Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Podivné chování mého hx4700

ok2shi (98)|28.3.2007 20:20
Už přes 2 roky jsem velmi spokojeným uživatelem tohoto výborného PDA. Před několika dny se však začal chovat zcela podivně. Bezdůvodně začal zatuhávat, silně zpomalovat a zhusta nereagovat na dotyky displeje. Žádný nový sw nebyl instalován, nic se nezměnilo. Provedl jsem SW reset, po pár minutách funkčnosti opět nepravidelné zátuhy. Po mnoha zkouškách jsem udělal HR. Úvodní obrazovka se ukázala, kalibrační kříže téměř nereagují, resp. po několika tapnutích a velmi líně. Opakovaný HR - obrazovka kalibračních křížů nechce naskočit vůbec. Po mnoha pokusech se podařilo systém naběhnout, vše celkem svižné, po několika desítkách minut opět zatuhnutí, nebo velmi líné reakce.
Co se mohlo stát? Hardwarový problém nebo to může být baterií? Je také přes 2 roky stará a zdá se že napětí drží dobře. Mám hrůzu z ceny za opravu (pokud se ještě opravuje.) Máte někdo zkušenosti co to může být a jak z toho ven?
Díky. Ivo.
kapu_ce4you (268)|29.3.2007 06:49
Je to zajimave jediné co mě napadlo přahrat ROM, ale když nepomaha ani HR tak je to velice podivné, když to daš do servisu tak ti asi přehrajou tu ROM. A nespadla ti někdy třeba? I když to vypada na softvérovou poruchu tak je možné i že se vevnitř něco nepohodlo a po chvili užívání se to rozehřeje a zatuhne. Todle je jen moje úvaha snad to bude tim softverem :?
ok2shi (98)|29.3.2007 07:31
Ne vůbec nic se nestalo, chovám jej jak v bavlnce. Mimochodem je tam stále původní ROM (WM 2003SE), tj. žádný upgrade na WM 2005.
_blackBone (271)|29.3.2007 11:22
sice s tim nemam zkusenost, ale ja bych zkusil nejdriv zbesile resetovat SR, HR, vytahovat baterku, nechat to celou noc bez baterie, restartovat v kolibce pri napajeni, atd...

Kdyz by nic nepomohlo, zrejme bych zaserfoval po netu a pokusil se re-flash ROM nebo upgrade na WM5.
Zdenek Malinsky (9781)|29.3.2007 12:10
Asi bych poradil stejné - zkusit vyndat baterku nebo nechat zapnuté WiFi a displej a nechat přes noc, aby se vybila i záložní baterka. Pak nabít do 100% a zkusit znovu kalibraci. Další možností je update ROM, popř. upgrade na WM 5. Těžko odhadovat, ale může to být i nějaký hw problém.
ok2shi (98)|29.3.2007 12:47
Díky za rady. Zkusím to.
kapu_ce4you (268)|29.3.2007 20:53
Nebo s tim třiskni o zem a už to nebude dělat ani to! Jinak s tim vybitim to neni špatnej napad, ale beztak je to podivny proč to děla...
guderian (7)|5.4.2007 00:55
podla toho co si pisal na zaciatku,tak predpokladam, ze ti asi odchadza HW .... keby to bol SW tak by sa to spravalo vzdy inak po tolkych resetoch, ale ked ma problem s reakciami a po istej chvili sa to opakuje ... pripomina mi to ako mi na starsom notebooku odchadzal disk .. podobne chovanie WIN XP to bolo .. podla mna pomoze uz iba servis .. predsa su to uz 2 roky ...
PET5 (9)|22.5.2007 13:35
U svého HP HX4700 mám úplně stejný problém jak na úvod popisuje ok2shi. Problém jsem poprvé zaregistroval po instalaci navigačního SW Navigon 6. Zprvu jsem se domníval, že je to tím SW, ale jeho odinstalace, přeflashování WM2003, ani úplné vybití obou baterií nepomohlo.

Domnívám se, že opravdu začíná odcházet nějaká část HW. Vysledoval jsem, že v případě, že přístroj je zatuhlý a nereaguje na stisky displeje, tak když silně stisknu tělo přístroje na bocích, přístroj opět reaguje.

