Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Wi-fi malá domácí síť přes P3600 na internet?

bjirka (380)|24.3.2007 20:50
Zkoušel jsem připojit malou domácí síť (tři počítače spojené přes wi-fi ad-hoc) přes P3600 na internet přes rádio (GPRS,EDGE,UMTS,HSDPA).
Nějak se mi však nedaří. Pokud P3600 připojím do stejné sítě přes wi-fi sice je v síti, ale nevím jak nastavit ostatní PC, aby se připojovali přes něho na internet anebo co nastavit v htc. Pokud se k jednomu z pc připnu kabelem a spojím ho k internetu přes internetové sdílení tak mi zase nejde toto internetové připojení nasdílet ostatním počítačům v síti, protože mi to hodí hlášku o kolizi IP adres.:(( . Předem díky za každý nápad. (připojení PPC přes BT nepřipadá v úvahu - brzdí HSDPA na cca 400kb/s).
Spojení 3 PC + P3600 přes wi-fi do jedné sítě a nasdílení modemové brány u jednoho z PC a přes to připojení pak všech do internetu včetně PPC bez nejmenšího problému.
ladarozan_ce4you (81)|25.3.2007 10:17
Podstatně lépe se ve WiFi síti laboruje s AccessPointem než v režimu AdHoc.Pokud je kolize adres, je třeba jednotlivá PC projít a zjistit skutečné adresy a opravit stav. Kolize značí, že se nejméně dvě adresy shodují. Jinak při sdílení internetu je vhodný router místo PC, kde se dá vše potřebné nastavit.
bjirka (380)|26.3.2007 09:01
Hm, tak jinak: zkoušel někdo připojit PC do internetu přes PPC, které je spojené s oním počítačem přes wi-fi, spojení computer-to-computer (ad-hoc)? T.j. bezkabelově: jak jsem již psal přes BT to jde bez problémů, bohužel BT mi omezuje HSDPA cca na 400-415kb/s.
weszter (231)|26.3.2007 16:06
no já jsem řešil víc pc přes jedno pc přes mobil gprs na inet, ale todle fakt nevim, napadá mě jen, že na pc bylo nutné ve vlastnostech toho gprs připojení na internet (ale platí to obecně pro připojení "ven") nastavit "sdílení připojení - povolit ostatním uživatelům v síti použivat toto připojení", nebo tak nějak se to jmenuje. a myslím, že přesně toto musíš najít i na tom ppc - nasdílet si svoje gprs připojení pro použití i jinými uživateli...
ale jestli to jde, to fakt nevím :)
ladarozan_ce4you (81)|26.3.2007 16:13
no a to právě na pocketu nelze. Sprostředkující počítač musí mít dvě síťové karty, jednu na Internet a druhou do vnitřní sítě. A na té první se musí spustit služba, která poskytne to samé co router. Nazývá se to Sdílení připojení k Internetu pro další uživatele, ale to je součástí pouze Windows pro stolní PC a Mobile verze to neumožňuje.
bjirka (380)|26.3.2007 20:20
Aha tak to je to co jsem potřeboval vědět. Takže to tedy nejde. Dobře. I když jsem marně doufal, že by to mohlo jít přes jeden z toho množství síťových adaptérů, které jsou v nastavení W-lan. Ale nevadí.
Tak ještě jinak ( jestli tedy se mnou budete mít ještě trpělivost).
PPC připojím přes USB kabel k jednomu z PC. PC tak připojím k internetu a to pomocí funkce v PPC Sdílení Internetu (Internet Sharing). V PC (OS v PC XP pro) se mi toto připojení zobrazí v "Síťových připojení" jako: "Windows Mobile-based Internet Sharing Device". Pak připojím k tomuto PC síťovým kabelem druhé PC a automatickou adresací se mi spojí a jsou navzájem vidět. Ve chvíli jak však chci nastavit připojení přes PPC na internet jako sdílené mi to napíše tu hlášku o kolizi adres:"Program sdílené připojení k internetu nelze povolit. Pomocí adresy IP, která je vyžadována pro automatické adresování IP, je již nakonfigurováno připojení LAN". Je to zřejmě to připojení k PPC. Pokud se však pokusím cokoliv nastavit ručně, IP i masku podsítě, spojení PC - PPC se ztratí. Nebyl by někdo tak laskav a neporadil mi co nastavit na jednotlivých kartách připojení?
Pokud použiji k připojení "běžný mobil", který se v síťových připojeních zobrazuje jako modem, problém (jak jsem psal v prvním příspěvku) nemám. Pomocí Windowsovského pomocníka (Nastavit síť pro domácnost nebo malou kancelář) se mi vytvoří "brána", která je vidět v ostatních PC a přes kterou se připojují na internet. Tady nic :evil: .
ladarozan_ce4you (81)|27.3.2007 16:34
no a typnu si, že ta kolizní hodnota je 192.168.1.1 a vím, že je možné jí posunout o kousek výš, aniž by se sdílení narušilo. Třeba 192.168.1.5 a co je důležité, že nastavení DNS na tomto sprostředkujícím počítači se neprovádí (!) a pouze na dalších připojených PC. Ještě se nabízí jedno řešení s routrem. PPC se osadí síťovou kartou a napojí na WAN port routru. Ten může být bezdrátový a poskytne plnohodnotný server DHCP pro ostatní PC. To by mohlo fachčit.