Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Shift - prvni HTC zarizeni bez Windows Mobile

Miloš Strouhal (3997)|28.3.2007 10:48
HTC predstavilo na konferenci CTIA 2007 zarizeni, jez nebude tradicne pohaneno Windows Mobile, ale pobezi na nem Windows Vista! Jedna se tedy o UMPC. Z technicke specifikace je zatim znamo pouze UMTS vcetne podpory HSDPA, Wi-Fi, 30 GB hard disk.. Docela jsem zvedav na ten zbytek specifikace, vzhledem ke zmince o podpore Vista Aero.. :)

Zdroj: msmobiles.com
Martin Ráž Hoch (1832)|28.3.2007 10:56
Vypadá to sakra pěkně...:)
Miloš Strouhal (3997)|28.3.2007 11:10
No rozhodne to bude pouzitelnejsi cihla nez napriklad HTC X7500 Advantage.. Windows Mobile 5 jsou na opravdu seriozni praci takrka napouzitelny..

EDIT: zde jsou nejake doplnujici informace primo z webu HTC.

Key Features:

- 7-inch widescreen display
- 30-gigabyte hard drive
- QWERTY keyboard
- Microsoft Vista Business OS
- Windows Media Player 11
- Tri-Band UMTS/HSDPA
- Quad-Band GSM/GPRS/EDGE
- WiFi and Bluetooth 2.0
Martin Ráž Hoch (1832)|28.3.2007 11:39
Tohle už se začíná blížit skutečnému all in 1 zařízení:)... tj. dle mých osobních referencí něco co nahradí plně i notebook:). Škoda, že nikde nevidím zmínku o GPS:(

Koukám ale, že MS je s HTC jedna ruka:)
oltcit (1098)|28.3.2007 11:56
Pekne ;) k tomu ako prislusenstvo dat BT mouse with inside GPS :cool: a emulator navigacnych softov z platformy PPC,hmm.Nie,nie,nie PPC ostane a toto tiez ako submicronotebook s tablet funkciami,a to presne potrebujem...som zvedavy na vahu:sarcastic:
CommanderZ (1798)|28.3.2007 15:34
Hmm, bojim se, ze tahle p*covinka by vykonove zadupala muj pocitac do zeme :D
gulii (140)|28.3.2007 16:38
mně osobně se tato věcička líbí opravdu moc, ale asi jenom designem :D Vim, že to je opravdu nereálné, ale mít takovéto tvary nějaké menší zařízení (například nástupce Universala) tak asi budu hooodně přemýšlet :) - kor se mi moc líbí možno ho otevření jako je to u TyTNa a současně možnost otevřít přístroj jako je tomu u Atheny - bo nyní Kaisera :sarcastic: jinak opravdu povedený kousek... a na to Aero bude opravdu radost pohledět :) - jinak jakou grafickou kartu bo čip musí mít, aby to Visty udejchalo?? jinak si myslím, že se tam mluvilo ještě o 1GB RAM :O
kuba78 (42)|28.3.2007 18:35
tohle bude muset mit tak vykonny HW ze to vydrzi na baterky dve minuty..
salvator_ce4you (137)|28.3.2007 20:07
Přesně - baterky - jsem zvědavej na výdrž. A taky mě zajímá aplikace "telefon". Jak pohodlný to na telefonování bude. Nejen velikostí na držení u ucha, ale i na vyhledávání kontaktů, psaní sms, ... a GPS taky na svým Compactu nedokážu postrádat. Tak jak tady to bude s mapama??? :) ...necháme se překvapit ;)
null (0)|28.3.2007 21:40
Tak tohle je zarizeni snu...az na ten integrovanej fotak (1.3Mpx??!!) jsem take zvedav na vahu a vydrz
Pepa7 (110)|28.3.2007 22:17
tak jsem to omylem přečetl jako "HTC Shit" tak doufám že to nebude pravda;)
Storm8 (162)|28.3.2007 23:18
Mě předevšim zajmá cena... :) Ale zařízení vypadá skvěle... Že je Win Mobile 5 nepoužitelnej na seriózní práci je naprostá pravda, Win Mobile 6 na tom asi o moc líp nebude. Teď mám Notebook, ale malej: 12.1 placů a 2kg - aby se dal pohodlně přenášet všude... ale občas by se hodil větší. Takže 17ka a tohleto vypadá jako dokonalá kombinace...
Jo - bude to mít dotykovej displej?
Lukas.Manak (169)|29.3.2007 06:13
měl by mít procesor o taktu 1,2GHz a 1GB RAM
Standa_ce4you (380)|29.3.2007 06:40
OT: Tak z jedné strany slyším, že "já teda na pda hry nehraju", a z druhé pak, že "WM5 je nepoužitelné pro práci". Já nemám problém přiznat, že mám pda na hraní (obecně), ale když tady někteří frajeři na pda hry nehrajou a na práci ho taky nemají, tak na co teda? :D
Ale to je jen tak nahlas uvažuju, netřeba odpovídat...
gulii (140)|29.3.2007 10:23
souhlasím se standou :) pač na práci je WM daleko lepší než Symbian natož "hloupej" telefon... Jinak zde jsou nějaké fotky reálného stroje :)







