Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Weather Watcher - free počasí

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|27.3.2007 16:36
Na základě ICQ upozornění Zdeňka Malinského jsem krátce otestoval další program pro zobrazení počasí na PDA. Jedná se o free program Weather Watcher, CAB pro PDA i Smartphone najdete ZDE, velikost pro PDA 191 KB, pro smartphone 193 KB (pro ně není skinovatelný a nemá přehled čerpaných dat - viz dále).

Základní informace:
- předpovědi jsou k dispozici pro 77 tis. lokací, funguje vyhledání dle názvu a dále dle známého mzn. kódu (pro CZ vyhledejte zde na fóru seznam kódů začínajících na EZXX00** = k dispozici 30 tuzemských lokací)
- zobrazuje aktuální povětrnostní podmínky
- 46 hodinová předpověď
- 10 denní dennní/noční předpověď
- upozornění na živelní pohromy je funkční jen pro US lokace
- zobrazuje až 18 povětrnostních údajů v závislosti na nastavení a dostupnosti u zdroje předpovědi
- má přehled o velikosti dat čerpaných z informačního zdroje (weather.com), jedná se o velice přijatelný objem, např. pro kompletní údaje o nové lokaci (testováno pro Prahu) se jedná pouze o 11 KB
- pravděpodobně bude skinovatelný (strašný výraz, že jo?) a bude možná volba ikon počasí, v programu je ale jen jeden skin a jeden soubor ikon
- je určen pro Windows Mobile 2003/2005 Pocket PC/Smartphone a vyžaduje nainstalovaný NET Compact Framework 2.0… na uvedeném odkazu je formát programu i pro PC

Dojmy a postřehy:
- stručná a přehledná varianta programu, není to přeplácané
- nenašel jsem možnost čerpání dat prostřednictvím AS, vyžaduje přímé připojení ke zdroji, ale objem dat je přijatelný, porovnávám např. s používaným PocketWeather, kde různé vychytávky a satelitní náhledy v mém případě dvou lokací představují průměrně 150 až 170 KB
- nezjistil jsem možnost zařazení pluginu na Today, start jsem proto prováděl prostřednictvím ikony v iLauncheru, s tím si ale již poradí každý dle vlastní potřeby
- i když máme při používání vymakanejších programů (např. PocketWeather či SPB Weather) časté připomínky k "aktuálnosti" dat a předpovědí, které jsou na informačních webových zdrojích k dispozici, může pouze základní přehled o počasí některým vyhovovat a Weather Watcher je určitě dobrou alternativou
- program jsem pouze nainstaloval a krátce otestoval, kdo má zájem, může se do programu ponořit hlouběji a poinformovat ostatní o vlastních zkušenostech, inspiraci najde i v rámci fóra, které je na uvedeném odkazu k dispozici (záhledl jsem problém s AS, problematiku skinů a ikon, zdrojů dat atd.).

00206624_Dnes_5NSV.jpg 00206624_Zitra_7Z9i.jpg 00206624_Tyden_4xj.jpg 00206624_Tyden_podrobne_Per.jpg 00206624_Data_Praha_wwgR.jpg
TheMelin (1642)|28.3.2007 07:55
Pěkné, určitě si najde svojí skupinu uživatelů ;)