Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Novy Resco Audio Recorder 4 Beta 1

Rado Buransky (48)|5.4.2007 18:39
Zdravim vsetkych nadsencov a polosamovrahov. Prave vysla testovacia verzia vyborneho programu na nahravanie zvukov pre platformu Pocket PC - Resco Audio Recorder 4. Budem velmi rad, ak si program vyskusate a vsetko skritizujete.

http://www.resco.net/pocketpc/audiorecorder_beta/default.asp

Diky
Lobo_ce4you (514)|5.4.2007 20:06
Vypadá to super, ale vadí mě jedna věc a to že když nahrává hovor, tak program vyskočí do popředí před aplikaci Phone. Zatím jsem nikde nenašel, že by uměl nahrávat hovory na pozadí :(
Rado Buransky (48)|5.4.2007 21:47
Poznacim si. Po sviatkoch vylepsim.
Lobo_ce4you (514)|5.4.2007 21:52
Díky za bleskovou reakci.

Mám ještě jednu poznámku. Když nahrávám hovor Eurotel, číslo *11, tak mi v názvu souboru místo Eurotel, píše jméno jiného kontaktu, přesně Antonio. Zkoušel jsem i jiné čísla, normální formát +420xxxxxxx a tam to bylo v pořádku.
oltcit (1098)|5.4.2007 23:14
Rad vyskusam,ale link na *.cab by nebol?
Martin Ráž Hoch (1832)|6.4.2007 09:01
Jo ten, *.cab mi včera večer na TyTNovi chyběl, ale vyzkouším - tenhle soft používám poměrně často na záznamy z jednání, tak jsem zvědav:)
TheMelin (1642)|6.4.2007 10:46
Také bych bral cab, jelikoz jsem a budu tyden bez PC :? Muze ho sem nekdo postnout?
Rado Buransky (48)|6.4.2007 12:22
Docasne som umiestnil CAB sem:
http://www.buransky.com/AudioRecBeta_p.ARM.CAB
TheMelin (1642)|6.4.2007 12:26
Zrovna jsem ho sem take chtel dat :)
Martin Ráž Hoch (1832)|6.4.2007 12:42
Hu... první pocit oproti 3.21 - je to svižný a to tak že několikanásobně, alespoň při spouštění / zavírání.
TheMelin (1642)|6.4.2007 12:42
Takze ja bych mel take nejakou pripominku.Nastavil jsem automaticke nahravani hovoru. Aby to nahravalo na pozadi uz tu nekdo zminoval. Ale zaclo mi to nahravat i kdyz jsem se pripojil ke GPRS abych juknul na net a prihlasil se k ICQ. Tohle bych jeste doladil.
Rado Buransky (48)|27.4.2007 17:43
Nova beta by uz mala mat najvacsie muchy vychytane. Check it out:
http://www.resco.net/pocketpc/audiorecorder_beta/
Docent (1234)|11.5.2007 15:04
Máte chybičku v menu, v "Action", "Options", "Sleep" jsou stejné volby jako "Action", "Files".
TheMelin (1642)|11.5.2007 15:47
Ja jsem se chtel zeptat, jestli nepremyslis i o Today pluginu? Pokud bych ho chtel pouzivat jako zaznamnik, je pro to rychlejsi pristup zmacknout na today tlacitko REC a i prehravani z Today by bylo pohodlnejsi.
Rado Buransky (48)|11.5.2007 17:39
Uz som to kdesi tusim pisal. Today plugin moze byt dobra vec, ale musi byt naprogramovana na 100%. Proste ak pri bootovani today plugin padne alebo urobi nieco nekorektne, tak jedine riesenie je hard-reset. Dalsia vec je, ze kedze je aktivny stale, tak aj spotreba energie je o cosi malo vyssia ako bez neho. Ale je mozne, ze v nejakej verzii 4.2 ho spravime. Kazdopadne, uz aj teraz da sa v nastaveniach spravit, aby nejake aplikacne tlacitko jednym stlacenim spustilo program a zacalo sa nahravanie.

O probleme v menu viem. Nieco som pomotal. Bude to fixnute v najblizsej verzii. Diky
Carabei (611)|11.5.2007 18:54
vim ze tento program je prevazne na zaznam zvuku, ale lze ho pouzit jako prehravac, je jednoduchy a ucelny, zde je ale problem a to ten ze nektere mp3ky vubec nevidi a kdyz si je dam spustit treba z totalcommanderu diky asociaci souboru poklepanim tak se mi spusti resco a bud se tvari ze hraje a zadny zvuk nevychazi nebo se objevi uplne jine album, respektive posledni album ktere slo prehrat.
Rado Buransky (48)|11.5.2007 19:07
Tento problem je s najnovsou beta verziou? Audio Recorder nevidi len hidden subory. Ale ak su otvorene externym programom, nemal by byt problem ich prehrat. Kazdopadne skontrolujte ci nahodou tie subory nemaju "hidden" atribut.
TheMelin (1642)|11.5.2007 21:12
Jeste dotazek. Kdyz uz jsi pojmul ten programek i jako prehravac, neuvazujes o podpore A2DP a AVRCP?
Vyuzivam to, tak bych byl rad ;)
Carabei (611)|12.5.2007 14:07
tak ja tam mel nakou starsi betu. ted uz to funguje, jen u par pisnicek to pise Cannot open decoder! BTW podpora prehravani WMA se asi nechysta, co? ze uz bych nemusel pouzivat vic prehravacu
Rado Buransky (48)|12.5.2007 14:15
Ten remote control mame v plane, ale tak skoro to hotove nebude.

