Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Placené useky

PetrW_ce4you (11)|5.4.2007 10:00
Nevíte jak se dají definovat placené silnice v iGO? Např. v Praze jsou placené silnice až za hranicí Prahy, ale iGO je bere všechny - dalnice a obchvaty, takže potom mi cestu přes Prahu spočítá uplně špatně, když chci jezdit po neplacených usecích.
PetrW_ce4you (11)|13.4.2007 10:59
Odpovím si sám, když jsem aktualizoval na nejnovější verzi map - 2007.01 070209, tak je vše v pořádku, v nejnovější verzi jsou i všechny nové silnice a dálnice, opravdu super. iGO u mě vede!
Big_Mitch (72)|13.4.2007 14:11
Jak ale aktualizovat legalni verzi?
PetrW_ce4you (11)|13.4.2007 14:59
To je nevyhoda legalnich verzi...
Brunoos_ce4you (20)|21.10.2007 22:45
da se v iGO nějak nastavit aby bral v úvahu placené useky v ČR a zaroveň nepoužival placené úseky na slovensku.

Př. Jedu z Brna do Ostravy a pak do Popradu. Českou dalniční známku mám ale slovenskou nemám.


Jak na to
xsub (23)|22.10.2007 08:52
Když budeš přijíždět k hranicím tak přenatavit parametry a nechat přepočítat.
Mudrunka (547)|22.10.2007 08:56
přímo nedá. Jediná šance je na hranicích nebo po sjetí z dálnice u nás jít do nastavení trasy a daný atribut změnit. Je to záležitost chvilky a i-GO automaticky trasu přepočte. POZOR ! Je však otázka do jaké míry jsou v databázi správně placené úseky. Alespoň v Maďarsku, i v poslední dostupné mapě, jsou takové chyby, že je to absolutně nepoužitelné.
EDIT: xsub mě předběhl, alespoň že máme schodný názor :)
Brunoos_ce4you (20)|22.10.2007 09:09
[QUOTE="xsub"]Když budeš přijíždět k hranicím tak přenatavit parametry a nechat přepočítat.[/QUOTE]

Hmm - tak jo

to je škoda že to nejde nějak automaticky - on vas pak navede na hranice s myšlenkou že na SK pojede taky po dalnicich, ale když to pak přepnete tak zjistite že to je dvakrát delší než kdybyste už i u nás jeli mimo dalnice na jiný hraniční přechod.

Dá se alespoň v mapě poznat které dalnice jsou placené? - v iterinaři (nebo jak se to piše) to se mi zda zobrazuje.
xsub (23)|22.10.2007 13:40
Přepni si zobrazení itineráře na Podrobný popis. Potom ti to ukazuje i informace o placených úsecích.
A pak stačí, když si vybereš ten placenej úsek, kterýmu se chceš vyhnout, a stiskneš tlačítko Vyhnutí se ...
Ten úsek, cos měl vybraný se nahradí alternativní cestou ... možná :-)

Edit: Já si to zkusil na trase od nás do Plzně. Normálně mi to našlo trasu po okreskách do Mořic, odsud po D1 přes Brno do Prahy, nějaký přejížď přes Jižní spojku a pak na D5 do Plzně. Tak sem si vybral tu D5, dal vyhnout se, vybral možnost Ulice a ejhle, po přepočtu sem jel až do Prahy stejně a z Prahy do Plzně přes Příbram, mimo D5. Jenom si tu trasu musíš projít a vyházet úseky po kterých nechceš jet. A nevím, jestli kdybys chtěl vynechat 2 různé úseky, by se tam při vynechání toho druhého nevrátil zpátky ten první. Chce to zkusit na konkrétním případě kam budeš chtít jet.

Edit2: tak to funguje. podruhé sem dal vyhnout se příbrami s volbou 10km a vyhnalo mě to z D1 už u Humpolce. A dokud sem nedal smazat celou trasu, tak se vyhnutí přidávají a předchozí zůstávají. Když ale dám trasu smazat a najít znovu, tak to fičí opět do Prahy a na D5.
Docent (1234)|22.10.2007 18:33
[QUOTE="xsub"]po přepočtu sem jel až do Prahy stejně a z Prahy do Plzně přes Příbram, mimo D5.[/QUOTE]
A ta rychlostní komunikace z Prahy na Příbram je zadarmo ;) ?
macleod (91)|22.10.2007 19:53
Ale já sem neřešil bezplatnou cestu z Kroměříže do Plzně broučku, ale vynechání určitých nežádoucích úseků ;)
To by mi tam víc vadila ta D1, než nějaká rychlostka v místě, kde sem v životě nebyl a možná ani v životě nebudu :-)
Kromě toho si jistě pozornější čtenáři všimli, že v dalším kroku sem nechal obejít Příbram, takže ani na Strakonické nemusí PetrW platit, takže přeneseno na jeho problém, oblast z Moravy ku Praze je v tomto případě česko, kde dálniční známku má a všechno na jih, jihozápad a západ od Prahy je Slovensko, kde dálniční poplatky platit nechce :cool:
Jestli znáš lepší způsob, jak vyřešit problém z úvodního postu tak nás tady vespolek potěš :-)
Docent (1234)|22.10.2007 22:11
Lepší možnost samozřejmě znám, koupit si dálniční známku ;) .
BTW pokud jsi dal volbu vyhnout se z Prahy do Plzně D5 a iGO tě místo po staré plzeňské poslalo na Příbram, tak to moc o kvalitách výpočtu trasy nesvědčí...
macleod (91)|22.10.2007 22:23
Ale Mr. OffTopic, tahle diskuze je pořád o tom, jak se v iGo vyhnout některým placeným úsekům a některé při návrhu trasy zachovat. Ani o tom, jak dojet do Plzně bez placení, ani o tom, že se dá koupit i slovenská dálniční známka, ani o tom, jestli při vynechání D5 je to do Plzně nejrychlejší přes Příbram.

BTW jakou trasu navrhuje Tvůj výpočetní mechanismus, když nepojedeš z místa v Praze, které se ti hodí do krámu (věci je třeba vidět v širších souvislostech a já nemám důvod cestovat do Plzně z Prahy, když sem na Moravě :) ), ale budeš navazovat na jízdu po D1 z Brna ? :) a kromě tvého vlastního výpočetního postupu můžeš uvést i jakou trasu navrhuje v tomto případě tvůj navigační soft :cool:
Mě tak zcestný jet přes Příbram, kde máš možnost významnou část cesty svištět 130 a ještě si ušetřit kus courání kolem Prahy, nepříde v porovnání s cestou po staré plzeňské devadesátkou. Když uvážíš, že většina tvůrců navi softů začínala u těch neoblíbených školních úloh, kde vozidlo je z bodu A do bodu B rychlostí X km/h (docent, není-li to narážka na jistou fyzikální veličinu, by si je moh ještě pamatovat), a určitě nezapracovává do svých algoritmů faktory jako je setrvačnost místních ve výběru tras, tak čistě matematicky to bude tu navrženou trasou rychlejší, než okolo vašeho :)