Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tom Tom a WM 2003

zsadek (156)|27.2.2004 10:00
Zdar všem,

má někdo zkušenost s Tom routeplaner a h5550? Mě to sice běhá, ale když nastavím Preference poprvé je to Ok. Jakmile skočím podruhé tak se v kolonkách udělá čaj a musím restartovat. To platí i když nastavím preference, program zavřu a znovu spustím. Prostě jakékoli opakované nastavení preferencí spadne a vše se vrátí do default nastavení. Hledal jsem nějakou opravu na tomtom.com a nic se nezadařilo (možná jsem to blbě pochopil).

Dík za radu.

Zdenda.
ipf (2136)|27.2.2004 10:09
Mám ten samý problém na MDAII (na MDAI problém nebyl), akorát místo vysypaného čaje tam mám čtverečky :)
Ale výsledek je: :mad:

Učinil jsem další pokus: zavření aplikace ani softreset mi nepomáhá, TOM mi sice naběhne, ale GPS v něm nechodí. Musel jsem znovu nainstalovat
:evil:
Master_Tom (12)|22.4.2004 10:51
Nazdar lidi,

chtěl jsem se zeptat. Mám Tom Tom Planer a H2210 a BT GPS. A nějak nedokážu, aby Tom Tom spolupracoval s GPS ?

Nevíte co stím ?

Díky
zsadek (156)|22.4.2004 12:16
[QUOTE="zsadek"]Zdar všem,

má někdo zkušenost s Tom routeplaner a h5550? Mě to sice běhá, ale když nastavím Preference poprvé je to Ok. Jakmile skočím podruhé tak se v kolonkách udělá čaj a musím restartovat. To platí i když nastavím preference, program zavřu a znovu spustím. Prostě jakékoli opakované nastavení preferencí spadne a vše se vrátí do default nastavení. Hledal jsem nějakou opravu na tomtom.com a nic se nezadařilo (možná jsem to blbě pochopil).

Dík za radu.

Zdenda.[/QUOTE]

Buhužel se s tím budeš muset smířit. Já se s tím smiřuju už půl roku. Tom nevydal žádnou opravu a asi ani nevydá. Je to bída..

