Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Password Manager

st.tom_ce4you (365)|25.2.2004 12:55
Existuje nejaky Free Password Manager? Mam tech hesel spousty a zatim to resim v zasifrovanem Excelovskem sheetu, coz neni vzdy optimalni.
hajekm (308)|25.2.2004 13:12
Pouzivam SharpVault a je to celkem pouzitelne.
Milan
mchorvat (32)|25.2.2004 13:42
Pouzivam TOMBO, z tych vsetkych co som skusal je podla mna najlepsi.:cool:

TOMBO
:yes:
Milan Švec (938)|25.2.2004 19:56
Vyzkoušejte free Airscanner Mobile Encrypter, který umí 128 bitově kódovat i dekódovat přes heslo nejen jakékoliv jednotlivé soubory, ale i celé zvolené složky.
r.o.m.i (23)|25.2.2004 20:18
hoj taky mam takovej problem, tem sharpvault sem zkoušel, ale WM2003 to nějak nechtěli zkousnout. zkusim něco z toho co tady píšete:D
st.tom_ce4you (365)|26.2.2004 12:12
[QUOTE="hajekm"]Pouzivam SharpVault a je to celkem pouzitelne.
Milan[/QUOTE]

Vypada vcelku dobre, jen ma par chybek.

1. pokud chci editovat nejaky zaznam tak prgogram nevyplni pole - vsechny vyplnene pole jsou prazdne.
2. neradi dle abecedy.
gm_ce4you (176)|26.2.2004 15:33
Ano přesně tak a taky pozor nato,že pokud si čas od času neuděláte zálohu dat v tomto programu tak se Vám může někdy stát tak jako mě,že program bude prázdý a vše co jsem tam nacvakal bude pryč.Ted´dělám ty zálohy pravidelně po připsání nové položky.Pod WM2003 mi to jede /na MDA2/ a možná i proto je tam ten problém.Dnes instaluji na 3970 pod WM2002 tak uvidím.:)
hajekm (308)|26.2.2004 15:40
Hmmm tak jsem si s tim pohral vice a na MDA2 to fakt moc spolehlive nepracuje. I ta grafika nahore je nejaka rozsypana, asi je to psane pro starsi OS. Takze si radeji zakryptuju v my documents jeden adresar s poznamkama pomoci free Airscanner Mobile Encrypter, jak posilal Milan Svec.
Milan
mchorvat (32)|26.2.2004 15:59
sharpvault neodporucam vobec, je to dost odflaknuty software, ma dost nedostatkov. TOMBO ma omnoho lepsiu podporu. :yes:
Vilda_ce4you (40)|26.2.2004 17:31
Zkuste "Password Manager PDA" , je ve verzi pro PDA i pro PC a a dá se tudíž synchronizovat...ale má to i své ale...ochrana heslem na PDA není a v PC sice ano, ale určitě není příliš účinná... nicméně na úschovu hesel i PINů dost dobrý...

:D ..taky jsem to měl v excelovské tabulce...:D
mchorvat (32)|26.2.2004 17:37
Password Manager PDA = 6.67mb, navyse uchovava udaje nekryptovane, co je na ukladanie PIN, hesiel a inych dovernych udajov VELKY hazard... :no: :!:

takze ostava z tych normalnych len:
- Airscanner Mobile Encrypter
- TOMBO
Vilda_ce4you (40)|27.2.2004 10:43
[QUOTE="mchorvat"]Password Manager PDA = 6.67mb, navyse uchovava udaje nekryptovane, co je na ukladanie PIN, hesiel a inych dovernych udajov VELKY hazard... :no: :!:

takze ostava z tych normalnych len:
- Airscanner Mobile Encrypter
- TOMBO[/QUOTE]

Souhlasím, bezpečnostně naprosto na nule, ale co se týče objemu, v PDA i s dbf filem asi 550kB a v PC něco kolem 1MB.... ale ta synchronizace, to je věc...:)) Stejná hesla v PC i v PDA...

Kde jste vzal těch 6.67MB? Že bych něco přehlédl...? :O
mchorvat (32)|21.3.2004 16:46
vysla nova verzia...
teraz uz aj verzia pre win32
:)
link na stiahnutie

TOMBO is yet another NotesTaker. Features include Win32-PC version, tree view for notes management, text file based, encryption, search, sorting, and more!

