Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Reakce na dotazy

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Nejdříve Vás přátelé zdravím. Chtěl jsem původně reagovat na jeden příspěvek, ale nakonec to dávám sem. Možná to splní víc účel. Předně se pokládám za greenhorna(reg.9/06), takže nechci nikoho moralizovat. Zvedl mě jeden příspěvek(odpověď) a nemohu jinak, než reagovat. V kategorii SW pro PPC(aplikace) dotaz od Zaxe (31.3/07 19:47), Odpověď CommanderZ (31.3/07 22:50). Ve zkratce:dotaz na kreslicí program... hledal jsem hledal, ale nenašel. Odpověď:
    To je zvlastni, ja hledal asi pet vterin a uz jsem nasel. Stači zadat "Paint PPC" do googlu. Předně věřím, že Zax hledal a nenašel. Jde o to, co člověka napadne, co vlastně do googlu vložit. Jedna věc je, kdo se IT živí a nebo u kompu prosedí veškerý čas, a druhá věc, kdo je ryzím uživatelem a nebo uživatelem, který to navíc má jako svoje částečné hobby. Ať se na mě Commmander nezlobí, ale taková odpověď mě tak nejvýše může vzít chuť k dalším dotazům. Jednoduše to Zaxe nenapadlo, tak jako by to nenapadlo mne a asi spoustu dalších. Toto je taková invektivní a neracionální odpověď (a bývá to tu časté, asi jako.....cožpak neumíš používat google?). Mohu hledat a hledat, a jednoduše nenajdu. Mám podobnou zkušenost ( viz ostravský sraz). Když vím, odpovím(chci-li) a nebo mlčím. Samozřejmě poznámka že se to dá vyhledat neuškodí. Ale takhle agresivní, to není moje parketa. Jsou jistě lidé, kteří aniž by hledali, dají dotaz, pak je to trochu k vzteku. Ale kdo na forum teprve přijde, než se rozkouká a pozná systém, to není hned. Mám-li očekávat takovouhle odpověď, to abych měl strach vůbec položit dotaz. Přátelé, je to server pro nadšence a uživatele, snažme se podle toho chovat. Invektiva, náhledy já jsem nad věcí, všichni kolem jsou hlupáci atd. K čemu je to? To přísluší tak akorát politikům... Obecně nepatřím k těm, kteří musí mít to poslední aby byli in(filmy které ještě nejsou na trhu, OS všeho druhu, z principu zkoušet všechno co se dá a pod). Pokud používám něco co mě vyhovuje, proč do toho špárat?. Souhlasím s tím, že ale mnohdy potřebné nefunguje jak má. Vyměnit si nebo požádat o zkušenost, pak jsme na správném místě. Koneckonců jsou dnes v zásadě dva druhy lidí(a věřte mě, že vím o čem mluvím): ti, kteří bravurně umějí vyhledat ledasco na webu(náš mladý pán), a ti druzí, kteří umějí problémy řešit i bez netu. Pokud se tyto dvě vlastnosti spojí, je to pak to pravé ořechové. Já bohužel (bohudík ) patřím mezi ty druhé. Přál bych si, aby toto Commander nebral osobně, pakliže, tak se omlouvám.
    Ale abych jen nekritizoval. Není asi velký problém získat přehled o tom, kolik uživatel prošmejdil času na foru, kolik měl dotazů, kolik příspěvků. Jinak řečeno, mám dotaz, ale mohu i pomoci. Kdyby se tyto faktory objevily u nicku(třeba i vyvolat podrobnější historii), pak by bylo velice jednoduché posoudit, zda jde o notorického dotazovatele, který je pravděpodobně zdechlý něco hledat, nebo greenhorna, který je v záběhu a nebo taky o člověka, kterého už nic při vyhledávání nenapadne(rozhodně paint PPC by mě nenapadlo ani při natahování na skřipec). Myslím si, že kdyby se něco podobného zakomponovalo ke každému dotazu, že by každý měl možnost se rozhodnout, zda odpovědět či ne. Možná někdo přijde na lepší systém, ale mě napadlo jen tohle.
    Přátelé, ještě bych měl jednu drobnost: předně nejsem bohemista ani patriot (domov je pro mě tam, kde si mohu odložit klobouk - bohužel nenosím ), přečtěte si každý příspěvek a odstraňte alespoň hrubky. Někdy je to příšerné. Ale stane se, že to uteče... Howg
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od HAF
    Není asi velký problém získat přehled o tom, kolik uživatel prošmejdil času na foru, kolik měl dotazů, kolik příspěvků. Jinak řečeno, mám dotaz, ale mohu i pomoci. Kdyby se tyto faktory objevily u nicku(třeba i vyvolat podrobnější historii),
    Ono takové uvádění je dvojsečné... Kdysi to tu bylo, podle počtu příspěvků byli uživatelé "hodnoceni" tuším od nováčka po platinového přispěvatele... Jenže všude se najdou blbové, takže v příspěvcích bylo hafo nic neříkajících blábolů, které tam uživatelé psali jen ve snaze postoupit o stupínek výš...
    Pokud tomu nevěříš, podívej se třeba na Daewooclub, tam je takových exotů dost a dost... A bohužel to má dost velké negativum - lidi, kteří píšou k věci a chtějí poradit, se na to dřív nebo později vykašlou, protože je nebaví probírat se tunami příspěvků ve stylu "Jo tak to jó".... Někdo holt není schopen rozeznat diskusní fórum od chatu :no: .

