Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nabíjení v autě.

radim_raf (20)|2.4.2007 18:36
Přeji dobrý den.
Mohu Vás poprosit jaké údaje máte na nabíječce do zapalovače pro HP iPAQ RW 6815? Já mám OUT 1A a nestačí nabíjet. Vlastně vůbec nenabíjí. Vyzkoušel jsem dva se stejnou hodnotou. Měl jsem smůlu s navigací na delší cestě. Prosím majitele Brodit aktivního držáku do auta, jaké má hodnoty? Z PC přes USB nabíjí v pohodě.
palacinka (242)|2.4.2007 22:58
rw6815 dokáže komunikovat jen s nabíječkama které jsou určeny pro nabíjení PDA, např. nabíječka pro GPS, BT sluchátko a podobné jiné přislušenství nedokáže s rw6815 komunikovat a PDA se v autě ani nezačne nabíjet, nabíječka od Broditu, HP, MIO atd. které jsou určeny přímo pro PDA tak v autě fungují
JiriE (117)|3.4.2007 14:36
Není to tak, PDA nepozná, jestli je CL nabíječka určena pro nabíjení PDA nebo třeba BT sluchátka. Ale pozná, jestli je schopna dodávat požadovaný proud.

Funguje to takto:

- při zapojení do USB portu PC kromě připojení napájení začne také komunikace po datových vodičích, a podle toho PDA pozná, že je připojeno na USB port, který také komunikuje - tzn. na port počítače. A protože tyto porty jsou schopny podle specifikace dodávat proud maximálně 0,5 A, tak PDA také větší proud z tohoto portu nesmí odebírat - a také ho neodebírá. Spokojí se s 0,5 A, a proto i nabíjení z tohoto portu trvá déle, než ze zdroje.

- při zapojení do síťové nabíječky neproběhne žádná komunikace po datových vodičích a PDA se správně domnívá, že je připojeno k síťovému zdroji. A začne odebírat svůj maximální nabíjecí proud, což bývá právě něco kolem 1 A. Proto mají síťové nabíječky pro PDA psáno v parametrech 5V, 1A.

A automobilový CL nabíječ se z hlediska PDA chová jako síťová nabíječka. A PDA po něm chce své maximum - tj. 1A. Pokud takový proud nabíječ není schopen dodat, elektronická pojistka nabíječ ochrání, vypne výstup a nabíječ nenabíjí.

Takže nabíječ s výstupem kolem 1 A může být na hranici, nebo třeba PDA chce maličko víc, a pojistka vypne. Měl jsem takové problémy s nabíječem 850 mA, vyměnil jsem jej za 1,25 A - a od té doby bez problémů.

Tož tak.
palacinka (242)|3.4.2007 18:59
nesouhlasím, mám zde CL od BT sluchátka který po změření dává skutečný 1A, ale rw6815 se s nim nezačne nabíjet. Ale MIO A701 ano. Dále tady mám CL od GPS který taktéž dává po změření 1A a rw6815 se s ním nezačne nabíjet a MIO A701 ano. Pak zde mám CL Brodit a HP určené přímo pro PDA a s něma se nabíjí i rw6815 a i MIO. S CL MIO který mám pro A701 se rw6815 nabíjí. Prostě to co není přímo a jen pro PDA tak se mi s ním rw6815 nenabíjí, A701 ano.
TomasT_ce4you (55)|3.4.2007 19:20
Nemam sice Váš model,ale pokud mam vice vybitou baterii,vezme si to ze zdroje,az 1,6A,dnes zmereno.Pokud nabijecka nedoda takovyto vyssi proud bez poklesu napeti,nespusti se nabijeni.
Ivo Pokorný (400)|3.4.2007 19:40
Palacinko a muzes napsat kolik dava ta brodit nabijecka A? Pak by to asi bylo jednodussi... ;)
Funlife (15)|4.4.2007 06:34
No, s těma proudama se mi teda moc nezdá. Minulí týden jsem koupil u sunnysoftu cl nabíječku dle mého přání vysloveně pro rw6815 a má na sobě napsáno tuším 850ma. Dobíjení jsem teda zatim jen zkoušel zapojit na 10 min ale evidentně nabíjí. Jestli je zájem, může přesně opsat údaje ze šítku a napsat který nabíječ z nabídky sunnysoftu to je.
palacinka (242)|4.4.2007 07:46
pokud se rw6815 nabíjí poznáte, že pravá zelená dioda začne svítit červeně, pokud ne tak se rw nenabíjí
Docent (1234)|4.4.2007 10:44
[QUOTE="JiriE"]- při zapojení do USB portu PC kromě připojení napájení začne také komunikace po datových vodičích, a podle toho PDA pozná, že je připojeno na USB port, [/QUOTE]
IMHO blbost, prodávají se přece nabíječky do zásuvky pro USB kabel, třeba tohle...
JiriE (117)|4.4.2007 13:31
Tu citaci jste měl uvést až do konce věty, takto, jak ji máte uvedenou (= neúplnou), není samozřejmě zcela pravdivá.

Potom ale nevím, co jste s ní chtěl dokázat nebo vyvrátit :) .

Pro cestovní USB nabíječku, na kterou jste uvedl odkaz, platí přesně to, co pro CL nabíječ. Pokud není schopna dodat požadovaný proud -minimálně 1 A, nenabíjí.
Funlife (15)|4.4.2007 17:14
Tak jsem na to koukal ještě jednou nabíječ má na sobě napsáno 850mA a je to tenhle -autonabijecka-semco-miniusb-cl-pro-zarizeni-s-miniusb-konekto.html?&Search=33-c4e]ten z nabídky Sunnysoftu.
JiriE (117)|5.4.2007 13:54
Přesně tuto nabíječku jsem také vlastnil a měl jsem s ní problémy. Někdy se chytila a nabíjela, někdy ne. Těch 850 mA je spíš méně, než je potřeba. Ale v Sunnysoftu mně ji za doplatek bez problémů vyměnili za Brando 1,25 A.

Ty odkazy ze Sunnysoftu jdou špatně, protože v adrese mají hranaté závorky :( .
paraganlukas (10)|11.4.2007 09:48
Zdar,
já sem dostal auto nabiječku jako bonus nejaký CPA a funguje jem když dám rychlé nabíjení,na pomalý jen hodí ikonu připojení napájení ale nic a nebliká, jen na rychý funguje.
rhinos (113)|30.4.2007 08:32
taky resim podobny problem zatim netusim co si poridim.Dokonce jsem zkousel i nabijeni pres transmitter ale ten bohuzel nefunguje
alco (89)|30.4.2007 23:31
Ja som to skusal uz roznym sposobom a dokonca som mal aj 2 amperovu nabijacku ale s nicim to neslo.. podla mna original HP nabijacka komunikuje aj datovo s PDA preto to funguje.. kupil som HP nabijaku do auta a fici to o 106 !! :):yes:
zewl (13)|14.11.2008 14:19
Mam PDA HP iPAQ 1940 a odesla mi autonabijecka do vecnych lovist. PDA ze sitove nabijecky se normalne nabiji, z autonabijecky nikoliv. Meril jsem to, proud dojde az do koncoveho konektoru ale uz neproleze do PDA. Rozhodl jsem se to resit koupi nove autonabijecky, ale nedari se mi s jistotou nalezt pro moje PDA. Poradite prosim?

bohemka
tahle ma podle obrazku jiny konektor, nez mam ja

sunnysoft
na tuhle me odkazal borec ze sunnysoftu, ale zda se mi, ze ma opet jiny konektor, nez ma moje stara nefunkcni autonabijecka

cybex
tahle vypada v pohode, ovsem prodejce mi napsal, ze to neni pro me (viz diskuze dole v odkazu)

partnertelekom
tady je presne pro me, ale proste nejde to tam koupit :evil:


Tolik odkazu jsem dal sem schvalne, abyste videli, ze se jenom tupe neptam, ale ze jsem pro to neco udelal, nez jsem tady polozil dotaz.
Diky moc za info.
zewl (13)|18.11.2008 14:20
tak, kdyby to nekoho zajimalo, tak jsem po nekolika dotazech dospel k tomu, ze je to tahle nabijecka. Snad to nekomu pomuze.