Na druhou stranu jsem vysledoval, že když mám spuštěné zvuky při kontaktu stylusu s displejem, tak v některých případech, když je přístroj zatuhlý, reaguje na kontakty stylusu odpovídajícím zvukem.

To ok2shi: podařilo se ti nějak problém vyřešit?
kralk (43)|14.7.2007 12:54
Ahoj,
mam uplne stejny problem jako ok2shi a PET5. Nemate panove nejakou informaci co s tim? Presne jak pise PET5 - kdyz ho na boku stitsknu najednou vse funguje. Rozebral jsem svoje PDA uplne nejvic jak to slo, procistil, slozil z5 ale bohuzel je to porad stejne. Bohuzel zaruka mi skoncila pred mesicem kdy to jeste nedelalo :evil: Diky za jakoukoliv informaci. Pokusim se jeste napsat primo na HP, ale neocekavam nejakou smysluplnou odpoved :evil:
kralk (43)|31.7.2007 15:12
Ahoj, tak jsem zkousel HP forum a jedina informace ktera z nich vypadla je ze je to zrejme HW problem.
Prikladam odkaz: http://www.ipaqrepair.co.uk/ipaq_repair.php
kde maji spousty nahradnich dilu na PDAcka, bohuzel vsak za dost vysoky ceny :(:((. Navic jsem vypozoroval, ze kdyz pda nereaguje na stylus tak jsou aktivni pole jakoby posunuta smerem doprava dolu. To znamena ze kdyz chci kiknout na tlacitko start musim klikat nekde u radku mail atp... Pokud pouziju kurzor misto stylusu vse funguje...