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2006

tak zalozme vlakno ve kterem budou rady jak vyhledavat(pokud jiz samozrejme nekde neni). Osobne chapu obe strany, je jasne ze novackove se budou ptat, ale pokud kazdy novacek zalozi jedno vlakno aniz by se podival jestli uz takove existuje, tak se tu informace budou mnohokrat opakovat, coz bude stvat moderatory, kteri se to tu snazi udrzet rekneme v cistote, pak uz neni samozrejme daleko k tomu aby nejakemu moderatorovi ujely nervy. zmineny commanderz samozrejme mohl volit svuj prispevek mene agresivne ale taky je to jen a pouze clovek.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Souhlasím s HAFem. Raději se neptám a hledám jako ... Mám Vario jen na práci a ptal jsem se jen, když už jsem nevěděl kudy kam. A ... nic nebo "ty lamo". Nemá to cenu. Je mi 57 a tento druh komunikace mi nesedí. Tak to raději řeším sám. Škoda, myslel jsem že je to tu pro pomoc uživatelům.
    Vlákno jak hledat? Souhlasím, a žádám ty chytré o veřejné školení.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2006

ja s timto forem mam veskrze dobre zkusenosti, ale kdyz jsem zacinal, tak me samozrejme stvalo procitani mnohastrankovych vlaken, nejlepsi se mi zda rozdeleni diskuzi jeste do dalsich poddiskuzi, protoze pokud se reseni daneho problemu nachazi uprostred 250 prispevkoveho vlakna neni snadne se k nemu procist, ale samozrejme to jde. pro to vlakno o hledani rozhodne jsem, neco bych dohromady i dal ale kdyby se k tomu vyjadril nekdo z povolanejsich byl bych rad

Obyvatel SMob Avatar uživatele Lobo_ce4you
    Registrace
    Jan 2006

Neplánuje se přejít na typ fora nebo doupravit toto forum (nevím jestli to jde, v tomto ohledu jsem amatér), tak aby bylo možné vyhledávat i v jednotlivých vláknech, tak jako je to na xda.developers? Když dá člověk něco vyhledat a vyhodí mu to vlákno, kde je 40 stránek, tak je to zoufalý.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Pánové. Proč křičíte? Při registraci na tomto webu jste souhlasili s tím, že jste si přečetli a souhlasíte s pravidly pro diskutující.

Jen pro zajímavost vybírám:
    Kód:
    Zlatá pravidla diskuzí na tomto serveru:

Nejdřív hledejte a teprve pak se ptejte. Diskuze na tomto serveru nenahrazují podporu výrobců vašeho zařízení, kde jsou placeni od toho, aby svým zákazníkům neustále dokola opakovali postup instalace ActiveSync nebo nastavení telefonického připojení k Internetu. Pokud vyžadujete individuální péči a okamžitou odpověď na každou vaši otázku, obraťte se na ně. Opakované dotazy na základní problémy jsou jedním z hlavních nešvarů jakýchkoliv technických diskuzí. Konkrétně na tomto serveru je téměř 10000 diskuzí - 99% všech základních problémů je tam již řešeno a většinou i vyřešeno. Dřív, než vložíte svůj dotaz (jakkoliv se vám zdá zásadní a jedinečný), přečtěte si články technické podpory, přečtěte si historické diskuze a nebo se snažte odpověď v diskuzích najít pomocí fulltextového vyhledávání. Nebude to ztracený čas, dozvíte se spoustu zajímavých a užitečných věcí. Teprve pokud všechno selže, podělte se o svůj problém s ostatními.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2004

Tak tomu rikam odpoved! Myslim, ze presne tohle HAF kritizoval. Dekujem!