-Text file base tree view notes management.
-H/PC Pro and Win32 version have two pane view.
-File name auto-generation.
-Encryption. TOMBO uses 128bit Blowfish Encryption Algorithm based on GnuPG.
-You can choose encrypted/plain by each notes. Plain memo can view without password, so you can control accessibility and safety.
-Easy operation.
-Share notes both desktop PC and PDA. You can encrypt notes on PC and read it on PDA using ActiveSync.
-Regular expression searching. Regex routine is based on GNU Regex library.
-License is GPL. You can use TOMBO free.
Seff (73)|27.3.2004 08:39
Zmigroval jsem z SharpVault na Tombo:

- abecední třídění (česky ne...)
- hierarchický jmenný prostor
- bezpečnostní domény - možnost různých hesel pro skupiny poznámek (mám jiné heslo pro pracovní data a jiné pro soukromá)
- automatické zamknutí po časovém intervalu (mám otevřenou poznámku s heslem a po minutě se zamkne, takže někde nenechám MDA na stole...)

Mohu doporučit. Pocket PC 2002 podporuje API, které při psaní hesel vypne doplňování znaků, to bohužel Tombo neumí (ani SharpVault), takže to mám globálně vypnuto.

H.
OLE_ce4you (78)|30.3.2005 22:37
a co F-Secure File Crypto? Ten zakryptuje cely adresar... tusim pouziva 128-bit Blowfish
naiv (7)|30.3.2005 23:49
CryptoCard-pouziva RC2aMD5 aj pre W2003SE

pozri sam
j333x (21)|2.4.2005 21:56
TOMBO je skvele - chybi mi jedina vec: neumi v kryptovanych poznamkach diakritiku :(
jinak synchronizovani pres adresarovou strukturu a klient pto Win je fakt dobry napad (poznamky muzu pretridit daleko pohodlneji na PC)
Martin Ráž Hoch (1832)|12.7.2005 21:50
Chlapi, vim ze muj dotaz jiz nekde byl reseny v nejake diskuzi, ale sem to patri, tak co ;).

Mate nekdo nejake cerstvejsi informace o nejlepsim password manageru?

- jedna se mi i o bezpecnost, aby to nebyl textak.
- uzivatelnost?

Prosim, pomozte.
hybo (3107)|13.7.2005 08:36
CodeWallet, eWallet
Martin Ráž Hoch (1832)|13.7.2005 09:28
[QUOTE="hybo"]CodeWallet, eWallet[/QUOTE]

Hybo, diky, ale mel jsem na mysli neco free, sorry, nezminil jsem to.
ZdenekP (224)|13.7.2005 09:58
[QUOTE="mchorvat"]Pouzivam TOMBO, z tych vsetkych co som skusal je podla mna najlepsi.:cool:

:yes: [/QUOTE]

Můžeš si tam napsat co chceš a zaheslovat. Navíc to má verzi pro PC. Na disku se to chová jako adresářová struktura s txt soubory (pokud nejsou zaheslované). Prostřednictvím MOBSYNCU se to ktrásně synchronizuje.
Martin Ráž Hoch (1832)|13.7.2005 11:07
[QUOTE="Cvrnda"][QUOTE="mchorvat"]Pouzivam TOMBO, z tych vsetkych co som skusal je podla mna najlepsi.:cool:

:yes: [/QUOTE]

Můžeš si tam napsat co chceš a zaheslovat. Navíc to má verzi pro PC. Na disku se to chová jako adresářová struktura s txt soubory (pokud nejsou zaheslované). Prostřednictvím MOBSYNCU se to ktrásně synchronizuje. [/QUOTE]

Chm, pouzivam ActiveSync a TOMBO jsem nejak nepochopil... podle ceho to hesluje? Jak s prenositelnosti?
ZdenekP (224)|13.7.2005 12:08
Zadáš mu adresář, kde root. toho stromu. Automaticky vytváří podsložky a soubory. Pokud to není kryptované, tak je to obyč txt. pokud ho dáš kryptovat - tu jednotlivou položku, tak to zakryptuje - používá BLOWFISH encryption library. Dokonce by snad mělo jít každou položku jiným heslem. V adrsáři je to pak soubor s příponou .chi - je to binnární šrot.
Přenostitelnost mezi PDA a PC se dělá AS - pokud ta hlavní složka je v RAM v MyDoc. Pokud by si sijí chtěl dát jinam (na PDA na kartu, nebo jinam na PC), tak použije MOBSYNC a zadáš mu tam obě cesty a on ti to automaticky synchronizuje.

Dokonce by mělo jít (nevidím žádné omezení) tu kartu strčit do čtečky a z PC rovnou zpracovávat.
Mám tak veškeré svoje poznámky. Něco je zaheslované, něco ne. Pokud to potřebuji vytisknout, tak si to otevřu ve standardním txt editoru.