pavlata (13)|3.8.2007 19:12
já bych si podle těch příznaků tipnul na prasklý spoj někde u IO pro řízení digitalizéru.
PET5 (9)|3.8.2007 20:29
Také jsem svoje PDA rozebral, očistil kontakty propojek mezi displejem a základní deskou, ale chyba se neopravila.
Akorát jsem vysledoval, že po spuštění PDA, toto vždy zareaguje na první dotyk stylusu na displej a na další už ne. Potom je nutné silněji stisknout zadní stěnu PDA nebo do něj silněji ťuknout. Poté jede bez problému až do dalšího vypnutí.
Toto chování se mi poprvé projevilo poté, co jsem delší dobu PDA nepoužil, a vybily se hlavní i záložní baterie. Musel jsem instalovat nově všechny aplikace.
Popsaný problém s posunem aktivních polí na displeji jsem nezaznamenal.
Také jsem si všimnul podivné věci, že při aplikaci nějakého updatu WinCE se mi nedávno zobrazila nabídka, že v PDA byly nalezeny operační systémy verze 1.00 a 1.10 a který budu chtít aktualizovat. Zdá se mi to divné, že operační systém se po aktualizaci na verzi 1.10 takto chová.
Přesto se domnívám, že tuhnutí PDA bude mít na svědomí nějaký studený spoj, jenže opticky zjistit asi nepůjde.
kralk (43)|5.8.2007 12:32
Jeste me napadla jedna vec, ktera by s tim sice nemela mit mnoho spolecneho, ale premyslim o tom zkusit vymenit hlavni i zalozni baterii, zda nebude problem v tom. Vse ma totiz spolecneho jmenovatele - mame jiz "starsi stroje" a baterie postupne ztraci kapacitu - mel jsem podobny problem - PDA jsem dlouho nepouzival, vybily se obe baterie. Nastesti delam dost casto backup tak jsem vse nahral zpet a mam takovy pocit ze to po tomhle zacalo delat.... Jeste jsem zjistil, ze pokud mam aktivni kurzor jako sipku a pouzivam touchpad, stylus reaguje skoro vzdy - resp. rozhodne casteji nez bez nej....
PET5 (9)|5.8.2007 19:19
Taky se mi to zdálo málo pravděpodobné, ale vždy jsem baterie podezíral. Teď se v tom jen utvrzuji. A problém bude nejspíš v té vnitřní. Uvědomuji si totiž, že když jsem PDA rozebral a druhý den složil, indikátor baterií hlásil že vnitřní baterie je zcela vybitá. To by se nemělo do druhého dne stát. Po spuštění PDA se však rychle nabila, takže mě to dále neznepokojovalo, ale asi bude špatná.
kralk (43)|5.8.2007 19:32
to PET5 - presne tak mam take podezreni na tu vnitrni baterii. Mas predstavu kde ji koupit? Podle me se nejedna o klasickou baterku kterou koupis kdekoliv...
Vladimir Hrabal (2)|15.8.2007 15:46
Tak se bohužel hlásím do klubu, moje HX4700 taky blbne. Přesně stejné chování, po zapnutí první klik funguje a pak už je to v háji.Akorát to oživení zmačknutím z boku funguje jen někdy a jen na chvíli. Je pravda, že tu vybitou záložní baterii to hlásí docela často,takže ji mám asi taky špatnou. Co se týká nové tady: http://pdasmart.com/ipaq-battery-center.htm ji mají za 20 dolarů,ale za kolik by šla sehnat u nás nevím.
Vladimir Hrabal (2)|15.8.2007 16:03
Tady: http://www.ipaqrepair.co.uk/ipaqpart633.html je za dvojnásobnou cenu, píšou tam že to je NiMh knoflík 1.2V, 6.2mAh, což je teda pěkně male akumulátor. Na GES electonics jsem našel nejmenší asi tak 10x takovej:(
kralk (43)|15.8.2007 16:08
mno ono i tech 20 dolaru je dost ale hlavne nemame stejne jistotu ze je to tim. Ja jsem vysledoval, ze kdyz jsem ted PDAcko pouzival hodne casto denne cca 3-4 hodiny a hodne ho nabijel, tak mi to nezatuhlo ani jednou. Jak jsem psal vyse mam u toho zapnuty ten kurzor takze to skutecne vypada na tu baterku ale kdo vi....
PET5 (9)|19.8.2007 11:25
Možná by se dala funkčnost vnitřního akumulátoru vyzkoušet dočasným nahrazením běžnou baterií (nedobíjecí). Určitě by se našla nějaká velikostí odpovídající. Zatím však nemám čas pátrat po obchodech.
kralk (43)|21.9.2007 16:22
Neprisel nahodou nekdo na neco? Ja zkousim vsechno mozne ale zatim jsem nezjistil cim to je, zkousel jsem to i bez te male dobijeci baterie ale je to stale stejne :(
kralk (43)|4.10.2007 17:42
tak jsem volal na HP servis a bylo mi receno ze je problem v displeji a ne v zakladni desce. Moc se mi to nezda, ale chtel bych to zkusit. Najde se nekdo kdo by to chtel zkusit? Predem diky ;)
TomasT_ce4you (55)|7.10.2007 11:34
Mam zcela funkcni displej a ostatni veci z HX4700,ale mam v haji zakladni desku.Umrela pri pripojeni z nespravneho adapteru na nabijeni. Snazil jsem se ji zachranit,odstranil odpalene transily a tantaly ktere byly vadne,ale mam tam v haji stabilizator napajeni procesoru...Bohuzel ma pouzdro ktere zatim nejsem schopny v zamestani vymenit,obvod sehnat umim.Pokud se najde nekdo kdo mi pujci takovyto vadny ipaq,muzu vyzkouset provoz s bezchybnym displejem...

Kdyby mel nekdo zajem,kontaktujte mne do posty.
drtic_73 (13)|30.10.2007 10:24
Koupil jsem bazarovou hx4700 pred 2 tydny, tyden jela bez problemu ale nyni pozoruju podobne chovani jake je zde popisovano.
Sem tam se rozjede kalibrace ve spodnich rozich takze rozdil mezi skutecnym tapnutim a vyslednym zamerenim je asi 4mm smerem dolu.
A uz mi nekolikrat "vytuhla" s tim ze nereagovala na stylus, resp pomale odezvy a neprobehl po SR i HR align screen, (bogy byly uplne mimo predpokladane krize). Pomaha zatlacit na PDA z boku, nebo pritlacit na display, pak je to OK.
Google vyhodil par rad ktere by mohly pomoci:
1.vzit vizitku a poradne prosmatrat oblast displeje pod krytem, pry tam pada prach a male ulomky ktery by mohli mast dot. vrstvu PDA.
2.Povolit vzadu 4 srouby. Muze dochazet pri utazeni nafest k mirne deformaci a tim i k tlaku na displej.
3. Nekomu pomohlo vyndat compact flash.
4. jiz zminene problemy s backup battery.
5. sloupnout protect folii a zkusit to bez ni.

Osobne sem ve fazi testovani, kdy se snazim vysledovat vliv jednotlivych vlivu. Po lehkem povoleni sroubku a prosmatrani vizitkou kolem displeje pod krytem se to zlepsilo, zatim to uz 3 dny nevytuhlo (predtim i 2x denne), ale ujizdeni bodu uz sem zaznamenal. (po dobyti baterky se srovnaly samy).

Takze tak, treba to nekomu pomuze, ja sem zatim zadne zavery nevyvodil, casem se to vytribi :-)
visis (22)|1.11.2007 10:36
Mám problém se svým ipaqem. Procesor si dělá co chce. Normálně v klidu ukazuje cca 1% zatížení. Ale občas se pomátne (docela často) a když s nim nic nedělam, tak v klidu ukazuje kolem 50% zatížení a všechno se neúnosně zpomalí. Většinou tomu pomůže soft reset, někdy se to uklidní samo. A nevím co s tím...
Nevím jestli to má spojitost se záložní baterkou, která mi každou chvíli nahlásí, že je úplně vybytá a pak má najednou 100%.

Co vy na to?
Nemáte někdo podobné zkušenosti, nebo řešení?
Díky všem :-)
k.karel_ce4you (147)|1.11.2007 21:15
S jakým OS je ta hx4700?
Chtelo by to nějaký task manager a zjistit jaký proces vytěžuje CPU.
visis (22)|1.11.2007 22:22
[QUOTE="k.karel"]S jakým OS je ta hx4700?
Chtelo by to nějaký task manager a zjistit jaký proces vytěžuje CPU.[/QUOTE]

WM5...
Co by si mi doporučil za task manager?
visis (22)|6.11.2007 08:46
tak to dělá... filesys.exe

Nevíte někdo co s tím?
Díky :-)
drtic_73 (13)|6.11.2007 09:49
visis: Mrkni se do diskuze ohledne upgradu na WM5, tam se tenhle problem obsirne resil.
Zaver je v podstate takovy ze si muzes nahrat patch kterym se da tenhle proces ovladat, respektive ho spoustet jak budes chtit ty. Obecne hodne pomuze abys vsechno co jde instaloval na SD nebo CF, aby ROM zustala pokud mozno prazdna. Pak te tenhle proces bude otravovat minimalne.
Druha varianta je prejit na WM6 od kozhury. Ja koupil hx4700 z druhe ruhy s WM6 a jen ze zvedavosti testnul WM5 a prislo mi to nechutne pomale.

Jinak ohledne problemu viz muj predchozi prispevek. Pokud by to nekdo resil, problem byl v tenkem prouzku gumy lemujici vnitrni cast PDA mezi displejem a krytem. Ten prouzek se sloupnul a dostal se vedle displeje a pri slozeni na nej tlacil coz matlo digitizer.
kralk (43)|27.12.2007 11:49
to drtic_73 - tak jsem zkousel to co tam radis ale bohuzel to nepomohlo je to porad stejne - resp. bylo to trosku lepsi ale uz je to zase ve stejnych kolejich... Pokud nekdo prijdete na neco dalsiho co by mohlo pomoct tak dejte vedet, ja uz jsem z toho zoufalej :(
drtic_73 (13)|27.12.2007 12:00
Kralk: Nejlepsi by bylo to otestovat ve stavu kdy to mas rozdelane. Tedy kdy je displeji uplne mimo. Ja to zkousel kdyz jsem mel displej polozeny na stole a kdyz ani po hodine se problem nevyskytl bylo jasne kde asi hledat problem.
Osobne bych stale veril, teprve az 100% vyloucis tohle, asi bych pozornost zameril na displej.
Jen tak zbezne sleduju bazary a inet. aukce a displej se da sehnat za cca 2kkc :-( Funkcni deska kolem 1kkc. ( s tim ze k tomu mas i ostatni prislusentstvi :-)

