Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

A701 baterie

pospa (70)|4.4.2007 11:22
shanim baterku do mia, nevite o nejaky treba lepsi nez tam je? s nejakou vyssi kapacitou nebo tak? nedari se mi nikde nic najit ;-( nebo alespon o nejakym shopu, kde ji maj za lepsi penize nez 1200,- to se mi zda celkem hodne za priblblou baterku. dik
Martynez (206)|4.4.2007 14:43
ja pouzivam baterii viz odkaz... levna nebyla, ale ta vydrz ... to je neco!
Konecne nemusim vubec kontrolovat baterku... :-)

http://shop.eten.hu/mugen-power-a701-battery-3000mah-p-58.html?osCsid=2cdb612082fe16d20cba7b01d37697df
petula.71 (57)|4.4.2007 16:16
co znamená "ta výdrž"? originálka mi vydrží s přehledem jeden den, někdy. Můžeš porovnat co by tedy vydržela ta tvá? Díky. Myslím vzhledem k tomu jednomu dni.
pospa (70)|4.4.2007 16:22
no.. vzhledem k tomu, ze orig. je cca 1300mAh a tohle je 3000mAh, tak bych rek, ze vydrzi cca 2,3x tolik ;-)
Martynez (206)|4.4.2007 17:10
No, normalni baterka mi vydrzela tak jeden den... Tahle tak 3-4... zalezi jak posloucham hudbu, pouzivam GPS atd... kazdopadne ten rozdil je VELKY... Puvodni baterii pouzivam jen v aute, protoze s tou nadupanou se mio nevejde do drzaku...
LeDocteur (4)|8.4.2007 21:22
Kdo má zájem, můžu mu tuhle "velkou" baterku poslat za 1200 Kč vč. DPH (pochopitelně zcela novou a nepoužitou). Má kapacitu 3000 mAh a je to Li-Pol. Dodává se včetně nového zadního krytu (je silnější). Výdrž MIA 701 při použití jen jako telefon (cca 3 hovory denně) a občasné aplikace (Kalkulačka atd.) s uspáváním po minutě je zhruba týden (v mém případě). Při zapnuté navigaci cca 3-8 hodin provozu TomTom navigátora v pohodě (podle nastavení výkonu procesoru).

Ty baterky mám navíc ještě 2 - nechal jsem si je poslat z USA a aby se zaplatila doprava (dražší než samotná baterka :evil: ) , vzal jsem jich pět kousků.

Například pokud jezdíte na kole a používáte GPS, je tahle velká baterka nezbytná. Na standartní mi jelo GPS třeba jenom hodinku a šlo to do kytek. Což v autě, tam je to v pohodě - když jedete na nabíječku. Ale na kole je to problém...

Kdo má zájem, pošlete email, nebo soukromou zprávu.
LeDocteur (4)|24.4.2007 19:49
Protože mi pořád chodí soukromé zprávy, píšu to raději sem - ty nabízené baterky byly hned pryč, takže se omlouvám, ale další nemám. Pokud bude zájem dalších lidí trvalý, můžu zkusit objednat další, cena by měla být stejná (1200 Kč). Kdo by měl zájem, ať mi napíše mail na veteran(zavináč)hicos.cz (je to pro mě jistější a jednodušší než soukromé zprávy zde na fóru).

Dále tady mám ještě jednu věcičku, která problém výdrže baterek taky řeší - a pro někoho možná ještě elegantněji. Je to zařízení zvané BATTERY EXTENDER, což je jednoduchá krabička, do které se vloží čtyři BĚŽNÉ tužkové akumulátory a vede z ní konektor, stejný jako z nabíječky u MIO 701. Když to připojíte k Miu, tak ho to nabije energií z těch akumulátorů. S 2500 mAH akumulátorky (které stojí běžně i pod stovku) to s přehledem vystačí na dvě až tři plné nabití standardního akumulátoru. Ty tužkovky si snadno nabijete v jakékoliv nabíječce a pokud budete mít třeba dvě sady, tak společně s plně nabitou baterkou v Mio máte vlastně v zásobě šestinásobné množství energie (a tím pádem i šestkrát delší provozní čas) - což už snad musí vydržet každému... :)

