Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 a internet GPRS... cez Orange

kevin19_ce4you (136)|4.4.2007 19:26
Vlastnim PDA ASUS P535, a pausal od Orange so sluzbou orange World Mini. Dnes som sa pokusal nastavit svoje PDa tak, aby na nom siel internet, s tymto nastavenim, ktore mi zaslal priamo Orange:

NASTAVENIE ORANGE WORLD (ORANGE SPV M3100)
Nastavenia pre WINDOWS MOBILE 5.0
Start(hore vlavo)-Settings-Connections(dolne okno 3)-Connections(ikona)-Add a new modem connection

Enter a name for the conn.: Orange World
Select a modem: Cellular Line (GPRS, 3G) a next
Access point name: orangewap a next a finish
Start(hore vlavo)-Settings-Connections(dolne okno 3)-Connections(ikona)-Edit my proxy server

This network uses a proxy server to conn...: zafajknut
Proxy server: 213.151.208.156 a polozka "advanced"
Type: HTTP "potvrdime"
Server: 213.151.208.156
Port: 8799
User name: wap
Password: wap potvrdit 4x "ok"

Start-Internet Explorer
Do stavoveho riadku vpiseme: http://wap.orange.sk
a potvrdime "GO" a stranka sa otvori pod nazvom
http://cwap.orangeportal.sk/me...
Potvrdime Menu-Tools-Options a potvrdime na Home page polozku Use current a stranka sa
prepise na nasu zvolenu http://cwap.orangeportal.sk/menu/d...
a potvrdime "OK"
A na zaver treba este mobilne zariadenie vypnut a zapnut, aby sa nastavenia korektne ulozili.



Toto som vsetko urobil, a problem je ten, ze ak otvorim internet Explorer, a zadam wap.orange.sk alebo akukolvek inu stranku, tak prehladavas pise asi dve minuty Vyhladavanie, a po 2 minutach vypise: Zltry trojuholnik a oznam: stranku nelze zobrazit nebo stahnout, pretoze spojeni bylo preruseno. Zkontrolujte pripojeni a opakujte akci..


neviem preco to nejde, a skusam to na cistom PDa,teda po hard resete, cize nema ziadne ine nastavenie ani skusanie, Ak viete niekto poradit, napiste prosim.
aeon101 (213)|4.4.2007 20:32
Hm..mozna blba otazka, ale zkousel jsi Nastaveni/ Pripojeni/ Nastaveni site a kliknout na Orange? Melo by to vse probehnout automaticky a bez problemu...

Dan
kevin19_ce4you (136)|4.4.2007 20:58
chapem o com pises :) ale v ponuke operatorov mam len VODAFONE, T-MOBILE a EUROTEL CZ..

cize len ceskych operatorov :((

mam sice zariadneie kupene v ageme na slovensku, ale asi cesky brandovane alebo neviem... :(( dalsie rady? :)
aeon101 (213)|4.4.2007 21:23
Hele...zvlastni je, ze jsem jej taky kupoval pres Agem SK (prvni varky)...tam taky osobne vyzkousel Prima predplacenku (nastaveni na SK operatory fungovalo...) a pak kdyz prohodil karty tak se objevili CZ operatori a vse proste automaticky slapalo...hm...zvlastni...

Dotaz: Funguje ti MMS?

Edit: No ted se nejak divam na to nastaveni, co ti poslali a nechapu proc je tam furt to "wap" vsude...ne ze bych to nastavoval rucne, ale mam tam docela odlisne veci...:-(

Dan
mjozef (9)|4.4.2007 21:24
Ja som mal ten isty problem, ale zavolal som si do Orange a oni mi poradili ako to mam nastavit. Slape pripojenie bez problemov.
kevin19_ce4you (136)|4.4.2007 22:14
ake tam mas veci?? napiste mi prosim vase nastavenia, skusim prestavit.

idem cez orange pausal, mam aj primu, skusal som aj s nou ani s nou nejde, ale chcem to primarne vyuzivat cez orange world mini, napiste co tam mate vy :)
kevin19_ce4you (136)|4.4.2007 22:20
pirpojit sa pripoji, pise GPRS pripojeno


ale ak dam stranku dlhu boru pise Vyhledavani, neurobi nic a potom vyhodi hlasku: Stranku nelze zobrazit nebo stahnout protoze spojeni bylo preruseno.


V telefone kde mam GPRS nastavenia funguje vsetko tak ako ma,takze vSIM karte problem nie je, A skusal som na PDA aj pocket ICQ, nejde takisto,. :(
kevin19_ce4you (136)|4.4.2007 22:33
TAKZE SOM SA PRIPOJIL.. ale funguje mi iba stranka www.orangeportal.sk

pri inej stale pise: vyhladavanie :((


docital som sa o tom, ze pojde www.orangeportal.sk tu: http://www.modaco.com/lofiversion/index.php/t202945.html

Pripojenie je potom automaticky zvolene podla vyhladavanej stranky. Pre prezeranie internetovych stranok sa adresa zadava v tvare http://www.orangeportal.sk , v pripade domovskej WAP stranky v tvare wsp://wap.orange.sk.


ma niekto podobny problem? to neotvorim stranku www.t-mobile.sk ?? alebo wap.imhd.sk ?? hm
kevin19_ce4you (136)|4.4.2007 22:36
bez problemov mi otvori ale len stranku www.orangeportal.sk ZIADNU INU, kde bude problem??

nemozem to skusat 10x, pretoze mam 10MB/mesiac a po otvoreni stranky www.orangeportal.sk mi PDA ukazuje ze ma 0,5MB...
kevin19_ce4you (136)|4.4.2007 22:37
netreba mi ani tak internet, ako moznost pristpovat na wap :P
kevin19_ce4you (136)|4.4.2007 22:58
UZ TO MAM :D uz som to vyriesil.


problem bol v tom, ze ja som nastavoval vrchne pripojenie: domace, a proxy server pre firemne,

a ked som sa napojil cez domace, neslo to asi cez proxy, teraz som domace pripojenie zmazal a nastavil cez firemne, a ide vsetko, aj wap, aj opera.com atd atd :PPP DAKUJEM VAM AJ TAK :D