Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dotazy about LOOX-ech

paveldurna (6)|4.4.2007 11:17
Zdravim všechny, uvažuju o koupi svého prvního PDA, hodně sem toho už přečetl, patřím tak mezi průměrné technoidy, pár věcí by mě ještě zajimalo, protože nemam osobni zkušenosti. Tak začnu:
Hodlám pořídit PDA s GPS, v autě jasná věc, co třeba ale na kole? dost jezdim a hodil by se nějaký držák (s největší pravděpodobností na N520/N560), da se někde nějakej sehnat? v autě se neřeší energie, ale venku ano, jak to funguje? na kole nepotřebuju stálou navigaci každou sekundu, možná to bude blbost ale funguje to třeba tak,že proste zapnu GPS podivam se kam pojedu třeba, a vypnu display, a GPS poběží na pozadí a když nebudu vědět kudy tak zapnu a mrknu se?to by taky vyrazně prodloužilo vydrž a hlavně bych měl zaznamenanou celou trasu. Jde to tak? Nebudem rozebirat funkčnost GPS u LOOXe, pochopil sem že záleží na kusu a na štěstí, tak jako se vším. viděl sem různý vbodotěsný pouzdra a pod, popřipadě by se to dalo vyřešit takto a zapnout do dresu ale při potřebě to vytahovani...nic moc. tohle nikdo nikde nenapsal, snad nebudu za blba:-)
popřípadě jestli někdo doporučí nějakej navigační soft přímo na kolo,případně na turistiku, tom tom a spol je určo dobrej ale asi na 4 kola asi.
a doporučujete koupi ve specialce, třeba sunnysoft, nebo se da i jinde? cybex,alfacomp a podobně...sem brňák tak kvuli dostupnosti a případnym problemum.
Dikec moc všem kdo to aspoň jednou větou shrne. pavel
paveldurna (6)|5.4.2007 18:42
tak dik:?
cendaa_ce4you (50)|5.4.2007 21:16
jednou větou: "zkušenost je nezdělitelná"
Carabei (611)|6.4.2007 18:36
zkus treba zajit na naky sraz ce4you, poptas se osahas si vic zarizeni a budes vedet co ti sedi. co se prodejce tyce, tak radsi specializovanou prodejnu, osobne mam nejlepsi zkusenost s AHmobile, ale zase zase Sunnysoft mas i v brne, pokud se ti na zarizeni neco poroucha, tak je stejne jednodussi si zajit rovnou do servisu, je to o dvoje posilani postou rychlejsi
prtdlacka (179)|10.4.2007 00:56
Na kolo bych zkusil OziExplorer (asi nejlepsi pomer cena/vykon) a napajeni jsem vyresil malym akumulatorem 9Ah (rozmery cca 6,5x9,4x15,1 - vaha 2kg) za 300,-, LCD voltmetrem (100,-) -> nesmi spadnout napeti pod urcitou hranici, jinak dojde ke zniceni clanku, zasuvkou pro zapalovac - 30,- a zarizeni nabijim pres nabijecku do auta. To vystaci na provoz cca 10h a za tu dobu to zvladnu nabit 3x, takze kdyz to sectu, tak zarizeni muze byt v provozu asi 15 - 20 hodin. Vaha neni nic strasnyho, na kole to neni ani poznat. Kdyz bude zajem, tak sem hodim fotky.
Qemu (75)|10.4.2007 17:12
celkem by me to zajimalo, hodis sem prosim ty fotky?
prtdlacka (179)|12.4.2007 12:46
Idealni by bylo zakomponovat tam obvod, ktery by pri poklesu napeti pod 12V odpojil zasuvku, ale protoze tomu nerozumim, tak to proste musim hlidat...