Extender je naprosto spolehlivý, obsahuje ochranu proti přebíjení a zpětnému vybíjení, je nový, vyzkoušený, použitý 2x nebo 3x, bez známek opotřebení, bezproblémový. koupený na E-bayi za 40 Euro i s dopravou (opět - doprava stála polovinu ceny přístroje). Protože mám teď tu velkou baterku a docela mi stačí, tak extender se mi tady bez užitku válí (od té doby jsem ho nepoužil) a nechám ho řekněme za 700 Kč (pochopitelně bez Aku, které nebyly součástí).

Dal bych sem fotku, ale abych se přiznal, tak nevím jak. :oops: Kdyžtak pošlu mailem. Je to ale normální černá obdélníková krabička, dlouhá asi 13 cm a široká 4 cm s malou kontrolkou a vypínačem, z níž vede kablík dlouhý asi 25 cm, zakončený konektorem.
LeDocteur (4)|25.4.2007 03:24
Tak extendříček už je pryč...

Nabídka objednání dalších baterek trvá - díval jsem se a není to problém. Aby byla cena stejná (1200 Kč), je třeba jich objednat minimálně 3 kusy. Takže až se najdou tři zájemci, objednám a u nás jsou do 14 dnů. Kdo má zájem, ať píše na výše zmíněný mail veteran(zavináč)hicos.cz
carbik_ce4you (132)|25.4.2007 13:17
Fotecka baterky by nebyla? Ta tloustka zajima urcite nejen me. dik
LeDocteur (4)|25.4.2007 16:18
Ach jo... Toho jsem se bál... :((

To znamená najít foťák, nabít mu baterky, najít telefon ;) , vyfotit to, najít kabel k foťáku, najít konektor na počítači, propojit to, stáhnout to do počítače, otevřít, oříznout, uložit, nahrát na web. A venku je tak pěkně.

A to jen kvůli tomu, aby bylo vidět, že je to prostě tlustší... :) :) :)

protože nevím jak sem vkládat fotky, jsou ke stažení na http://www.hicos.cz/akce/miobat.zip






carbik: No vidis, ani to nebolelo a ja dodelal zbytek.
Foto je to urcite lepsi nez popis.
majtik (35)|1.5.2007 12:40
Fuj, Velebnosti, to je hnus :D

Ale, ne, komu vydrz nestaci, tak je to asi rozumny reseni, ale ja bych to treba pak uz nenacpal do kapsicky u kosile v praci, a vlastne asi ani do puvodniho obalu ( kozeny , na opasek) a ani do auto drzaku, tzn. nosit sebou 2 baterie, tzn. nosit sebou 2 kryty....
Venton_ce4you (9)|3.5.2007 22:12
to: LeDocteur díky za fotečky :cool: zbytečně jsi to nedělal ted se ještě rozhodnout....
Dragonflys (2)|7.6.2007 00:15
:D zkuste hoši tuhle německou firmu , http://cgi.ebay.de/Power-Akku-f-Mitac-Mio-A700-A701-A-700-701-3000mAh_W0QQitemZ220117002345QQihZ012QQcategoryZ38918QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem
, nabízí rovněž baterie 3000mAh a za trochu dost lepší cenu.
Snad si našetřím dost penízků na Mio A701 nebo 702 a pak bych si jí objednal přes známého v německu a vyzvednul si ji...
Dragonflys (2)|7.6.2007 00:22
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170118594700&ih=007&category=68591&rd=1
No a tady je totální cenový nářez, jenom si nejsem jistý velikostí baterie, kapacita je rovněž 3000mAh, ale zase 23,-Euro to jde ne?
Daweus (73)|8.3.2009 00:04
cest,zajimalo by me,jestli se ta 3000 MAh vleze do teho puvodniho obalu co bylo k Miu a taky jestli to jde poznat v kapsi u kalhot.Diky
petula.71 (57)|8.3.2009 22:32
kdyby jsi se mrknul o pár příspěvků výš, tak by jsi zjistil, že ani do kapsy, ani s původním krytem.....