Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ztráta zvuku při dobíjení v autě

paveluh_ce4you (300)|24.3.2007 17:17
Dnes jsem cestoval podle GPS a v poho. Při zpáteční cestě mi ale přestala navigace mluvit. Hledal jsem kde může být chyba a přišel na to , že jakmile dám PDA na dobíječku, přestane celé PDA vydávat zvuky, ať už se jedná o navigaci, nebo jen o samotné zvuky jako takové.Přitom nabíjení normálně šlo
Nemáte někdo taky tento problém? Je možné že by se pokazily nějaké piny na konektoru ?
Díky za radu
ElSoft (1244)|24.3.2007 18:29
shodou okolností jsem jel dnes také podle navigace(iGO) a při zpáteční cestě (někde před Prahou) z ničeho nic přestal jít zvuk a projet Prahou jsem musel podle značek (v 21. století :O ) asi za hodinu zas sám od sebe naskočil
a nabíječku jsem cestu nepoužil, takže tou to zákonitě být nemusí

paveluh_ce4you (300)|24.3.2007 18:36
Podle mě to je asi nabíječkou, protože jakmile jsem ji odpojil ze zásuvky, tak se hlas okamžitě spustil. Když jsem v půlce věty znovu zasunul do zapalování, tak hlas přestal.
Jo a jen pro informaci, bylo to taky u I-GO
weszter (231)|25.3.2007 10:14
někde v nastavení zvuku na pda se definuje, kam se má "posílat" zvuk. mám takové podezření, že pokud se nechá na "automatické přepínání", že občas při připojení nabíječky směruje zvuk do kolébky nebo tak něco a nehraje vestavěný reproduktorek... mně to vyřešilo ruční přepnutí do reproduktorku...
paveluh_ce4you (300)|25.3.2007 14:03
O tom nastavení vím, ale nenapadlo mě že by se to samo přeplo do kolíbky a přestal jít zvuk. Vyzkouším a uvidím.
Každopádně díky za radu.
paveluh_ce4you (300)|25.3.2007 15:05
Tak vyzkoušeno a opravdu pomohlo v nastavení zvuku přepnout z automaticky na reproduktor.
Díííky :)
Synek_ce4you (80)|4.4.2007 16:57
Mě se nedávno stalo něco podobného, ale bez ohledu na to, jestli mám PDA připojené k nabíječce nebo ne mi při nastavení na automatiku zvuk z repráčku prostě nevychází. Pokud to nastavím ručně tak ano. Ale při přepnutí na automatiku ne, což dřív fungovalo bezproblémově. Takže při použití sluchátek musím pokaždé ručně přepnout výstup, což je doscela vopruz. Myslíte, že je to důvod k reklamaci?
Carabei (611)|6.4.2007 18:46
s tim automatikcym prepinanim mam asi ten samy problem, jde o to ze ja si na looxovi poustim hudbu prakticky denne, takze se ten jack trochu vykloktal a je tam nakej blbej kontakt, na reklamaci se zrovna chystam
zuzkys (356)|14.4.2007 19:14
[QUOTE="Synek"]Mě se nedávno stalo něco podobného, ale bez ohledu na to, jestli mám PDA připojené k nabíječce nebo ne mi při nastavení na automatiku zvuk z repráčku prostě nevychází. Pokud to nastavím ručně tak ano. Ale při přepnutí na automatiku ne, což dřív fungovalo bezproblémově. Takže při použití sluchátek musím pokaždé ručně přepnout výstup, což je doscela vopruz. Myslíte, že je to důvod k reklamaci?[/QUOTE]

Měla sem úplně stejný problém. Vevnitř v té dírce na sluchátka je taková jak kdyby západka, podle které se právě řídí ta automatika. Buď je zaklaplá a hraje to ze sluchátek, nebo je odklaplá a hraje reprák. Mě pomohlo malé zašťourání stylusem v té zástrčce na sluchátka a malé přimáčknutí zezadu na pda kolem toho a už to zase funguje naprosto v pohodě. Možná je s tímto zbytečná reklamace. Chce to asi nemít k té zástrčce moc prach atd, no prostě nepořádek. A občas to profouknout, aby se pod tu záklopku nic nedostávalo.
Synek_ce4you (80)|17.4.2007 22:53
No už je stejně na reklamaci, dnes jsem tam volal a mechanická závada nebo poškození tam prý nebylo, takže se údajně čeká na novou desku. Je fakt, že sluchátka téměř nepoužívám, venku vůbec a přestalo mi to hrát znenadání bez nějaké příčiny způsobené zasunutím nebo vysunutím sluchátek. Jsem zvědav, co ta výměna desky udělá s příjmem GPS.