Edit: Abych jeste pridal svuj nazor: Na tomto serveru je atmosfera strachu udelat chybu. Ja sem dostal jednou takovej kartac kvuli kravine, ze sem mel 100 chuti se na nejakou pomoc nekomu vykaslat. A pokud to clovek dela ve svem volnem case, tak by to mel delat pro radost. Myslim, ze radost se pri takovem rezimu vytraci... Chapu, ze uroven diskuzi je vyborna diky tvrdym opatrenim, ale lze to udelat i jinak...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

A co by sis představoval? Že tě někdo povede za ručičku až tam kam potřebuješ? Myslíš si, že ten kdo ti rád poradí to stejně nemusí najít?
    Já, když jsem se na ce4you přihlásil, tak jsem prvního skoro půl roku nedělal nic jiného, než četl a hledal a nedovolil bych se zeptat, nebo hůře založit nové téma k věci na kterou už tady najdeš plný stránky odpovědí jen proto, že se mi nechce hledat.

EDIT: Přesně jak píšeš. Mít chuť pomoci. Ale ta chuť se přímo úměrně vytrácí s neustálým opakováním stále stejných odpovědí.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od osch
    ...nedovolil bych se zeptat...
    No prave. To je to, co mi (nam) vadi..

Nebudu se rozepisovat o tom, kdo ma na to cas sedet dve hodiny u diskuzi. To je jedno. Spis bych se zeptal, jaky je rozdil mezi odpovedi "Start, nastaveni, zvuky" a odpovedi "pozij hledani". Je stale stejna, jenom jinak formulovana. Jediny, co sem ochoten priznat je ze druha odpoved ma vychovny a nasiraci ucinek.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Co je pro tebe jako odpověď hledajícího uživatele lepší? Diskuze o 60, 70 a více stránkách příspěvků o stále stejném či o ničem, nebo diskuze přehledná a krátká?

Ad. výchovná funkce. A právě o to jde. Jinak se to tady změní na nepřehlednou hromadu stále stejných dotazů, ve které se ty použitelné ztratí, neboť se je už nikdy nikomu nepodaří najít. Proto ta pravidla a proto maximální snaha o jejich dodržování.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

jen jeden postřeh - NO-FLAME díky

Nebudu se rozepisovat o tom, kdo ma na to cas sedet dve hodiny u diskuzi
    jasně to chápu, jenže pak nepřímo předpokládáš, že někdo jiný ten čas měl, a ještě musí mít další kdy Ti bude moci odpovědět :-( - jasně to je rozumné, že - když už tady z nás zastánců HLEDÁNÍ a SAMOSTUDIA děláte "utiskovatele a málem arogantní namyšlence" :-(

A ... nic nebo "ty lamo"
    mohu požádat o odkaz na diskuzi, kde je takto odpovězeno - díky?

Dovolím si podotknout, že jsme tu na jedné "lodi" - ale občas mi to připadá jakoby většina hledala placený support - neb oni přece nemají časghledat a číst - proboha zamyslete se - tohle je fórum stejně "postižených" jedinců, ne placená podpora od Microsoftu

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2004

Tomu rozumim. Zkusim tedy svuj nazor formulovat jinak.

Nevadi restrikce, vadi zpusob dohlizeni nad restrikcemi a zpusob vykonu restrikci. Takze misto napr. "Zkus hledat" bych napsal neco ve smyslu "Abychom tady udrzeli poradek, tak nesmi kazdy zakladat nove diskuze na jiz odpovezene dotazy, ale musi hledat jiz odpovezene veci. Je to v pravidlech pro diskutujici."

Citis ten rozdil? Vychovny efekt stejnej (srovnatelnej), nasiraci neporovnatelnej...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od dort
    jasně to chápu, jenže pak nepřímo předpokládáš, že někdo jiný ten čas měl,...
    Nechapu, co si tim chtel rict... Od toho snad diskuze je, ne? ja vim neco vic, tak to sdelim ostatnim..

Co se tyce samostudia, souhlasim. Hledat a samostudovat se musi. Ale ne kazdy na to ma (cas, schopnosti,...). Ale to je taky na dlouhou spekulaci. Me jde od zacatku o formu projevu, nikoliv obsah...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Kód:
    "Zkus hledat"
    Kód:
    "Abychom tady udrzeli poradek, tak nesmi kazdy zakladat nove diskuze na jiz odpovezene dotazy, ale musi hledat jiz odpovezene veci. Je to v pravidlech pro diskutujici."
    Ty ten rozdíl nevidíš? V prvním případě: 2 slova, 11 znaků (vč. mezer). V druhém případě: 26 slov, 166 znaků (vč. mezer). A jsme zpět u toho času.

Ad. "zkus hledat". Nevidím na tom nic víc nasírajícího, případně neslušného.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kaiser - zpomalené reakce
    Od t_master v sekci HTC & klony
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-02-2009, 09:19
  2. Pomalé reakce
    Od BGenJackONeill v sekci TomTom
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 30-08-2007, 16:12
  3. Reakce na rady