Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

viditelnost?

yasmeene2 (794)|26.2.2004 00:08
Dotázek, testuju ftp server na svém pda a nejde se mi na něj přihlásit, dokonce sem zjistil, že i ping mi nic nedá (4/4 packet lost) jak se mám "zviditelnit"? Nejede to náhodou přez nějaký router?
yasmeene2 (794)|26.2.2004 19:55
Hmm tak sem problém zkoumal a zkoumal, až sem zjistil, že ip, kterou vám přidělí t-mobile s největší pravděpodobností není veřejná a tudíž mám s ftp serverem smůlu. Napsal sem jim mail, tak doufám, že mi nebude odpovídat nějaká telefonistka :? (chudáci holky vědí tak jak si vypnout hlasovou schránku..)
jerzy_ce4you (230)|26.2.2004 22:47
U Eurotelu je situace obdobná. Někde jsem na webu našel asi před 14 dny diskuzi o problémech, které mají s tím, že přidělují veřejné adresy v rozsahu 160.218.x.x - je jich nedostatek. V periferních oblastech již testují přidělování v rozsahu lokálních adres 10.1.x.x, které se následně NATují. To ale přináší nefunkčnost VPN. Nicméně ani dynamická veřejná adresa není zdá se veřejná z hlediska vnější dostupnosti. Vždyť, proč by jinak nabízeli statickou adresu jako placenou službu, když by pak každej použil Pocket DynDns a dynamická adresa by zcela stačila. To by nic nevydělali. Takže máme asi po...

Pokud mě ale někdo vyvede z bludu, budu jen rád.
yasmeene2 (794)|29.2.2004 13:37
Tak odpověď t-mobile:
Jestlize jste si pouze zaktivoval program GPRS Bussines, byla Vam automaticky pridelena privatni IP adresa. Vyzadujete-li verejnou IP adresu, nabizime Vam 2 typy:
- Statickou IP adresu
- APN Internet Plus (mozna aktivace od 1. brezna 2004)
Aktivace IP adresy je zpoplatnena castkou 499 Kc (bez DPH). V pripade staticke IP adresy budeme uctovat mesicni poplatek 149 Kc (bez DPH).

Sqeeeely. Jinak asi přejdu k Eurotelu -jen co zase zdraží nazpět data.