kralk (43)|27.12.2007 12:16
to drtic_73 - OK diky za radu, zkusim to pustit rozebrane - kazdopadne pokud to bude tim, stejne nevim jak to tam dat tak aby se to v tom kejsu nestavalo... Pokud to bude jenom sroubkama zkusim je utahnout jen velice lehce, skoda ze nikde neni jakym utahovacim momentem maji byt utazeny... Dam vedet jak to dopadlo - jinak jak ses vlastne na tom ted ty?
drtic_73 (13)|27.12.2007 12:30
Az vyloucis variantu kdy muze na displej (digitizer) neco tlacit tak bych pokracoval dal.
Ona ta vrstvicka s digitizerem je dost citliva, vadi i prach za ramem, i tlak z boku. Chovani je pak dost matouci, od rozjetych zamerenych bodu az do stavu kdy PDA nereaguje na stylus vubec.
Pomucka je ze i kdyz na stylus nereaguje vubec nebo spatne ovladani kurzorem mysi by melo stale fungovat.

Ale treba je problem jinde, nedokazu rict.

U me jinak OK, A to uz jsem chtel PDA vyhodit. Po odstraneni gumy ktera tlacila na displej z boku se problem nevratil a PDA slape od te doby perfektne.
kralk (43)|27.12.2007 12:40
Jasne OK diky za info. Presne jak pises - kdyz to stylusem nejde nebo je "ujety" tak kurzor mysi pres touchpad normalne funguje. Jinak tu gumu uz jsem odstranil ale nepomohlo to. Mam jeste ochranou folii na displeji tak ji muzu zkusit strhnout....
drtic_73 (13)|27.12.2007 12:46
Folii rozhodne odstran. Par lidem ve forech to pomohlo. Az odhalis pricinu tak ji zase nalepis zpatky.
Pak bych to uplne rozhodil, zafixoval ten mikrospinac ktery detekuje baterku a hral si s tim rozhozene na stole. (hlavne aby byl displej uplne volny). Pokud se problem nevrati, urcite je to povzbuzujici zacatek :-))
Zlom vaz.
TomasT_ce4you (55)|30.12.2007 16:15
Jen tak zbezne sleduju bazary a inet. aukce a displej se da sehnat za cca 2kkc :-( Funkcni deska kolem 1kkc. ( s tim ze k tomu mas i ostatni prislusentstvi :-)


Mohl bys prosim upresnit kde se da sehnat deska na 4700 ??? Dost bych potreboval, mam druhe hx-ko s mrtvou deskou a je v nadhernem stavu. Pouze ji pripojili na nespravny adapter...
drtic_73 (13)|30.12.2007 16:28
Sleduju aukro.cz, tam se obcas objevi zajimava nabidka.
Momentalne ale neni deska k 4700 k dispozici ale sem tam se objevi.
Naposled minuly tyden za 1725kc
http://www.aukro.cz/item287321911_pda_hp_ipaq_hx4700_praskly_display.html
Mesic pred tim skoncilo jedna hx4700 lehce pres litr, (vadny displej).

Doporucuju rss (http://www.aukro.cz/static/rss/7830/new56/rss.rss) a sledovat to. Pokud na to nespechas :-)
kralk (43)|30.12.2007 19:38
to drtic_73 - mno tak ji asi taky budu potrebovat (desku).... Zkousel jsem to zapojeni displeje mimo "kejs" a tak dlouho jsem s tim manipuloval az se konektor od LCD v mainboardu zacal kyvat a byl tam spatny kontakt (rozumej byl jen bily displej musel jsem konektor primacknout aby byl obraz) a bohuzel nakonec se mi povedlo znicit i konektor od LCD... Uz mam na ceste nove LCD a budu se modlit aby to v ty moji desce drzelo.... Ach jo...
PET5 (9)|31.12.2007 12:12
Tak jsem dnes opět rozhodil PDA s cílem prověřit důvod tuhnutí displeje, který se podařil vyřešit zde drticovi a mám následující poznatky:

1/ Situace s tuhnutím displeje se zlepšila už při odstranění zadního krytu a souvisejících čtyř šroubů, které stahují společně přední a zadní kryt a přitláčejí tedy také displej. Po zablokování spínače baterie a napojení napájení na adaptér PDA fungovalo bez zatuhnutí.

