Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odruseni PDA (rusi pulsmetr na kole)

Vlada165 (676)|29.3.2007 07:25
Ted jsem nejakou dobu jezdil na kole bez navigace a pulsmetr Sigma fungoval, myslel jsem ze mam slabe baterky, takze jsem je (zbytecne) vymenil a az vcera jsem zjistil, ze kdyz zapnu Ykaumo DeltaX (podtaktovani nepomohlo), tak pulsmetr prestane fungovat a jinam nez na predstavec se mi asi nevejde (na riditkach uz mam navigaci, svetlo, cyklocomputr atd. ...) :-(.

Da se s tim prosim neco delat (pretaktovat, "odstinit" atd., kdyz umistit jinam asi nemohu) ? :-( Dekuju...
Saman_ce4you (1451)|29.3.2007 07:57
To je zajimavy, je zapnuty BT/WiFi? O takymhle problemu ctu, rek bych, poprvy..
Za predpoklau, ze problem je skutecne v PDA: Ten pulsmetr je asi bezdratovy. Tak snad zkusit dratovy?
Zavirat PDA do obalu by si nebylo moc super..
Vlada165 (676)|29.3.2007 10:38
Prave ze me Yakumo DeltaX BT ani Wifi nema (jedine ze by to bylo uvnitr pro vyssi modely", ale nefunkcni), takze asi nejaka interference z hlavniho oscilatoru.

Pulsmetr je samozrejme bezdratovy (jako hodinky na ruku a proto ho mam na kole na tom predstavci, kdyz jinam na riditka uz se nevejde a jeste jsem nezkousel jak daleko od toho PDA to rusi - to budu muset dnes zkusit kdyz to mam doma oboje sundane) a snimac ma v "hrudnim pasu".

Ze tyhle bezdratove potvory rusi treba troleje a pod jsem cetl a myslel jsem napred ze je to treba tohle, ale pak jsem si vsiml, ze doma chodil na rotopedu v pohode i se slabsi baterkou a po vymene baterek mi na kole najednou vubec nefungoval a az vcera jsem zjistil "nemile prekvapeni", ze vzdy prestane fungovat kdyz zapnu PDA a na kole vetsinou potrebuju oboje, i kdyz ta navigace je asi precejen dulezitejsi.
Mno ale nastve to, kdyz jsem si pulsmetr koupil abych jej mohl pouzivat.
Jeste ze alespon komp v kole mam "dratovy" a tedy bez problemu, ale komp na kolo novy a drazsi kupovat nechci (zvlast ne na me 49 let stare kolo), protoze pulsmetr jsem schvalne koupil zvlast abych jej mohl pouzivat i jinde, jako treba na tom rotopedu, na bezkach a pod.
Nezkousel jsem to na tom kole zatim na ruce, ale jem mi neprijemne tam mit na ruce hodinky a hlavne by se na to mnohem hur divalo nez na riditkach nebo na alespon tom predstavci i kdyz i tam to mam otocene o 90 stupnu.

Na PDA do tesneho drzaku asi zadny obal nedostanu, jedine pres cele PDA (jako davam v desti igelitove pouzdro), ale zas bych nerad zastinil i GPS antenu, ktera je vyklapeci a na kole nastesi staci i kdyz je zavrena (aby to co nejmene prekazelo).

No schvalne doma dnes zkusim jak daleko od sebe to rusi a co udela PDA "vymodene" v alobalu ;-( ...
Zdenek Malinsky (9781)|29.3.2007 13:44
Dnes už se vyrábí pulsmetry, které mají kódovaný přenos signálu, to by snad mohlo pomoci...
například: http://www.sigmasport.com/en/produkte/bikecomputer/topline_wireless/bc2006_mhr/?flash=0&punkt=features.
Vlada165 (676)|29.3.2007 14:23
Ale cena by zas byla "trochu nekde jinde" i kdyz tenhle jinak vypada pekne :-( ...
Nevim, jestli by kodovani pomohlo, protoze tohle se najednou zacne tvarit jakoze nedostava signal ze snimace - tedy ukazuje "0" a po chvili automaticky vypne.

Na kole mam levny dratovy comp z Lidlu tusim za 200 Kc, ktery ma krome tepu a kadence slapani vse, co potrebuju (navic meri treba i teplotu a tu nadmorskou vysku uz vidim v PDA a tam ji navic zaznamenavam i s ujetou trasou atd. ze si pak doma muzu hezky prohlednout vyskovy profil, jak jsem kde jel rychle atd...),
ale tepak vyuzivam treba i na bezkach a tam se naopak zas hodi ten "smostatny na ruku" a i tak stal tenhle Sigma (typ ted nevim) nejak kolem 1300 Kc, takze kupovat dalsi se mi zrovna moc nechce, i kdyz na kole by samozrejme bylo sikovnejsi to mit v jednom pristroji, ale kdyzbych pak nahodou zjistil, ze mi to dela to co ted i s tim drahym a navic "dratovy" mi prijde spolehlivejsi a je tam mene baterek, ale k tepaku by zas byl drat nesikovny a spis jestli by nebyla nejaka finta jak to vyresit s tim, co ted mam (jak jsem psal, zkusil jsem treba snizit frekvenci PDA, ale to vliv nemelo, takze jeste zkusim do jake vzdalenosti to rusi)
Vlada165 (676)|30.3.2007 07:08
Tak nevim, jestli je to vyreseno na 100% a co to bude delat treba pobliz troleji (jestli se ta dve ruseni nebudou "scitat"), ale zatim jsem to "vyresil" alespon tak, ze jsem dal pulsmetr na riditka napravo od svetla, ktere ho zrejme od PDA i trochu stini, protoze jinak to rusi i kdyz vlozim mezi PDA a pulsmetr (Sigma PC14) alobal, ze cele PDA samozrejme zabalit nemohu a do vzdalenosti asi 35cm.

Moc mi to reseni nevyhovuje a chtel jsem se mu vyhnout, protoze mam berany uz pekne ovesene samymi kramy (odleva: PDA, cyklocomp, svetlo a ted navic pulsmetr) a hlavne ted ten pulsmetr trochu prekazi pri drzeni pravou rukou nahore a pusobi na mne "antiaerodynamicky", takze mne irituje, ze i kdyz nejsem zavodnik, tak ted budu zcela uprcite proti vetru jezdit o dobrych 5 az 10km/h mene ;-D, ale co se da delat, kdyz to asi "elegantneji" vyresit nepujde a doufejme, ze to bude fungovat alespon takto, kdyz bliz u sebe asi ta 2 zarizeni nejspis byt nemohou ;-(...