více zde

jinak škoda, že není velde toho přístroje nikde pravítko bo ruka, abycom věděli, jak je to cca velké :D
Storm8 (162)|29.3.2007 13:37
[QUOTE="Standa"]OT: Tak z jedné strany slyším, že "já teda na pda hry nehraju", a z druhé pak, že "WM5 je nepoužitelné pro práci". Já nemám problém přiznat, že mám pda na hraní (obecně), ale když tady někteří frajeři na pda hry nehrajou a na práci ho taky nemají, tak na co teda? :D
Ale to je jen tak nahlas uvažuju, netřeba odpovídat...[/QUOTE]

Stando zkus chvilku přemejšlet než zas něco napíšeš. PDA zvládá mnohem víc věcí než jenom HRY a PRÁCI. Já mám třeba PDA hlavně na navigaci, je to menší a lepší než si kupovat krabici TomTom nebo něco jinýho. Dál to mám jako ovladač k televizi a používám to na taháky ve škole. Ani HRY ani PRÁCE. A ha hovno mi přesto neni.Jinak věřim že na hry je použitelný, ale hry nehraju. a na práci? Zkus udělat wordovej dokument, dát tam nějaký pokročilý formátování a nějaký další prvky a pak to otevřít na WM5. Pravděpodobně to nepůjde.
macula_ce4you (691)|29.3.2007 14:42
Obrázek o velikosti si můžeš udělat podle USB. JE TO OBROVSKÉ :no: . S komunikátorem HTC X7500 Advantage to nemá nic společného. Opravdu to je jenom UMPC.
Miloš Strouhal (3997)|29.3.2007 15:05
[QUOTE="Standa"]OT: Tak z jedné strany slyším, že "já teda na pda hry nehraju", a z druhé pak, že "WM5 je nepoužitelné pro práci". Já nemám problém přiznat....[/QUOTE]Ale ja opravdu hry nehraju a sve zařízení používám téměř výhradně jen na tu práci. Přesto Windows Mobile 5 považuji za téměř nepoužitelné na OPRAVDU SERIOZNÍ práci. Přijde mi email s ceníkem či rozpočtem ve složitějším excelu či pdf? Mam smůlu. Přijde mi do emailu nabídka na zboží ve wordu se spoustou obrázků a hromadou formátování? Mam smůlu. Zavolá mi kolega, že nutně potřebuje zaslat nabídku na slibované zboží a že ode mne chce slyšet ty ceny jež mam v emailu s prezentací od našeho dodavatele? Mam smůlu, přiložená prezentace jež nám dodavatel zaslal je tak velká, že se v kapesním prohlížeči prezentací ani neotevře. Aplikace pri snaze o otevreni souboru okamzite pada. A tak bych mohl pokračovat.. Je fajn, že se odnaviguji na schůzku, zavolám si, prohlednu si nějaké weby, napíšu něco přes icq a zavolám si přes skype, spočítám si něco v kalkulačce, zapíšu si nějaké poznámky a úkoly.. Ale tak jako tak musim letět zpět do kanceláře abych zpracoval na notebooku treba třetinu emailů, jež mi Windows Mobile 5 prostě neumožňují na cestě plnohodnotně zpracovat a vyřídit.

