Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Připojení iPAQ 6915 (ale i podobných) k internetu přes PC/USB

Inkvizitor (2)|1.4.2007 13:14
Ahoj,

chtěl bych dám s vámi hlavy dohromady, protože bych rád přišel na to, co se s tím dá dělat.

Počítač mám připojený k internetu. Mám HP HW iPAQ 6915 a rád bych si jej každé ráno připojil k internetu pro stažený novinek, zpráv, apod., abych měl cestou do školy/práce co dělat a taky abych neztrácel čas.

V diskusích jsem našel, že se dá připojit iPAQ k internetu přes USB kolébku a ActiveSync. To je hezké, ale funguje to pouze pro starší zařízení, než je to mé. Nechce se mi věřit, že by se pro novější zařízení nenašla nějaká alternativa, jak to udělat. Zkoušel jsem si s tím trošičku hrát a dělal takové hovadiny, jako přemostění připojení, nebo jsem také zkoušel, jestli nebude fungovat, když na PC spustím proxy server. I přesto, že by to podle mně (pokud jsem někde neudělal chybu) mělo fungovat naprosto bez potíží, iPAQ si to rozhodně nemyslí :-)

Pokud někdo víte, jak na to....děkuji! :-)

Hezký den!
Stheepan (194)|2.4.2007 17:36
Ahoj,

nevim kde je uvedeno, ze pripojit k internetu pomoci ActiveSync je mozne pouze na starsich zarizenich, ale.....osobne pouzivam HP6915 a jsem pres ActiveSync pripojen k notebooku kde jsem na internetu a z PDA bezne mohu brouzdat na internetu ci stahovat postu. Programy 3 stran a pripojeni jsem tedy nezkousel, to priznam, ale toto funguje. Jen bych dodal, ze jsem pripojen pres BT do ActiveSync, takze ani kolebku nepotrebujes.
Inkvizitor (2)|2.4.2007 19:45
Jejda, moc děkuji za příspěvek...já jsem si s tím po přečtení tvé odpovědi ještě hrál a změnil jsem jednu nějakou věc v nastavení telefonu a začlo to fungovat (měl jsem tam někde prohozenené "My connection to work" a "My ISP"). Hm, nevím, jak jsem to tam předtím mohl dát obráceně. Ale nakonec vlastně ani proč to s tím takto nefungovalo, ale budiž.

Až mi zase něco nepůjde, tak se zkusím nejprve podívat, "jestli je zařízení v zásuvce". :)

Ahoj!
bastian (2)|9.4.2007 22:58
[QUOTE="Stheepan"]Ahoj,

nevim kde je uvedeno, ze pripojit k internetu pomoci ActiveSync je mozne pouze na starsich zarizenich, ale.....osobne pouzivam HP6915 a jsem pres ActiveSync pripojen k notebooku kde jsem na internetu a z PDA bezne mohu brouzdat na internetu ci stahovat postu. Programy 3 stran a pripojeni jsem tedy nezkousel, to priznam, ale toto funguje. Jen bych dodal, ze jsem pripojen pres BT do ActiveSync, takze ani kolebku nepotrebujes.
[/QUOTE]

Mohu mít jeden dotaz, když jsem už nainstaloval activesync 4,2 s připojením pda - pc přes usb, tak ať dělám, co dělám nechce se mi připojit pomocí BT, nebo WIFI a zrovna toto bych potřeboval víc, než to USB. Jsem laik a pda HP IPAQ 5940 mám teprve měsíc a docela v tom nastavení lítám. Moc děkuji za jakékoliv info.
Stheepan (194)|10.4.2007 18:17
Velice jednoduse receno: musis mit v ActiveSync povolenou komunikaci na COM portu, na ktery se pres BT pripojujes, viz. obrazek (ja mam COM6) toto menu naleznes v ActiveSync v menu "Soubor" - "Nastaveni pripojeni". To na jakem BT komunikujes si nadefinujes v BT manageru na PC. V zarizeni (v PPC) si v BT manageru vytvoris pripojeni a vyberes jako typ sluzby ActiveSync (vytvoris si zastupce) a pripojis se a je to.

Vice informaci napr. v clanku od P. Kozy: https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=83
00209150_1_uN2.jpg
bastian (2)|12.4.2007 22:16
[QUOTE="Stheepan"]Velice jednoduse receno: musis mit v ActiveSync povolenou komunikaci na COM portu, na ktery se pres BT pripojujes, viz. obrazek (ja mam COM6) toto menu naleznes v ActiveSync v menu "Soubor" - "Nastaveni pripojeni". To na jakem BT komunikujes si nadefinujes v BT manageru na PC. V zarizeni (v PPC) si v BT manageru vytvoris pripojeni a vyberes jako typ sluzby ActiveSync (vytvoris si zastupce) a pripojis se a je to.

Vice informaci napr. v clanku od P. Kozy: https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=83[/QUOTE]


Moc děkuji, už mi to jede :yes: