Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opera bude předinstalována na zařízeních s Windows Mobile

Zdenek Malinsky (9781)|29.3.2007 12:01
Velcí výrobci zařízení s Windows Mobile jako HTC nebo Toshiba se rozhodli přeinstalovávat Operu na svá zařízení. Rozhodli se tak především proto, že uživatelé čím dál více vyžadují kvalitní brouzdání po internetu.
Opera pro Windows Mobile zažívá celkově boom, v únoru tohoto roku bylo na Opera.com zaznamenáno 216283 stáhnutí verze pro tento operační systém, přičemž ve stejném období loňského roku to bylo jen 142502.

Tisková zpráva Opera ASA


Zdroj: Opera česky
Big_Mitch (72)|29.3.2007 16:13
Musim potvrdit, ze Opera mi vychazi jako nejlepsi browser pro PocketPC. Zkousel jsem vse mozne (od minima po NetFront 3.3) a vzdy se naslo neco, proc mi to nevyhovovalo. Na operu si zatim nemuzu stezovat. Jedine, co mi chybi je vyhledavani textu v strance.
RDT (56)|29.3.2007 19:34
Já používám Internet Explorer s MultiIE a vyhovuje mi mnohem víc než Opera. Opera je sice super, ale s real VGA je na nic, protože její lišty a nabídky zůstanou jako při klasickém VGA zobrazení :oops: čímž se jinak než na Full screen používá špatně.
Wuffi (1599)|29.3.2007 21:26
Aspon pak odpadnou problemy s jejich licencni politikou. Kdyz clovek reklamuje zarizeni a dostane novy kus se samozrejme jinym IMEI, je v pr...i, proste je to nezajima a musi si koupit novou kopii:no:
Brco_ce4you (447)|30.3.2007 08:44
[QUOTE="RDT"]Já používám Internet Explorer s MultiIE a vyhovuje mi mnohem víc než Opera. Opera je sice super, ale s real VGA je na nic, protože její lišty a nabídky zůstanou jako při klasickém VGA zobrazení :oops: čímž se jinak než na Full screen používá špatně.[/QUOTE]

Mne sa pri realVGA upravi aj Opera. Listi su male, neostavaju povodne. Takze niekde robis chybu.
zivan (615)|30.3.2007 09:18
[QUOTE="Wuffi"]Aspon pak odpadnou problemy s jejich licencni politikou. Kdyz clovek reklamuje zarizeni a dostane novy kus se samozrejme jinym IMEI, je v pr...i, proste je to nezajima a musi si koupit novou kopii:no: [/QUOTE]

No tak mas moznost si nechat zaplatit novou licenci Opery od prodejce. On ti prodal spatny vyrobek a musi uhradit naklady spojene s reklamaci. Ale bude to boj :-)
Wuffi (1599)|30.3.2007 10:14
Spis bych rekl ze to je chyba prodejce SW, a tam ted smeruji sve snazeni. To co rikas se mi moc nepozdava, jedes reklamovat boty a prodejce Ti take nezaplati jizdenku ci benzin apod.
Kazdopadne novou licenci mobilni Opery kupovat nebudu, pokud mi ani jeji prodejce nedoda cislo pro nove zarizeni, zkusim reklamovat nakup. Pokud neuspeju budu mit smulu, priste si na toto dam pred koupi pozor...
xtonda (811)|30.3.2007 10:27
ObZ § 598:
Kupující má právo na úhradu nutných nákladů, které mu vznikly v souvislosti s uplatněním práv z odpovědnosti za vady.

Čili tu dopravu na reklamaci by prodejce zaplatit měl. Je otázka jestli pod to spadá i když díky výměně zařízení za jiné nefunguje licenční klíč.