Určitě se najde někdo kdo si řekne, že chci po PDA moc.. Blbost! Za rok či dva tu máme zařízení, jež mé požadavky beze zbytku splní a ještě je s troškou snahy dost možná narvu do zadní kapsy u džínů. HTC Shift je jen první vlaštovkou.. Možná je o trochu větší a těžší než HTC Advantage, ale vyřídim na něm svou práci beze zbytku. :yes: Advantage je jen přerostlejší Universal s nadupanějším hardwarem, ale stejně neplnohodnotným operačním systémem, který mi vždy umožní na cestách vyřešit jen část práce.. :?
Standa_ce4you (380)|29.3.2007 17:06
Storm8: Ajéje, neber ten můj příspěvek tak vážně, psal jsem ho s nadsázkou. Na co všechno můžu pda použít, už za tu dobu tak nějak vím ;).

Miloš Strouhal: Tak si představuju věcný příspěvek s informační hodnotou. Dík za osvětlení.
oltcit (1098)|29.3.2007 21:46
[QUOTE="Miloš Strouhal"]

Určitě se najde někdo kdo si řekne, že chci po PDA moc.. Blbost! Za rok či dva tu máme zařízení, jež mé požadavky beze zbytku splní a ještě je s troškou snahy dost možná narvu do zadní kapsy u džínů. HTC Shift je jen první vlaštovkou.. [/QUOTE]

Nooo tu ich máme už zopár :)
Ináč absolútny súhlas,preto opakujem PPC+Subnote(UMPC)
;)
Marian Veselý (662)|30.3.2007 22:55
vypadá to pěkně, ale přijde mi to jako kapesní zařízení strašně velký. Do kapsy potřebuju pokud možno all in one řešení s co možná nejhednoduším ovládáním.Ideální zařízení pro mě je mašinka s Vga, gps, gsm, hardwarovou klávesnicí a slušnou pamětí.
gulii (140)|30.3.2007 23:57
toto opravdu není kapesní zařízení :D
Sakryš ještě jsem nenašel, jaký to má grafický čip :((
milan.smart (268)|31.3.2007 18:00
Ja to chci :D ..taky by me zajmala ta cena.. myslim ze to bude na me ale asi celkem moc :-|
Martin Ráž Hoch (1832)|31.3.2007 18:13
Taky souhlas, tohle není kapesní zažízení... spíš takový manažerský diář, nebo sešit, ono to má podle toho i velikost - resp. takovou velikost, která zatím umožňuje plnohodnotnou práci... Miloš to kousek předtím vystihl přesně
johnz_ce4you (59)|31.3.2007 20:16
[QUOTE="gulii"]toto opravdu není kapesní zařízení :D
Sakryš ještě jsem nenašel, jaký to má grafický čip :(( [/QUOTE]

pozri si ten big res obrazok a na nom vidno v control panel ikonku intel grafics.. a jedina grafika od intelu, ktora je momentalne na trhu a zvlada aero je intel gma 950 integrovana v cipsete 945gm(s) ;) sam ju mam v "sub"notebooku 12" a vykon postacujuci, kedze sa nehram ;)
Wexx (25)|3.4.2007 18:13
No tak teda nevim, jestli je toto zarizeni moc pouzitelne. Na poradny notebook se vsim vsudy moc male. Na telefon prilis velke, bez handsfree asi nepouzitelne. Stiznost na 1,3 Mpix kameru by byla vhodna u pda ci telefonu, ale tohle je spis malinkej notebook a uz vidim jak nekdo vezme notebook a foti s nim.

