Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bluetooth SIM Access

JanAltman (162)|6.4.2007 23:30
Ahoj.
Podporuje Vario bluetooth profil "SIM Access", popripade je mozne ho tam nejak dohrat?

Zdedil jsem "handsfree" do auta Nokia 610 a zjistil jsem, ze to vastne zadne HF neni (i kdyz tak vypada), ze ridici jednotka vlastne obsahuje kompletni GSM/GPRS modul a vystup na antenu. Jinak to ale klasicky ma vystup na reproduktor (ci do radia), externi mikrofon, externi displej a externi ovladac.

Jenze kdyz to chci sparovat s Variem, tak to nabizi pouze profily DUN a SerialPort - cili to vlastne Variu (ci treba notebooku na zadnim sedadle) zprostredkovava pripojeni k internetu pres GSM/PRS/HSCSD modul v HF.

Toto "HF" vlastne pouziva BT ze dvou duvodu:

1) Pokud telefon podporuje BT SIM Access, tak si to z telefonu jakoby nasdili SIM kartu. Funguje to proste jako klasicky autotelefon s tim, ze SIMka neni v nem, ale "sosa" se z mobilu prostrednictvim BT - podobne jako se zdilej satelitni dekodovaci karty pres internet ;-)

2) Lze k tomu pripojit kasicke BT sluchatko, aby spolujezdec neslysel hovor.

Cili to vlastne neni HF, ale asi autotelefon. Asi je to mysleno tak, ze vyhodou je, ze clovek nepotrebuje dve SIMky a ze to cloveku nepere do hlavy GSM vysilani z mobilu, jako kdyz se pouzije klasicka BT HF (kde GSM signal vysila mobil v kabine a ne HF sada s externi antenou).

Ono ostatne je mozne do toho "HF" i SIMku primo vlozit - ale to znamena zazadat operatora o druhou SIMku (coz stoji $) a hlavne je pak potreba myslet na to, ze se mobil pred vstupem do auta musi vypnout a po jeho opusteni zase zapnout.

Takze optimalni by samozrejme bylo mit mobil, kterej umi ten BT SIM Access profil. Nokie to asi umej, ale co Vario???

Detailni informace zde
JanAltman (162)|10.4.2007 09:42
V recenzi na TyTn jsem videl, ze ten to umi.
Je to tedy vazane na HW, nebo je to ciste SW zalezitost?
A pujde to tedy dostat do Varia? Jak? Nova ROM? Nebo jen nejaka aplikace?
htcjirka (1875)|10.4.2007 09:55
Urcite to je sw zalezitost.Mam HTC UNIVERSAL,ktery to drive neumel,s poslednimi romkami,hlavne wm6 uz toto obsahuje.
JanAltman (162)|10.4.2007 10:48
[QUOTE="uiqjirka"]Urcite to je sw zalezitost.Mam HTC UNIVERSAL,ktery to drive neumel,s poslednimi romkami,hlavne wm6 uz toto obsahuje.[/QUOTE]

A doporuci mi tady nekdo, co tam tedy mam naflashovat? Idealne vcetne linku na stazeni ROM. Nyni mam ve Variu tusim SuperROM 1.1...

A uz ten BT Remote SIM Access nekdo zkousel?
Diky.