jmouca (45)|13.4.2007 09:42
@prtdlacka
do serie z vývodu akumulátoru zapojíš kontakt malého relé jehož cívka bude zavěšená na akumulátoru. Dojde-li ke snížení napětí na určitou hodnotu relé odpadne (doladit trimrem v serii s cívkou) a odběr se přeruší. Pro nabíjení aku kontakt relé přemostit malým spínačem který se po nabití vypne. Mohlo by se použít i tlačítko, které při nabíjení podržet až relé sepne. Tento " hlídací obvod" odebírá z vybitého aku proud cca do 5 mA (podle relé) takže tento stav nenechávat dlouho.
Zdraví Paegas.
prtdlacka (179)|13.4.2007 09:59
Dobre, diky. Zkusim to zbastlit.
mallox (33)|16.4.2007 11:25
a co takhle koupit si tu plastovou nahradu 9v baterky..(na 4ks tuzkovych), preusporadat kontakty tak, aby byli kazde dva clanky pripojene paralelne a pak to strcit pres ten (jen) nabijeci konektor co byl dodavan z looxem?!
pokud si pamatuji spravne z obvodu, tak napeti by melo byt cca (1.5+1.5)V a proud by se scital, tak zalezi na vykonu akumulatoru..ale i to by asi nemelo vadit, kdyz z adapteru jde do looxu primo 5V s 2A ;)
prosim nekamenovat :-D
(tak ted me napada jedna historka - ale to je mimo)
zivan (615)|16.4.2007 12:05
K tomu dobijeni v terenu... nasel jsem hotove zarizeni na 4 AA baterie s nabijenim pres USB

http://www.boxwave.com/products/batteryadapter/index.htm
prtdlacka (179)|16.4.2007 14:54
[QUOTE="Zivan"]K tomu dobijeni v terenu... nasel jsem hotove zarizeni na 4 AA baterie s nabijenim pres USB

http://www.boxwave.com/products/batteryadapter/index.htm[/QUOTE]
To vypada perfektne, videl jsi to prodavat nekde v CR? (Ze jsem se s tim delal... ale zase to vydrzi dlouho. 9Ah z tuzkovych nevyzdimes...)
zivan (615)|16.4.2007 14:59
Nevidel, ale v jinem threadu se od stejne spolecnosti casto objednavaji folie. Slo by to objednat najednou a rozdelit se o postu.
prtdlacka (179)|16.4.2007 15:11
To by bylo rozumny, u nas jsem nenasel nic, jen pro HP http://mobile.itek.cz/prislusenstvi-kabely/607698-Belkin-PDA-nouzovy-napajeci a to asi moc nevydrzi, kdyz je to na 9V. To mi pripomina rusky radia. S tema tuzkovyma baterkama, co psal mallox by to taky asi slo, jen by tam musely byt pospojene 4 do sebe, protoze nabijeci davaji 1,2V a pri kapacite 2400Ah by to mohlo vydrzet zhruba na 1,5 nabiti, kdyz by se pocitala nejaka ztrata 10% (teoreticky). Nevim, kolik se daji vybit, aby to jeste fungovalo. Ale to uz je mozna lepsi koupit za tech 22,50$, nemusi se s tim clovek delat, je to celkem maly, jen tem 5 nabijecim cyklum bych moc neveril ;) a je to docela hezky. A taky by to asi slo pouzivat jako napajeni k externimu disku pro USB host, kdyz to ma vystup na USB.
Carabei (611)|16.4.2007 18:36
doufam ze je to jen nahoda, ale mam takovej poecit ze mi tu nekdo vykradl muj prispevek, pokud to dotycny udelal tak by se hodilo aspon napsat, odkud to prevzal. pokud je to jen nahoda tak neni problem, jen se mi proste ta vajemna podobnost zda az prilis podezrela.HOWGH

adresa prispevku:
https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/22639
mallox (33)|16.4.2007 19:59
nabijeci akumulatory maji napeti 1.5V..ale i ty 4 v serii by mozna nevadily, po pripojeni odporu by se to vykompenzovalo..ale muselo by se to delat presne na miru dle typu baterek..
a vyhodu meho reseni vidim v tom, ze nepotrebujete zadny kabel z pda-usb a usb-nabijecka.. ;)
jen prechod, co uz je, a k tomu nahradni baterka na tenouckem kabelu ;)
dodger_ce4you (145)|16.4.2007 20:18
Omyl woe (take pekne slovo ;) ) nabijacie akumulatory maju napatie 1,2 V
1.5 V maju len jednorazovky :sarcastic:
mallox (33)|16.4.2007 21:44
omyl woe..http://store.sundancesolar.com/aarayrecalba.html a toto neni jediny druh ;)
prtdlacka (179)|16.4.2007 22:16
[QUOTE="mallox"]omyl woe..http://store.sundancesolar.com/aarayrecalba.html a toto neni jediny druh ;)[/QUOTE]
No, je to jedinej druh, co jsem nasel prodavat u nas.Neni to tak drahy. Ale problem je v nabijecce a specifikaci:
- kapacita článků s každým cyklem klesá
- nelze používat pro zařízení se středními nebo vysokými odběrovými proudy
- nenabíjet v nabíječkách pro NiCd nebo NiMH akumulátory
- konečné vybíjecí napětí : max. 0,9 V (při podvybití dochází k nevratnému zničení článku) – pozor při vybíjení vícečlánkových baterií