Je celkom mozne, ze WMA playback bude. Spraveny ho mame, len sme ho chceli dat az do pripravovaneho playera. Ale kedze decoder ma asi 2kb, tak asi ho tam pridame.

Bolo by celkom fajn, keby si mi poslal subor, ktory sposobuje ten error s vytvorenim decodera. Pozriem sa na to, ale vzhladom na bliziace sa statnice to bude niekolko tyzdnov trvat.
Carabei (611)|14.5.2007 19:35
Narazil jsem na jeden problemek pri prehravani muziky, po prehrani jednoho souboru nezacne hrat dalsi, prohlizel jsem nastaveni ale nikde jsem to tam nenasel
Rado Buransky (48)|15.5.2007 07:26
V menu je polozka "Auto Play Next". To je to co potrebujete.
TheMelin (1642)|15.5.2007 08:27
Ahoj Rado, mám takovou otazku jen tak ze zajímavosti. jste slovenská firma, proč tedy i vaše produkty neobsahují minimálně slovenštinu? I tu češtinu by jste myslím zvladli a hodně lidí by Vám za to bylo vděčno.
Pak to tady kluci překládají, zřejmě ne moc legálním způsobem.
Zřejmě pro to máte nějaký důvod a ten by mě zajímal :)
t.prochazka (125)|15.5.2007 08:56
Program jsem zatím nezkoušel, oužívám podobný VITO Audio Notes, který umí krásně nahrávat hovory na pozadí. Jen by mě zajímalo, jakým způsobem to řešíte vy. Je nutné, aby program pořád běžel nebo se spustí nějak sám až při příchozím nebo odchozím hovoru? VITO podle mě běží v nějaké minimální podobě pořád (bez GUI), teprve když ho spustím znovu otevře se GUI, jenže když ho pak vypnu, vypne se úplně a přestane nahrávat, což se mi vůbec nelíbí. Pokud by tohle bylo v tom vašem programu lepší, tak bych zvažoval výměnu. Na tom VITu se mi líbí ještě automatická regulace hlasitosti.
Rado Buransky (48)|15.5.2007 10:26
Preklad do slovenciny a cestiny je naozaj iba otazka lenivosti. Ono zase treba si priznat, ze v Ceskoslovensku predame minimalny pocet programov. Skusime s tym nieco spravit.

Audio Recorder ma specialnu malu DLLku, ktora sa pri aktivovani "Auto record phone calls" spusti a bezi na pozadi. Avsak ta DLL ma okolo 5kb a cely cas nerobi nic - nespotrebuva cas procesora ani energiu z baterky (cize teda vlastne ani nebezi). Az ked sa udeje nejaka akcia s telefonom (zacne/prijme sa hovor) DLLka sa zobudi a spusti normalny Audio Recorder. Este jeden podstatny technicky detail je, ze ta DLL nebezi ako samostatny proces, ale ako service. To znamena, ze vyznamnym sposobom setri systemove prostriedky.

Tak isto ma Audio Recorder filter na automaticku regulaciu hlasitosti. Volame ju "gain control" a ma 5 stupnov zosilnenia hlasitosti. Nejde vsak o jednoduche linearne zosilnenie, ale adaptivne. Za normalnych okolnosti by teda nemalo dojst k nezelanemu skresleniu kvoli prilis vysokej urovni hlasitosti, avsak celkova uroven je vyssia a rovnomernejsia. Pouzivame originalne algoritmy od Intelu. Su efektivne a kvalitne, optimalizovane pre platformu ARM.
Docent (1234)|15.5.2007 13:13
[QUOTE="Rado Buransky"]Ono zase treba si priznat, ze v Ceskoslovensku predame minimalny pocet programov. [/QUOTE]
Jak to poznáte, když dotyčný nakupuje třeba přes Handango?
Rado Buransky (48)|15.5.2007 13:35
V pripade Handaga je pri nakupe policko "Country", takze zistit sa to da. Samozrejme iba ak kupujuci neklame.
ZRH (47)|15.5.2007 18:45
Mam jen takovy drobny dotaz: Mel jsem MDA II, Audio Recorder 3.21, a v pohode jsem nahraval OGG 16bit 16000Hz 64kbps. Nyni mam QTEK 9000, betu Audio Recorderu 4, a pri stejnem formatu i bitratu pise CPU overload. Proc to Qtek nezvlada? OS mam WM6. Dekuji.
Rado Buransky (48)|15.5.2007 19:14
Dobra poznamka. Je to tym, ze stary Audio Recorder mal dve verzie codecov. Jeden bol univerzalny pre vsetky ARM procesory, a druhy bol optimalizovany pre XScale architekturu. To znamena, ze bol rychlejsi a efektivnejsi. Je dost mozne, ze takuto druhu verziu spravime zas. Uvidime ale este ako, pretoze nechceme mat raz take velke instalacky.
TheMelin (1642)|15.5.2007 20:29
Prosimte Rado, neni nejaky serial pro beta testovani? Pises ze par tydnu potrva nez bude dalsi beta (kvuli statnicim). Tak dlouho uz mi trial nevydrzi.
Dekuji
Rado Buransky (48)|15.5.2007 21:52
Ak sa dobre pamatam, tak by to malo vydrzat aj viac ako dva tyzdne. Keby nie, tak chvilku vydrzite hadam.