Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Navilock BT-308

zsadek (156)|26.2.2004 15:46
Zdravím,

Zakoupil jsem dnes Navilock a nedaří se mi začít fungovat s Pocket Kim ani s Tom tom. Ipaq i GPS se po modrým zubu najdou spárujou, ale v Kimu jakoby neexistoval signál. Potraďte někdo kdo má zkušenosti s kombinací h5550 a Navilock BT-308.

Díky.

Zdenda
ipf (2136)|26.2.2004 16:16
[QUOTE="zsadek"]Zdravím,

Zakoupil jsem dnes Navilock a nedaří se mi začít fungovat s Pocket Kim ani s Tom tom. Ipaq i GPS se po modrým zubu najdou spárujou, ale v Kimu jakoby neexistoval signál. Potraďte někdo kdo má zkušenosti s kombinací h5550 a Navilock BT-308.

Díky.

Zdenda[/QUOTE]

Koupil jsem si tutéž hračku, spárování BT mi udělali v SunnySoftu (nutná drobná oprava SW BT). Dále: v BT si nastavíte COM4 přes který to funguje. V GPS od TOMa na záložce GPS nahoře: NMEA 0183v2 4800 a pod ním: BT-GPS-000C48 on COM4 a mohlo by to chodit.
zsadek (156)|26.2.2004 17:03
Tak spárovat s BT mi to jde. Jen nemám v Tom vůbec com4 ale jen com 5 nebo 8.
Podle blikání ledky se zařízení viděj a komunikujou, jen data nejedou. Bohužel ani Váš návod nejede.

Ta softwerová úprava se týkala komunikace iPaq GPS nebo toku dat mezi com portem a programem?

Dík.
popo (1)|20.3.2004 22:18
Vlastním přesně to samé a funguje bez problémů :D . Nic sem nepároval, nic mi nikdo neopravoval. Pocket Kim po instalaci opáčil, že nevidí GPS, a ani nemohl, protože nebyl zapnutá. Po ujištění že si mohu vše změnit i po spuštění PK jsem ho tedy pustil. Zapnul jsem BT 308, pak BT na 5550, ve správci ho našla bez problému, dvakrát poklepat aby se spojily. Znovu PK, v nastavení spolupráce s GPS ano, COM8 (na jiném to nepojede, protože to je jediný COM port toho Navilocka), rychlost 4800. Zapnout v PK tu čerbenou šipku - spolupráce s GPS, a juž je na světě moje přesná poloha:D . Popo
JP_ce4you (215)|21.3.2004 15:57
21.3.2004
Ja se s tim Navilock BT-308 trapil X-krat! :(( :(( :((
Mam 3970 s WM2003.
Vysledek:
Komunikace s Navilock BT-308 zde bezi jen pres Com5 !
Testoval jsem vsechno mozne i pres program na sledovani toku dat pres jednotlive porty.
PoketKIM bezi bez problemu do chvile, nez tam nainstaluji TomTom s jeho BT ovladacem.

Problem je v tom, kdyz se prihraje TomTom a jeho posledni BT driver, tak si tento sw obsadi prave tento
jediny Com5 - ale pak zase nejde PoketKIM ?!?!
Samozrejme, ze nemam oba programy spustene soucasne. A nepomuze ani restart.
Co jedine pomuze, je odinstalovat BT ovladac TomTomu a pak PoketKIM bezi O.K.

Proste se oba programy pretajuji o jediny Com port.


25.7.2004
Tak jsem konečne objevil na tomto URL řešení:
http://www.sunnysoft.cz/faq_odpoved.php?id=94