více viz: Specifikace BATTEX
dodger_ce4you (145)|16.4.2007 22:53
15-25 cyklov :(
Ale inac RAM clanky pocujem prvy raz
Ale to sme uz hodne OT :)
Woe :D
mallox (33)|17.4.2007 00:00
prtdlacka asi jste spatne hledal, ja pred par lety mel tyto akumulatory, i jine..na nazev si bohuzel nevzpomenu..a tyto pure energy se prodavali jiz pred 5-6 lety..nemyslite, ze technologicky proces trosku pokrocil?! a take vam prozradim, ze drzeli skvele, oproti klasickym baterkam nebe a zeme..a to jsem je nabijel nejakou nabijeckou co jsme koupili na trznici..(udelej si sam)..a vydrzeli 2 roky bez sebemensich potizi..
poznamka k nabijeni clanku-no jo jina vec jina nabijecka, take (myslim) nenabijite sve pda nabijeckou od mobilu..ze?!

p.s. byl to jen napad, pokud si tam date 1.2v baterie, tak prosim, nebranim..jen bude treba poradne propocitat vsechny podrobnosti..

p.p.s. budme slusni a nepouzivejme woe pri osloveni svych spoluforumujicich..;)
prtdlacka (179)|17.4.2007 00:17
Snad se jeste trochu budu drzet tematu, i kdyz je to opravdu OT.
add1) hledal jsem jak se dalo, napr. na dotaz "alkalické dobíjecí baterie AA" mi google nasel 20500 stranek a priznam se, ze jsem je vsechny neprecetl...stydim se...
add2) tento typ baterii znam jiz 8 let (byla to novinka za cca 1500/4ks i s nabijeckou) a ackoliv jsem moc neotestoval, tak do elektronickeho hlidace rybarskeho prutu byly opravdu vynikajici ;) Kde je tomu vsemu konec... Kazdopadne specifikace hovori jasne proti.
add3) jina nabijecka - ja to samozrejme chapu, ale v konecnem souctu jsem na cene nahradni baterie, mozna i dvou
add ps) jeste ze mame demokracii :) 4x1,5=5V / 5x1,2=6V -> co mam zmereno, tak zadna nabijecka nedava napeti uvadene na baterii, ale vzdy o trochu vyssi, ale i kdyby to bylo na zavadu, urcite se to da osetrit (napr. diodou).
add pps) slovo woe neznam; myslim, ze jsem ho nikdy nepouzil (sprosty slovo bych totiz nerekl ani za pytel sra*ek) - ale to stejne asi nepatrilo me.
Zaver: nikdo tu nikomu nic nevnucuje ;), jsem rad za kazdy nazor a zkusenost, nakonec se k te mobilni nabijecce spolecnymi silami dohrabem.
Carabei (611)|17.4.2007 08:32
neni nahodou 4x1.5=6? preklep je hold preklep:))
prtdlacka (179)|17.4.2007 08:48
Neni, to je totiz 17 minut po pulnoci a uplne vygumovana hlava. Dik ;)
dodger_ce4you (145)|17.4.2007 18:21
[QUOTE="prtdlacka"][QUOTE="Zivan"]K tomu dobijeni v terenu... nasel jsem hotove zarizeni na 4 AA baterie s nabijenim pres USB

http://www.boxwave.com/products/batteryadapter/index.htm[/QUOTE]
To vypada perfektne, videl jsi to prodavat nekde v CR? (Ze jsem se s tim delal... ale zase to vydrzi dlouho. 9Ah z tuzkovych nevyzdimes...)[/QUOTE]

