Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Da se po odpojeni sluchatek automaticky zastavit prehravani hudby?

marq (31)|3.4.2007 20:20
Existuje prehravac hudby, ktery by po odpojeni sluchatek pauznul prehravani hudby? Moc se mi nelibi, ze se pri odpojeni (nebo nahodnem vytrzeni sluchatek) z PPC zvuk automaticky prepne do reproduktoru a hudba zacne rvat nahlas...

Dalsi co bych chtel, je naopak po pripojeni sluchatek automaticky ztlumit hlasitost vyzvaneni telefonu - kdyz posloucham hudbu na polovicni hlasitost a do toho zacne zvonit ve sluchatkach telefon s plnou hlasitosti, je to o bubinky :)

Pokud nikdo nic takoveho nevidel, zkusim polozit otazku do diskuze "Programovani" :)

Diky
Saman_ce4you (1451)|3.4.2007 20:56
V systemu, co vim, neexistuje udalost, kt. by aplikaci sdelila, ze doslo ke zmene v konektoru sluchatek. Takze takovou vec zadna aplikace ani nemuze ohandlovat..
Carabei (611)|3.4.2007 21:02
prepinani je mechanicky, proto po prilisnem pouzivani jacka ted musim vystup nastavovat manualne v utilitce primo od FSC
SPM (182)|4.4.2007 06:50
[QUOTE="Carabei"]prepinani je mechanicky, proto po prilisnem pouzivani jacka ted musim vystup nastavovat manualne v utilitce primo od FSC[/QUOTE]

To bych řek že není... Resp. když sem zkoumal instalačky Linuxu pro mojí 5550ku, tak jsem v changelogu narazil u jedný verze na novinku, že už dokáže rozpoznat vložení/vyjmutí jack konektoru... Z toho bych usuzoval, že ten OS tohleto nějak rozpoznat musí... nebo aspoň u některejch PDA...
xhladi07 (525)|4.4.2007 12:26
Pamatuju si, ze sem preletovaval konektor na sluchatka v mem MDA I a tam ten kontakt byl mechanicky. Takze po vlozeni jacku se mi rozpojila cesta do reproduktoru.. takze zadnej softik (alespon u nekterych pda) existovat nebude... Technicky by nebyl problem to poznat, ale nevim, jak moc se to dela...
ElSoft (1244)|4.4.2007 12:32
jen na zamyšlenou, tlačítka nejsou mechanická? a sw rozpoznat jdou ;)
xhladi07 (525)|4.4.2007 12:43
Provokatere... :D :yes: Mysleno je to tak, ze se SW nemusi starat o to rozpojeni. Proste vsechno se dela bez asistence SW, jen mechanicky. Tlacitko slouzi k poslani signalu (o zmacknuti) pro SW, kdezto tady se jen rozpoji vodiva cesta do repraku...
kultus (418)|4.4.2007 13:59
na smartphonu s WM se automaticky po zapojeni sluchatek menil profil podle me to tam nekde schovany je jen nevim jak to sdelovat naky jiny aplikaci...
Reddy (166)|4.4.2007 20:48
Tak to by se dal zvukový konektor namapovat i jako tlačítko :-D třeba při rally - zasunu sluchátka = jedu doleva, vysunu sluchátka = jedu doprava
Zax_ce4you (222)|4.4.2007 21:09
Start - nastaveni - system - nastaveni vystupu zvuku - odskrtnout "automaticke", zaskrtnout "sluchatka"
Taky nesnasim kdyz posloucham hudbu a treba v autobusu se mi vytrhnou sluchatka ze zarizeni a rve to na plny koule pres celej autobus, tohle jsem poladil a je klid :)
EDIT: Mozna ze je klid jenom proto, ze mi od ty doby z toho sluchatka nevypadly :D
kultus (418)|5.4.2007 06:55
tak to ti gratuluji ja tam takove nastaveni nemam...
Zax_ce4you (222)|5.4.2007 22:37
Sakra... ja to tam mam (siemens pocket loox n520, windows mobile 5)

kultus (418)|6.4.2007 07:03
laskave se uklidni...to ze mame oba WM5 neznamena ze musime mit stejne aplety pro vsechny funkce asi moc temhle zarizenim nerozumis co...:cool: :))
kubisz (1054)|6.4.2007 10:47
bych rek, ze je to opravdu jen mechanicky, stejne jako u vezi, radii, zesilovacu a tak, elektronik by poradil, ale bude to bude nejakym merenym odporem, nebo se proste kdyz zastrcite sluchatka propoji cesta jinudy, nez do repraku...nekteri vyrobci si to ale muzou prizpusobit a pak to jede oboji, nebo dle vyberu...nebo je to uplne jinak?
Carabei (611)|6.4.2007 16:00
k tomu apletu nastaveni vystupu zvuku, pokud me pamet neklame tak stoprocentne je jen na LOOXech, ale kdo vi, jestli by to slo portovat.
kubisz (1054)|6.4.2007 17:43
jak rikam, podle me to musi byt osetreny HW...
xhladi07 (525)|6.4.2007 19:05
Jasny.. Presne, jaksem rikal: Elektronicky to neni problem, a pokud je to osetreny (nejakym stavovym bitem, treba.. nebo proste tak neco) tak si to SW muze vytahnout....
Zax_ce4you (222)|10.4.2007 08:51
[QUOTE="kultus"]laskave se uklidni...to ze mame oba WM5 neznamena ze musime mit stejne aplety pro vsechny funkce asi moc temhle zarizenim nerozumis co...:cool: :)) [/QUOTE]
Ja sem uplne v klidu... je pravda, ze tomu moc nerozumim, pdacko mam teprv ctvrt roku.. ale snazim se pomoct a ne se hadat...