BTW>>> Nechci rejpat, ale titulek clanku je vecne nespravny. HTC Shift zdaleka neni prvnim zarizenim od HTC s jinym systemem, nez WM. Vsechna Palm Trea pocinaje Treem 600 vyrabi HTC (alespon jejich hardware - staci se podivat do bootloaderu). Napriklad Treo 650 bezi na stejne platforme, jako HTC Himalaya / Alpine / Blue Angel.
Miloš Strouhal (3997)|3.4.2007 19:13
Samozrejme, ze HTC dela i hardware pro Palmy, HP atd. To uz tu vi snad kazdy. Ovsem HTC Shift je prvnim zarizeni od HTC, jez je vedene primo pod brandem HTC, ale nema Windows Mobile. A o to v tom nazvu jde. A mam za to, ze to tak mysleli i na serverech, z nichz jsem cerpal info o prvnim predstaveni HTC Shift, nez jsem diskuzi o HTC Shift zakladal. Nebo jste snad pred lety nekde zahledl vetu: Palm Treo 600 - prvni HTC zarizeni bez Windows Mobile? ;)
Honny_ce4you (6)|19.4.2007 14:30
[QUOTE="pretorian"]Tak tohle je zarizeni snu...az na ten integrovanej fotak (1.3Mpx??!!)[/QUOTE]IMHO v tomhle o foťák až tak nejde... x)
hajekm (308)|16.8.2007 21:49
Ahoj,
už několik dní mám tu čest si osahat jeden z mála prerelease HTC Shift, které jsou v republice.
Základní informace můžete najít na webu tady a tady.
Nejprve musím vyvrátit titulek tohohle topicu, protože Shift OBSAHUJE i WM6SpecialEdition. Tenhle systém lze nastartovat samostatně, takže se dá podstatně šetřit baterka. Pokud chce člověk jen čeknout nové emaily nebo SMS, nemusí se startovat celý systém. Ale drobný kámen úrazu je v tom, že ty WM 6 jsou děsně ořezaný. Nejde tam spustit žádný exe soubor, není tam průzkumník, jen základní aplikace a nastavení:
- upravené HTC Home s kalendářem, hodinami a počasím
- SMS klient
- email klient
- kalendář
- kontakty
- některé ovládací panely
... a to je všechno. Není tam třeba ani možnost nastavit české národní zvyklosti. Není ani využitý celý displej ale jen jeho 4:3 střední část s černými pruhy po stranách. Zkoušel jsem si emailem poslat .reg soubor, .cpl i .exe a všechno bylo odmítnuté. Chybí i přístup k dalšímu HW. Funguje jen dotykový displej, klávesnice a UMTS / EDGE modul.
Se Shiftem nejde ani standardně telefonovat, hovory automaticky odmítá. Bere jen SMS. Do PDA režimu jde kdykoli zapnout / přepnout tlačítkem na předním panelu. Je tam ale jaksi navíc, a kdo ví, jestli se to v reálné verzi ještě nezmění. Takhle to není zrovna moc ideální.

Zato UMPC část je přímo lahůdková. Všechno šlape celkem rychle, je tam znát 1GB paměti. 800Mhz procesor taky celkem šlape a tak nejpomalejší je asi 1.8 palcový 40GB disk.
Za provozu i při nabíjení se Shift celkem dost zahřívá, větráček dělá co umí. Výdrž na baterky je ale tak lehce přes 2 hodiny. při náročnější práci míň.
Grafika je slušná, Vista rank dostala 2.5, takže Aero šlape pěkně. Na panelu je tlačítko, které umí rychle přepínat mezi 800x480 a 1024x600. Displej je samozřejmě i dotykový, z boku je i teleskopický stylus.
Klávesnička je hodně příjemná, tlačítka mají příjemný chod i dostatečné rozměry. F klávesy jsou sdruženy na horní řadě s čísly přes FN.
Shift má výstup na stereo sluchátka, slot na SIM, (pod baterkou), slot na SD kartu (doufám že ve variantě SDIO), analogový VGA out, a jeden USB ale byl občas dost pomalý, tak nevím, jestli není jen 1.1. Ale s Ext. USB hardiskem celkem jel, takže asi byl spíš problém někde jinde. A je tam samozřejmně BT a WiFi. GPS bohužel ne.
Z přidaného SW je tam navíc MS Tablet Input Panel na rozeznávání rukopisu, HTC ControlPanel na zapínání a vypínání PC a periferií a MS Origami Experience Pack, který umožňuje pracovat s fotkami a multimédii zhruba na úrovni MS Media Centra ale bez podpory tunerů a uzpůsobené na širokoúhlý displej.
Závěr:
Je to naprosto úžasná mašinka s velkou užitnou hodnotou pro toho, kdo potřebuje plnohodnotné PC a nechce se tahat s NTB. PDA část je celkem OK ale chtělo by ji více vintegrovat a nejlépe plnohodnotné WM6pro na fullscreen.
HTC Shift bude k vidění na Pražském srazu 18.8. v Levanduli.
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=24511&fi=10