Co si myslite o tomto bt
Ale zrejme bude treba odstrihnut konektor :D
btw: co je to woe :sarcastic:
prtdlacka (179)|17.4.2007 20:56
Nevypada to spatne (hlavne za ty penize), ale kdyz uz strihas konektor, tak Ti zbyde tohle: drzak baterii nebo tento + nejaka krabicka ( napriklad tahle) a jsi tam za 50,- Kc i s USB sdirkou nebo kabelem a vubec to neni o bastleni. Je to lego.
cendaa_ce4you (50)|17.4.2007 21:26
napadlo mě použít třeba tyhle dva články do serie a nějaký stabilizátor 5V, nebo vychytanější spínaný regulátor
prtdlacka (179)|17.4.2007 21:43
Asi tomu budes rozumet, co?:yes: Tak uz nas netrap a nahod schema... Kdyz to bude fachat, tak to rozjedu ve velkym za cenu materialu ;)
cendaa_ce4you (50)|18.4.2007 16:08
hledal jsem a hledal, až vyhledal tohle už vymyšlené zapojení: https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/16032
prtdlacka (179)|18.4.2007 17:24
Tak, a je vyreseno :yes:
Diky 2: paveldurna za to, ze shani PDA a omluva za vyuziti topicu ;)
emino (4)|23.4.2007 16:46
myslite ze toto pojde s looxom pouzit? :)
http://www.sjcompany.sk/solarpopis.html
KEnik (38)|23.4.2007 22:12
[QUOTE="prtdlacka"]napajeni jsem vyresil malym akumulatorem 9Ah (rozmery cca 6,5x9,4x15,1 - vaha 2kg) za 300,-,[/QUOTE]
čím se dá toto nabít?Autonabíječkou?Radši se zeptám než si zničím garáž :)
prtdlacka (179)|23.4.2007 22:39
[QUOTE="KEnik"][QUOTE="prtdlacka"]napajeni jsem vyresil malym akumulatorem 9Ah (rozmery cca 6,5x9,4x15,1 - vaha 2kg) za 300,-,[/QUOTE]
čím se dá toto nabít?Autonabíječkou?Radši se zeptám než si zničím garáž :)[/QUOTE]
Pokud mas nejakou inteligentni, tak ano. Nabijeci proud by mel byt zhruba desetina kapacity aku a napeti by nemelo prekrocit 13V, jinak muze dojit ke zniceni clanku. Ja mam nabijecku postavenou podle amaterskyho radia, prepinani na 6/12V a ruzny nabijeci proudy podle kapacity, umi to nabijet inteligentne, takze po nabiti prepne do udrzovaciho modu. Vyslo to na cca 200,- Kc. Nechal jsem si to udelat u znamyho. Kupovana (treba tady) vyjde kolem 800,-.
prtdlacka (179)|23.4.2007 22:41
[QUOTE="emino"]myslite ze toto pojde s looxom pouzit? :)
http://www.sjcompany.sk/solarpopis.html[/QUOTE]
U tech solarnich bych odhadl dobu potrebnou k nabiti mezi 10-15 hodinama, kdyz to pujde dobre a PDA bude spinkat a nikdo po nem nebude nic chtit... :?
Carabei (611)|24.4.2007 16:06
tak cca do deseti dnu by mi mela prijit ten battery adapter pro od boxwave tak pak dam vedet zda se da nejak poradne vyuzit
paveldurna (6)|24.4.2007 16:20
zdravim tak mam uz chvilknu nove pda n560 a trochu s tim bojuju,pomuzete mi?treba nastavit vlastni obrazovku dnes a v napovede se tam dostane pres start a nastaveni ale takova polozka tam vubec neni,jen programs,settings a pak uz jen programy.nainstaloval sem cestinu tak nevim jestli dobredost me to sere.pripadam si jak debil!dik
Carabei (611)|24.4.2007 20:36
jak je videt tak si ctes napovedu v cestine a system mas v anglictine napriklad settings by mohlo byt nastaveni... zkus se podivat na www.slovnik.cz , to by ti mohlo pomoci
paveldurna (6)|24.4.2007 20:42
uz resim pripojeni pres wifi ktery nechodi,tohle chtelo jen chvili asi trpelivost tak sory a diky
Carabei (611)|24.4.2007 22:03
zkus hledat, pripojeni pres wifi se uz taky resilo, prvni krok, zkus si vypnout rizeni spotreby wifiny