hlášku a nebude to automaticky přijímat hovory?[/QUOTE]

žádnou hlášku jsem při připojení nikdy neviděl a hovory automaticky nepřijímá...