Milan
Zdenek Malinsky (9781)|17.8.2007 11:24
Myslíš, že ty ošizené WM 6 budou i ve finální verzi?

ad název
Jistě, ale v době psaní prvního příspěvku se psalo jen o WM 5.
Miloš Strouhal (3997)|17.8.2007 11:49
V době psaní prvního příspěvku HTC prohlašovalo, že v tom poběží jen Visty. To, že tam bude i Windows Mobile se ví teprve pár dní..
hajekm (308)|17.8.2007 12:11
Jasně chlapi, vždyť já vás z ničeho neobviňuju, jen informuju potenciální zájemce :-). Nicméně v jaké přesně podobě to vyleze ve finále je ve hvězdách...
Miloš Strouhal (3997)|17.8.2007 12:19
Hm, k potencialnim zajemcum se docela pocitam, tak diky za info :D
CommanderZ (1798)|17.8.2007 13:26
Troufate si nekdo rict, kolik to bude stat? 50k? 70k?
Miloš Strouhal (3997)|17.8.2007 14:07
Muj odhad je do 35k..
htcjirka (1875)|6.10.2007 12:22
A navic potesujici informace

Jen data? Kdepak, zvládne i hovory
Na internetu se také často uvádí, že Shift sice obsahuje GSM/UMTS/HSDPA modul, avšak SIM kartu lze použít pouze pro datové přenosy. Zda tomu tak doopravdy je, jsme se zeptali přímo Tomasze Lesniaka z HTC, a jeho odpověď myslím všechny potěší - s Shiftem bude možné i telefonovat (a to podobně jako například s HTC X7500 Advantage), samozřejmě si k němu můžete připojit i Bluetooth sluchátko.

Zdroj Smartmania.cz
pdq (380)|6.10.2007 16:07
[QUOTE="uiqjirka"] ...samozřejmě si k němu můžete připojit i Bluetooth sluchátko.

[/QUOTE]

můžete???? Skor by som povedal, ze musite.Bez neho sa to prakticky ani neda pouzit na telefonovanie.
A na Shifte nepojdu WM, ale len Vista...
ReWegar (84)|6.11.2007 13:13
V posledni dobe take po necem takovem pokoukavam.
Neprve me velice potesila zprava ze to ma i WM ale hned zase zklamani ze sou osekane jen an par funkci a clovek si tam nespusti ani navigaci :(
Tak uvidime co z toho nakonec vyleze (treba by ty WM sly prefleshnout na klasicke ale to necham na jinych :)

cena cca 35k se uvadi skoro vsude tak uvidime stejne bych chvilinku jeste pockal
JarinHTC (1)|12.3.2008 21:14
Ahoj všichni, jsem tu novej. Moc rád bych vás poprosil o pomoc. Mám HTC Shift, a mám problém s ovladačem na bluetooth. Nemohu se spojit s jiným PC. Při pokusu o spojení hledá Vista ovladač na bluetooth, pak se ptá na disk ( ten v balení žádný není ), a pak to hlásí špatně nainstalovaný soft... Nemvíte jak na to. Díky moc všem za pomoc