Zdenda
Chuck (284)|22.4.2004 12:23
Holt nainstaluj PocketKim a ten chodí OK.
Master_Tom (12)|22.4.2004 12:35
No jo Pocket KIM si budu teprve kupovat.
Ale já potřebuji i navigaci pro zahraničí. Hlavně německo, rakousko, francie, španělsko a portugalsko.
Chuck (284)|22.4.2004 12:47
Jo tak to jedině Tom Tom ten je super ale bohužel nevím proč u tebe nemaká.
Master_Tom (12)|22.4.2004 12:52
No jako program TomTom se mi spustí a vybere trasu, všechno v pohodě, jen se "nespískne" s GPS :-( Takže to nenaviguje.
Chuck (284)|22.4.2004 12:54
Hm a něco jinýho ti s GPSkou chodí?
Master_Tom (12)|22.4.2004 12:57
Jo jo :-)
Chuck (284)|22.4.2004 13:01
A klasika, reset a podobně jsi zkusil? Port nebo jiné nastavení? Jo jeden dotaz náhodou Mapview nepoužíváš? Jinak pokud by jsi chtěl PocketKima na zkoušku můžu poslat.
Master_Tom (12)|22.4.2004 14:41
¨Tož toho POcket KIMA bych aj testl. Záleží která verze, protože známy měl nějakou jednu z prvních a ani mu to nepřepočítavalo cestu, když blbě odbočil.
Jinak ten program Map... nemám. Co se týče nastavení, tak jsem tam měl naisntalovaný i nějaký TomTom GPS a ten při spuštění mi nadrzo řekl, že jako GPS nemám a moc se se mnou nebavil :-(
ipf (2136)|22.4.2004 16:02
Po nainstalování Upgradu na TOM-TOMa mi chodí jak víno. Mám MDA2 + BT GPS NAVILOCK. Někde v diskusi určitě najdete odkaz, na požádání aktualizaci zašlu (v ZIPu má 4.26 MB).
Už jsem našel původní instalační soubor, má jen 1 MB a kousek.
:)
Hanys_ce4you (5)|11.5.2004 21:06
Kdyz jsem procital recenzi na tt routeplanner na nejakym zahranicnim servru, tak tam byl podobny dotaz. Jestli jsem to pochopil dobre,tak ty ctverecky delaji nektere jazykove lokalizace,tak pro routeplannera se to musi vypnout a pak by to melo chodit.
Frankie_ce4you (103)|21.5.2004 11:30
V nabídce Sunnysoftu se objevila čerstvě položka TomTom Navigator 3 s mapou ČR. Zkoušel jste to někdo a jaké máte zkušenosti? Zajímá mne zejména podrobnost mapového podkladu České republiky a funkčnost hlasové navigace.
bass_ce4you (105)|21.5.2004 12:09
Tom Tom navigator 3 je uplně super. Má ho jeden z mých obchodních partnerů v Německu. Silně uvažuji o koupi ale zřejmě v zahraničí. Na I-obchodech v německu příjde o víc jak litr levněji. Česká republika je jen základní mapa, ale zato zcela precizně. Silnic je tam poměrně hodně, ale nejsou vyznačeny všechny obce a města na trase. Jel jsem s tím kolegou v autě z Prahy do Brna a dálniční sjezdy jsou tam vykresleny do největší podrobnosti. Jeli jsme i mimo dálnici a vše je naprosto precizní, kdy zatočit, jak zatočit, jak se rozvětvuje sjezd atd. atd. Tvůrci PocketKimu by se měli zamyslet. Jak nad cenou tak nad kvalitou. U nich je sice síť celá, ale co chvíli sjedete do pole a o dálničních sjezdech a jiných komplikovaných křižovatkách ani nemluvě. Je pěkný že vím, že mám zahnout vlevo, když je ale křižovatka několikaúrovňová a já jen vidím "hle to je ta silnice vlevo ale bohužel ji podjíždím takže se tam už nedostanu". Jinak jsem u něho prohlížel podrobnou mapu Švédska kam jezdím na ryby a divte se jsou tam i lesní cesty včetně cestiček po kempu kde pobývám. Většina měst je až po čísla popisná. Komplet map všech evropských zemí je za cca 180€.
Prohlížel jsem strukturu adresářú a všechny pokyny jsou nahrány jako .wav takže pokud má někdo pěkný hlásek a čas nebyl by problém jednotlivé pokyny přemluvit do češtiny.
Doporučuji.
bass_ce4you (105)|21.5.2004 12:11
Ještě k těm pokynům. Nelze přejet.Příkazy na změnu směru (i včetně pokynu držet se v některém jízdním pruhu z důvodu následného odbočení) jsou 1. Brzy bude odbočení......., 2. odbočení někam za .... metrů (podle rychlosti), 3. odbočte někam.
Frankie_ce4you (103)|21.5.2004 12:25
[QUOTE="bass"] Česká republika je jen základní mapa, ale zato zcela precizně. Silnic je tam poměrně hodně, ale nejsou vyznačeny všechny obce a města na trase. Jel jsem s tím kolegou v autě z Prahy do Brna a dálniční sjezdy jsou tam vykresleny do největší podrobnosti. Jeli jsme i mimo dálnici a vše je naprosto precizní, kdy zatočit, jak zatočit, jak se rozvětvuje sjezd atd. atd. [/QUOTE]

