Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nabijanie neoriginalnou nabijackou

koksa (28)|27.3.2007 20:15
Prosim vas kamarat si kupil nabyjacku do auta na SDA 2 (neoriginalnu) a tel. mu nechce nabyjat pocul som ,ze je nejaky cab subor ktory umozni nab. tel. neoriginalnou nabyjackou ale nikde ho tu nemozem najst mohly by ste mi poradit kde by som mu ho zohnal? dakujem
Standa999 (138)|27.3.2007 21:03
V aute je pri provozu alternatoru 13,8V, ty se stabilizuji pres autonabijecku na 5V, ktere musi dostacovat pro nabijeni, protoze Li-ion baterie byva 3,7V. Proud by mel stacit i 150-200mA, kde nabijecky do auta mivaji 1A, takze jsou dostatecne dimenzovane. Videl bych problem v nabijecce. Doporucoval bych zmerit napeti pri nabijeni. Pokud by klesalo ke 4V, tak to nabijet nebude.
koksa (28)|27.3.2007 22:22
to je sice pravda ale ono to nechce nabyjat ani ked ho pripjim na usb cez datovy kabel a usb ma 5 v samozrejme ze nemam nainstalovany activesynch ked ho nainstalujem tak nabyja potrebujem len tu cab aplikaciu ktora umozni nab. tel. neoriginalnou nabyjackou niekde som ju mal ale neviem ju najst a neviem ani uz ako sa volala
sh0tek_ce4you (163)|31.3.2007 16:54
To nema s originalitou nabijecky nic spolecnyho, mne Qteka nabiji cokoli s vystupem na 5V (v aute konkretne motorolacka nab. ze zapalovace), chyba bude nekde jinde - zmer vystup te nabijecky pod zatezi, nebo skontroluj konektory

a co se tyce toho cabu, tak to je jen prepinac pro OS (v registrech), jestli ma po zapojeni do usb nabijet ci nikoli - najdes ho tady na foru, hledej neco jako usbpower - a taky neresi jestli ma/nema nabijet s original nebo made in vietnam :)
koksa (28)|6.4.2007 14:07
Dik za odpoved ,ale podla mna by to SDAcko malo nabyjat cez usb aj ked nieje nainstalovany activesync pretoze vystup z usb je 5V ale nenabyja iba ked je nainstalovany activesync potom nema problem a v tel asi problem nebude pretoze je novy.
Standa999 (138)|6.4.2007 22:41
[QUOTE="koksa"]Dik za odpoved ,ale podla mna by to SDAcko malo nabyjat cez usb aj ked nieje nainstalovany activesync pretoze vystup z usb je 5V ale nenabyja iba ked je nainstalovany activesync potom nema problem a v tel asi problem nebude pretoze je novy.[/QUOTE]
To chces tvrdit, ze to nabijes pouze na PC a jenom s nainstalovanym ActiveSync??? Tys k tomu telefonu nedostal nabijecku do site (230V na 5V)??? To by musel byt v tom sitovem adapteru nainstalovan taky ActiveSync, abys to nabil!!!
MaTTo S (0)|10.4.2007 17:51
jasnacka , na PC len ked sa spoji s active sync , co ty vies co je v tej nabijacke urcite minimalne 2jadrovy procesor a 500GB hardisk -- pekne sa synchronizuje a nabija hh , no chcelo by to ten cab jednoznacne
urcite je v tej nabijacke nieco na tych datovych vodicoch co ked detekuje telefon sa zacne nabijat moze to byt len primitivny odpor ale aj hocico ineho -
Jivo (19)|7.6.2007 20:36
Mam podobny problem a nechapu. Jsou na to dve moznosti:
1) vzdy spolehliva
vypnout telefon, zapnout kabel. Nechat asi vterinu a pak se zasunutym kabelem zapnout.

2) Vypnout, zapnout a po nabehnuti pripojit kabel. Ale obcas musim i nekolikrat.

Hodlam toto, az prijedu do CR reklamovat. Nema nekdo podobnou zkusenost ? Bohuzel, nabijim v zasade v aute (ridic zpovolani) a dodnes jsem jeste nepostrehnul zadnou zavyslost. Nabijim zasadne pri baterii pod 30%, vetsinou kolem 10% ci naq upozorneni.
Pri pripojeni dioda zlute problikne, zobrazi se hlaseni o vybyte baterii a zhasne. Toto se deje dost casto u postupu 2 a pri zapojeni proi cervene diode.
Obcas ale ani neproblikne.
xtonda (811)|7.6.2007 23:32
Nabíjení z PC není zas tak jednoduché, při připojení USB v PC poskytne jen určitý minimální proud dostatečný pro komunikaci, více energie si zařízení musí dohodnout a na to může ýt nezbytný ovladač, nelze se jen tupě připojit a čekat že dostanu plné 2,5W.Co sem měl v ruce Palm, tak bez nainstalovaného SW taky nedobíjel, takže pokud jde o nabíjení z PC, jednoznačně doinstalovat SW, pokud jde o CL adaptér, tak asi nedává dostatečný proud/napětí nebo neodpovídá jiná charakteristika, doporučuji zakoupit originální CL nabíječ.
adamekma (250)|9.6.2007 15:07
S Activesyncem ani originalitou nabijecky nema nabijeni nic spolecneho.
Koupil jsem si obycejny USB-miniUSB kablik, v beznem PC obchode (meli ho urceny k nejakemu fotaku), a mobil s tim muzu nabijiet napr. ve skole, kde nemuzu nic instalovat (napr. activesync).
Vzdyt je to jen spojeni vystupu napeti z PC a vstupu napeti do mobilu...
(problem by moh nastat treba pri pripojeni k PC pres USB hub, ale to neni tenhle pripad)
Jivo (19)|20.6.2007 22:57
Nazdarek,
nejaka chyba tam o Mrkvo$oftu bude. Opravdu spusteni synchronizace ActivemSyncem pomuze.
Ale na 995 bych to povazoval spise za chybu a protoze nedobiji ani v CL, tak chybu v telefonu.
Jo, bohuzel je to to nejlepsi, i kdyz peknej smejd. :'-(
Pavlucha (1496)|21.6.2007 01:01
... dovolil jsem si opravit hrubky v názvu diskuse ...