Existují i neoficiální způsoby jak to řešit.
RDT (56)|30.3.2007 14:17
[QUOTE="Brco"][QUOTE="RDT"]... Opera je sice super, ale s real VGA je na nic, protože její lišty a nabídky zůstanou jako při klasickém VGA zobrazení ...[/QUOTE]

Mne sa pri realVGA upravi aj Opera. Listi su male, neostavaju povodne. Takze niekde robis chybu.[/QUOTE]

Nevím, možná mám špatnou vezi Opery. Tady je porovnání lišty s adresou Opery s IE:





Je pravda, že Opera zobrazuje většinu stránek naprosto správně (např. zarovnání obrázku Google na střed), ale stránka je roztaženější a díky tlusté liště menší (dokonce je v ní adresa zbytečně ještě menšími píseny než v IE), ale jak říkám, asi mám špatnou verzi :?
Marian Veselý (662)|30.3.2007 14:30
[QUOTE="Wuffi"]Aspon pak odpadnou problemy s jejich licencni politikou. Kdyz clovek reklamuje zarizeni a dostane novy kus se samozrejme jinym IMEI, je v pr...i, proste je to nezajima a musi si koupit novou kopii:no: [/QUOTE]
Po výměně boardu (jiné ID) jsem jim napsal a normálně mi licenční číslo vyměnili. Chtěli poslat akorát ID zařízení.
Marian Veselý (662)|30.3.2007 17:04
Připadá mi, že nová verze je rychlejší co se týká načítání stránek. Co mi ale vadí je, že spuštění skončí chybovým hlášenim, pokud nemám volno více jak 20 MB paměti :(
Marian Veselý (662)|30.3.2007 18:40
Tak už jsem jí zase odinstaloval, protože nedostatek systémových prostředků hlásí občas i při 25 MB, což je na mém zařízení celkem dost. Navíc na Opeře nefunguje SPB fullscreen keyboard, tedy alespoň mě ne. Máte někdo jiné zkušenosti?
ElSoft (1244)|30.3.2007 18:51
lidi, tohle je tiskové oznámení, ne poradna :D

OPERA 8.65
htcjirka (1875)|30.3.2007 18:52
Dokud jsem mel na svem zarizeni wm5 a ie byla to tragedie a sahl jsem po OPERE,ktera je vynikajici.Od doby co mam wm6 crossbow tak uz se bez opery obejdu.Zanikly problemy se spatnym zobrazovanim nebo s zadnym na nekterych strankach,mohu se divat na stranky v realnem vga atd
mikrotom (63)|30.3.2007 23:43
Ja Operu zavrhl v okamziku, kdy jsem zjistil, ze neumi sdilet ani naimportovat oblibene polozky ze standardniho exploreru. Prepisovat desitky vsechno nehodlam...

T.
Marian Veselý (662)|30.3.2007 23:48
nová verze již umí!!!!!
mikrotom (63)|31.3.2007 09:45
Tak to tedy nevim. Zkusil jsem posledni z jejich webu (8.60u2), nainstaloval ji a bookmarks opet zeji prazdnotou, prestoze mam v adresari windows\favorites asi 50 odkazu...

V menu "manage bookmarks" jsem nenasel nic, co by mi mohlo pomoci. Jen banalni prikazy typu Pridat,Vymazat,Editovat. Ani v Settings neni zadne nastaveni.

Tak nevim. Budto delam neco uolne spatne a nebo vyrobce docela slusne kasle na zakladni funkcionalitu :-(

T.
Marian Veselý (662)|31.3.2007 10:01
Ta 8.65 beta to umí, ne 8,60. Hned po instalaci se to zeptá, jestli chceš importovat záložky z IE.
mikrotom (63)|31.3.2007 17:35
...ano, už jsem to zkusil. Byl by to zázrak, kdyby to fungovalo tak, jak má. Takže to oblíbené položky z PIE naimportuje, ale předřadí to před ně jeden adresář navíc, který pojmenuje "Internet explorer favorites". Asi, abychom se v tom hezky zorientovali. To, že to při běžné práci neskutečně otravuje přidáváním dalšího prokliku navíc, je jim jedno... Hold SW stále dělají programátoři, nikoliv uživatelé :-)

No jdu to prozkoumat více...

T.