2/ Přesto jsem displej vyndal a vyčistil jsem styčné plochy mezi displejem a předním krytem. Žádnou gumu jsem tam neměl, ale byla tam taková velmi tenká vrstva jakoby gumového nátěru, který byl také trochu zanesen špínou. Pomocí vatové tyčinky a lihu jsem tuto styčnou plochu vyčistil. Přitom se ten nátěr mírně drolil. Odstranil jsem tedy vydrolené kousky a zbytek nátěru jsem ponechal. Po opětovném sestavení PDA jede zatím bez zatuhnutí. Testoval jsem zatím 2 hodiny neustálé práce. Šrouby zadního krytu jsem utáhl jen zlehka. Čas ukáže, zda to problém vyřešilo. Dříve se však závada tuhnutí projevila nejpozději do několika minut, takže to vypadá nadějně.

3/ Rozložení PDA je ale pěkná fuška. Vůbec se mi nepodařil rozložit roh PDA, u kterého je tlačítko záznamníku. Musel jsem displej vytahovat pouze při vyhnuté základní desce a velmi jsem se obával poškození. Nakonec to odskákal konektor pro sluchátka, který jsem utrhl. Pokud tedy člověk neví, jak je co přichyceno, je poškození dost pravděpodobné. Takže bacha na to!

4/ To popisované čištění styčné plochy mezi displejem a horním krytem pomocí vizitky bych vůbec nedoporučoval. Ta vrstvička pogumovaného nátěru by se přitom určitě porušila. Příště, pokud bude nutné čištění, zkusím to pouze uvolněním šroubů, mírným odtlačením displeje a vyčištěním pomocí štětečku a lihu.
drtic_73 (13)|1.1.2008 11:00
Je fakt ze rozhodit 4700 napoprve chce hodne trpelivosti. Ja si s ni hral poprve asi hodinu nez jsem ji uplne rozlozil. Ted uz je to na par minut kdyz clovek vi kde zatlacit, ale i tak je potreba davat majzla.
S tim rohem jsem taky chvili zapasil, chce to trosku zabrat a ono to povoli :-)

Cisteni vizitkou jsem zkousel a rovnez nedeporucuju, akorat jsem si skrabl displej jak sem zatlacil na vizitku ..:-).

Preju hodne stesti pri demontazi a hlavne nespechat.



kralk (43)|13.1.2008 14:38
Tak nechci to zakriknout, ale vypada to, ze po vymene displeje, ktery jsem objednal z eBay.com a stal me cca 1400Kc funguje vse jak ma. Za ten tyden co ho mam se mi PDA nezaseklo ani jednou a vse funguje naprosto korektne. Takze nezbyva nez konstatovat, ze meli asi v servisu HP pravdu, ale pokud je jen trosku clovek zrucny, usetri min 3 tisice korun :) - (v HP servisu chteli za samotny LCD 3250Kc bez DPH + prace)

Update - po cca 14ti dnech testovani muzu potvrdit, ze muj problem skutecne vyresila vymena LCD, vse funguje tak jak ma - zkousel jsem "psi" kusy ale duplikovat chybu se mi zaplatpanbu nepodarilo :)
PET5 (9)|15.7.2008 19:52
Tak u mě už zase displej zlobí a problém se opakuje. Bohužel už nepomáhá ani rozložení a vyčištění. Vypadá to na nějakou postupnou degradaci toho displeje. Takže budu se muset někde poohlédnout po novém displeji na výměnu. Přivítam jakýkoliv tip na displej za rozumnou cenu.
Narazil jsem na pěkně zpracovaný návod na rozložení PDA. S ním je to úplná hračka.[CODE]http://www.annystudio.com/utilities/ipaq4700/[/CODE]
PET5 (9)|30.7.2008 12:27
Tak jsem koupil úplně nový displej přes eBay. Je tam prodejce z Honkongu a má displeje snad na všechny PDA. Odkaz na jeho nabídku je zde:[CODE]http://stores.ebay.com/newasiabol[/CODE]
Vše proběhlo hladce, displej přišel do týdne poštou. Displej je naprosto shodný s originálem v PDA. Balení bylo dokonalé (karton, polystyrénový box a bublinová fólie), takže by nedošlo k poškození ani kdyby si pošťáci s balíčkem zahráli fotbal. Celkem mě to vyšlo i s poštovným a pojištěním na cca 900,- Kč. Prodejce to automaticky deklaroval jako dárek, takže to šlo mimo celnici, cena je tedy konečná.
Výměnu jsem už zvládl za 5 minut a PDA ja jako nové:D Vřele doporučuji obdobný postup všem, kterým začne displej dělat neplechu.