Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s navigovaním na kontakty

Klinok (2)|7.4.2007 14:07
Zdravím, som tu nový a potreboval by som pomoc. Po nainštalovaní iGO 2006 Plus sa objaví správa "Searching xxx contact addresses, you may experience poor performance meanwhile". Načíta mi to tak 1 až 2 kontakty, len vôbec neviem, prečo práve tieto. Navyše keď sa pokúsim navigovať priamo z kontaktov, tak mi systém vypíše "Acces denied", alebo z otvoreného kontaktu "The system cannot find the path specified". iGO som už aspoň 10x preinštaloval, ale nič nepomáha.

Klinok, FSC Pocket Loox N560
killerGBU_ce4you (148)|10.4.2007 13:33
anjspíše špatně zadané kontakty.
mě se v kontaktech neobjeví ty, které jsou neúplné, nebo ještě nejsou na mapě (většinou čísla popisná)

všechny adresy zadávám v Outlooku na PC ve formátu:
- ulice č.o. (nebo jen ulici)
- Praha 5
- Praha
- česká republika
Klinok (2)|10.4.2007 22:43
Vďaka za odpoveď. Je možné, že kontakty sa nenačítajú kvôli neúplným mapovým podkladom. Zoberie to viac českých kontaktov, najmä v okolí Prahy (naschvál som zadal vymyslené kontakty z pražskými adresami a zobralo ich to), nejakým zázrakom to však občas vezme aj nejakú slovenskú adresu. Viac mi vadí to, čo popisujem v druhej časti otázky. Neviem, či sa dá potrebná cesta nadefinovať niekde v registroch. Pôvodne to išlo, ale potom som čosi pri odinštalovaní urobil a ja somár neviem čo no a odvtedy to hlási pri pokuse navigovať priamo z kontaktov, že systém nevie nájsť cestu (ako som to písal v prvom svojom príspevku).
lcdc (43)|26.4.2007 10:49
Zdravim, mam iGo My way 2006 plus a nikde nevidim moznost navigovat na kontakty. Ma tato verzia tuto moznost? Ak ano, kde sa nachadza.

Diky moc

EDIT: mam acer n311 a WM5
killerGBU_ce4you (148)|26.4.2007 11:02
je to v POI -> Vlastní POI -> Kontakty

btw: musí mít tvar, jaký jsem napsal v předchozím příspěvku
lcdc (43)|26.4.2007 11:55
Diky, nasiel som to, ale nemam tam ziadne kontakty z pda. Treba ich nejako aktivovat?
Mudrunka (547)|26.4.2007 12:43
[QUOTE="killerGBU"]anjspíše špatně zadané kontakty.
mě se v kontaktech neobjeví ty, které jsou neúplné, nebo ještě nejsou na mapě (většinou čísla popisná)[/QUOTE]
ne, ne, scházející čísla popisná v mapových podkladech na zobrazení, či nezobrazení kontaktu, alespoň u mě, nemá vliv.
Mudrunka (547)|5.5.2007 17:56
tak jsem zjistil zajímavý jev. Na zobrazení, či nezobrazení kontaktu má zásadní vliv, aby číslo popisné v kontaktu bylo shodně s mapou. Např. Jílová 14/555 musí být v kontaktech shodně s mapou zapsaná Jílová 14. Pokud ne nastává ignorace.
Další zajímavý jev je, že se mi nezdařil žádný kontakt na Slovensku. Tuším, že problém je v názvu země, ale Slovenská republika ani Slovensko nevede k cíli.
Marek_026 (65)|5.5.2007 18:15
..a nemělo by to být spíš Slovakia ?
Mudrunka (547)|5.5.2007 18:26
bon, to je ono. Na Slovakia to fungujena jedničku ! Dík
lcdc (43)|6.5.2007 11:32
Slovakia funguje, ale skusal som napr. dedinku Rovinka a ta nema ulice, tak som skusal zadat bez ulice, s ulicou Rovinka, ale tento kontakt nenaslo. Ako riesite dedinky bez ulic ?

Diky