Díky za informaci. Domníváš se, že může v Čechách nahradit i PocketKim? Mám na mysli, pokud budu jezdit po běžných silnicích a ne po polňačkách?
A ještě jedna věc - co navigace průjezdu městem, např. Prahou nebo Brnem?
bass_ce4you (105)|21.5.2004 12:52
Mezi velkými městy Ti bude TomTom stačit. Menší vesnice tam ale budeš složitě hledat. I když přes menu hledání najdeš název i menší vesničky, která na mapě není vidět. Jedná se totiž podobně jako u pocketkima o pojmenování uzlů a úseků silnic. Průjezd prahou špatný. Když pojedeš od krčské nemocnice na Pankrác tak Tě to vyžene na dálnici na Brno - na sjezdu u OBI otočka do protisměru a hurá na Pankrác. Zajížďka 3 kiláky ale bohužel silnice od krčské nemocnice nahorů do Michle končí u velmi podrobné křižovatky s Jižní spojkou.
cyclo_B (8)|21.5.2004 15:05
Na nejakém foru jsem cetl ze po primem dotazu u Tomtoma na mapu Ceska mu bylo receno ze se intezivne pripravuje. Jinak Navigatora pouzivam v soucasne dobe ve verzi 3 a jede naprosto skvele a v zahranici je naprosto neocenitelny.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.8.2004 17:57
[QUOTE="cyclo_B"]Na nejakém foru jsem cetl ze po primem dotazu u Tomtoma na mapu Ceska mu bylo receno ze se intezivne pripravuje. [/QUOTE]

Neví někdo jak to s vypadá s mapou Česka pro TOMTOMa dnes ??
Pavel Koza (4761)|9.8.2004 08:41
Zaslal jsem "oficialni" dotaz, tak uvidime;)
Pavel Koza (4761)|9.8.2004 12:51
...odpoved na otazku, zda bude k dispozici i podrobna mapa CR, pripadne kdy, byla rychla...:no:

Dear Mr Koza,

Several factors are involved including financial viability, amount of digital data available for the Czech republic, and most importantly the accuracy of this data. However, you never know what the future holds and TomTom is always investigating new possibilities.

We hope to have answered your question to your satisfaction.


Frankie_ce4you (103)|9.8.2004 12:59
[QUOTE="Pavel Koza"]
you never know .....

[/QUOTE]
Připadá mi, jako bych tuhle myšlenku už slyšel vícekrát na více místech. Akorát jsem vždycky doufal a většinou se to k horšímu ukázalo :mad:
Šeba_oldd (1184)|6.9.2004 22:22
http://www.tomtom.com/products/product.php?ID=22&Language=1
Nemá někdo tento uppdate? Dokáže někdo obstarat? Potřebuji pro TOM TOM mapy západní Evropy( Německo, Rakousko, Italie,VB,)mám jen Benelux a celou Evropu méně podrobnou vč.ČR. Jedná se o TOM TOM NAVIGATOR 3.Nebo neví někdo jak se dají převést mapy z Tom Tom 2 do 3?
lib. (2)|17.9.2004 11:13
ja mam trochu divnejsi problem. mne fungujou vsechny mapy krome CR+SR.
Jakmile nainstaluju CR+SR tak se to zasekne, a nemuzu se prepinat v Properties, kde mam ctverecky. Nemecko, Rakousko i East Europe jde bez problemu. mam to s LOOXem 610. Na Tech supportu TomTom mi rekli, ze to beha bez problemu....
Crusader_ce4you (624)|19.9.2004 09:49
Dělalo mi to taky. Nejsem si jistý, ale myslím, že to vyřešila až doinstalace TomTom GPS utility.
ipf (2136)|19.9.2004 21:21
[QUOTE="lib."]ja mam trochu divnejsi problem. mne fungujou vsechny mapy krome CR+SR.
Jakmile nainstaluju CR+SR tak se to zasekne, a nemuzu se prepinat v Properties, kde mam ctverecky. Nemecko, Rakousko i East Europe jde bez problemu. mam to s LOOXem 610. Na Tech supportu TomTom mi rekli, ze to beha bez problemu....[/QUOTE]

Jo-jo, problém vyřeší UPDATE TOMTOMa. Pokud jej nemáš, pošli email a obratem Tti ho pošlu.