Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ztráta dat z mikroSD

fen (19)|27.3.2007 23:44
Mám HTC Artemis a v něm 2GB mikro SD kartu. Občas se stalo, že karta nebyla přístupná, ale pomohl soft restart. Včera stejná věc, ale nic nepomáhá. V telefonu se karta tváří jako zaplněná daty, ale všechny aplikace na ní jsou nefunkční, ikony aplikací zmizely, nebo jsou jako neznámý program. Na kartě když dám explore jsou jen dva adresáře, které se vytvořili expost po spuštění několika aplikací.

Jsem v řiti, nebo ne?
Martin Ráž Hoch (1832)|28.3.2007 09:53
Myslím, že ano... to samé se mi stalo včera - při nahrávání karta odmítla poslušnost a všechno se mi rozsypalo, ztratily soubory a adresáře. Pomohl formát:) a napsání poznámky "častěji zálohovat":)
PetrB01 (30)|28.3.2007 10:24
Mám stejnou zkušenost. Čas od času se mi karta "zblázní" a tvrdí, že je na ní 4GB dat, přitom se jedná o 1GB kartu. Při zkoumání v PC na ní najdu několik souborů s nesmyslnými názvy a velikostí desítek nebo stovek MB. Nejdou smazat, přejmenovat, nic. Pomůže jedině formátování.
libor_m (1026)|28.3.2007 12:59
Tento problém se řeší již dlouhou dobu, viz:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=285511
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=285520

a řešilo se to už i tady, teď se mi nechce hledat, kde přesně. Netýká se to jen 2GB karet, ale i 1GB a neví se přesně, jestli je to problém HW nebo SW. HTC prý problém řeší ... :mad:

Manželka Artemise má a tak 3-4 do měsíce se jí rozsypou data na kartě. Pokud udělá SR dříve, než na takto porušenou kartu udělá Artemis další zápis, tak to vezme table ze zálohy (WM si dělají zálohu table) a karta je OK. Pokud si toho ale nevšimne a Artemis cokoli zapíše na takto porušenou kartu, tak je to nenávratně pryč a pomůže jen formát karty.

Zrovna teď řeším, co s tím, protože cihlu používá i na navigaci a s tímto problémem je to na hounou. Když to dám do GSMobilu, tak si to tam nechají a po 3 týdnech mi řeknou, že Artemise přeflashovali a že je to OK. No a za týden bych ho tam mohl nést znovu. Takto může žena být čtvrt roku bez cihly a pokud to uznají jako závadu, tak teprve potom dostanu peníze zpět. Tento scénář asi určitě nastane, protože řešení zatím neexistuje a HTC se k tomu rozhodně chlapácky nestaví, takže stažení výrobku z trhu nehrozí.

:evil: :evil: :evil:
fen (19)|29.3.2007 09:35
A je to se všemi kartami stejné? Nebo třeba kvalitnější karta funguje lépe?
Jirka007 (161)|29.3.2007 12:04
Hm, tak to jediné mne od Artemise odrazuje. Jinak už bych s ním dávno drandil. Škoda, že HTC s tím něco neudělá. Dyť to musí být děsná otrava, pořád si hlídat aktuální zálohy.
libor_m (1026)|30.3.2007 10:46
Měl jsem vyzkoušené Sandisk a Kingston 1GB i 2GB - výsledek stejný
libor_m (1026)|18.4.2007 12:02
Tak se včera manželce vrátil Artemis ze servisu s výsledkem "neoprávněná reklamace" - popisovaná závada se neobjevila. Nicméně večer se jí opětně sprasila data na kartě. Já už fakt nevím ... :? :(( :mad: :evil: :evil: :evil: :no:
neooo666 (243)|18.4.2007 13:13
Trochu krkolomne ale mozna jedine docasne reseni dokud HTC nevyda opravnou ROM pro Artemis:

[QUOTE]The reason for corrupting the directorystructure is the powerbutton-function that disconnects the cardpower before writing the drivecache-content completely onto the card. This corrupts the FAT of the card. HTC says as workaround:

"Better don't using the powerbutton. Instead of this you have to set the standby-time down to one minute and waiting each time after using the phone a while for the self-off of the powersave-mode".[/QUOTE]
libor_m (1026)|18.4.2007 13:34
Dík, o tomto řešení také vím. Manželka také zkoušela, jenže neví, jestli občas nevědomky nevypla Artemise powerbuttonem (hrozná zkomolenina :D )
David_ce4you (199)|18.4.2007 13:36
[QUOTE="Kozlik007"]Dyť to musí být děsná otrava, pořád si hlídat aktuální zálohy.[/QUOTE]
Na hlídání dat používám SdSentry. Když se mu něco nelíbí, oznámí to, já udělám soft reset a zase jedu v pohodě.
sdsentry: http://www.nixie.narod.ru/sdsentry/index-en.htm

[QUOTE="neooo"]Trochu krkolomne ale mozna jedine docasne reseni...[/QUOTE]
Tak tohle prozatímní řešení mi osobně nefunguje. Důsledně jsem to zkoušel, ale problém se objevil.
David_ce4you (199)|7.5.2007 14:05
Tak a máme zde oficiální patch na problémy ztráty dat z SD
http://www.europe.htc.com/support/faq.html?id=545&device=htcp3300
libor_m (1026)|7.5.2007 15:16
no, že si ale dali na čas, že? doufám, že u WM6 to nebude nanovo :evil:
EnzoX (6)|23.10.2007 12:10
Mozno slaba utecha, ale "delaji to vsechny", to iste mi robi 2 GB microSD karta na Eten X500+.