Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 9100 a Update Firmware

Drake22 (15)|24.3.2007 15:55
Zdravím všechny! Mám neustále problém se svým Qtekem 9100, který se mi třeba několikrát do dne restartuje. Přicházim často o data, takže s tím vážně musím něco dělat. Mám ho ještě v záruce, ale nechce se mi ho dávát na měsíc do reklamace, potřebuju ho. Je mi jasný, že budu muset asi přehrát firmware, ale nevím, kde sehnat nějakou poslední oficiální verzi a navíc netuším, jestli tím neporuším záruku. A další otázkou je, kde seženu pak českou verzi Sunnysoft Interwritu? Byl bych vděčný za rady...
Drake22 (15)|24.3.2007 16:29
Ještě dodávám info o IPL 1.06 SPL 1.06 OS 1.6.7.1
ElSoft (1244)|24.3.2007 19:20
Vítám na webu a z počíátku doporučím zkusit pohledat a pročíst stávající tímata k Qtek 9100 a k MDA Vario, vše se tam určitě dočteš :yes:

jinak před flashováním doporučím za zálohovat obsah Extended Rom a to nejednodušeji pomocí Pocket Total Commanderu, tak že do řádku pro přímé zadání adresáře zadáš \Extended_Rom\ a obsah si překopíruješ někam na kartu tj i Sunnysoft Interwriter(pokud tam je a nedostal jsi ho zvláš na CD)
s oficiální ROM to bude horší, protože pokud vím tak jediný kdo ji u nás vydal byl T-Mobile a od něj jsi zařízení určitě nekoupil.
Pokud ti jde o čistě o záruku, tak bych doporučil zajít osobně do servisu a vyžadovat přehrání FW na počkání (ale nevím jak pochodíš) Servis pro zařízení HTC

ale jak už jsem psal zkus si nejprve něco přečíst
MDA Vario - pár dotazů začátečníka
MDA Vario T-Mobile CZ ROM - 2.21.2.111
Nejlepší ROM Qtek 9100/MDA Vario
T-Mobile MDA Vario (HTC Wizard) - tipy, triky, zkušenosti
Drake22 (15)|25.3.2007 09:35
Ok díky za odpověď. Jen ještě nechápu pár věcí. Trochu jsem tu projížděl odkazy, abych se o upgrade ROMky něco víc dozvěděl a nechápu jednu věc.
Když mám SPL 1.06 a IPL 1.06 pochopil jsem, že mám G3. Ale všichni tu mají kolem verzi která začíná 2jkou, musím se tedy nějak na tu dvojku (třeba 2.06) nějak dostat pomocí originálních ROM od výrobce? Nebo prostě můžu vzít třeba tu ROMku, co o ní všichni píšou,že je nejlepší ---> McClean? Další věc, když teda přehraju Romku a nebudu tam dávat češtinu, bude teda systém rychlejší? Anglicky umím, takže je mi to jedno. A co kdybych zálohoval celý systém pomocí nějakého programu a v případě potřeby reklamace ho nahrál zpátky? Díky za info...
flashman (1366)|25.3.2007 09:50
Elsoft - ROM 1.6.7 je ROM od T-mobile a ta má je přeložená přímo mui soubory v ROM, takže tam interwrite není - Stejně tak to má i ROM 2.21 CSY, na kterou jsi dával odkaz..

ad2: IPL a SPL je součást ROM , takže pokud například budeš nahrávat tu 2.21 T-Mobile CSY ROM, tak se ti z 1.06 změní na 2.21 a pak už budeš moc nahrávat i neoficiální 2.x ROM (pokud budeš mít unlocknuto, nebo ShellToolem) - Je to tu na ce4you všechno nejmíň 20x popsaný, takže stačí hledat.

IPL 1.06 je skutečně G3, stejně jako 2.26 - G4 má 2 tečky (např. 2.21.0001)

Záruka: oficiálním update na 2.21 CSY o záruku nepřídeš, neoficiálními ROM teoreticky ano, ale prakticky ne
ElSoft (1244)|25.3.2007 12:11
flashman - tazatel psal že má Qtek9100, který T-Mobile neprodává z toho usuzuji že se nejedná o zařízení koupené u T-mobile a Flashnutím byť oficiální T-Mobile ROMkou by opravdu o záruku "mohl přijít"

dále jsem z příspěvku pochopil že tam teď Interwriter má, který ale v oficiální distribuci od T-Mobile a v CSY rom není, tj. z toho mi vyplynulo že ho má buď v ExtROM, nebo na CD

vše co jsem napsal bych bral ale z rezervou, kvůli vysoké hladině alkoholu v krvi ;)
Drake22 (15)|25.3.2007 12:15
Re to Elsoft: Absolutně ve všem správný úsudek :)) Mám Qteka 9100 zakoupeného v Eurotelu, InterWrite mám v EXTROM (na CD bohužel ne).
Drake22 (15)|25.3.2007 12:19
Stejně to vypadá tak, že využiju záruky a nechám si to přehrát od nás (O2) Však jsem kurňa jejich zaměstnanec ne? :) No a nakonec půjdu do toho TynTha, Wizard mi přijde děsně pomalej na mé nároky.
Saman_ce4you (1451)|25.3.2007 12:40
1.6.7 je jednoznacne ROM od Qteku, TMO mel 1.6.2.
Pokud mas Qtek, tak by jsi moh sam, bez ztraty zaruky, flashnout posledni oficialni qtekovskou ROM (2.17, rek bych).
Drake22 (15)|25.3.2007 12:46
[QUOTE="Saman"]1.6.7 je jednoznacne ROM od Qteku, TMO mel 1.6.2.
Pokud mas Qtek, tak by jsi moh sam, bez ztraty zaruky, flashnout posledni oficialni qtekovskou ROM (2.17, rek bych).[/QUOTE]

Toť má otázka, jestli když to přehraju nějakou orig. ROMkou od výrobce, tak jestli ztratim záruku, nebo ne.
flashman (1366)|25.3.2007 23:13
Qtek ROM 2.17 WWE jde přehrát na CID-lock českého Qteku, takže z toho usuzuji, že bys o záruku přijít neměl.. Jinak - to je normální, že se ti na téhle ROM zdá pomalý, protože interwrite zpomaluje minimálně o 30% a boot třeba o 50%, takže máš dobu bootu třeba 2 minuty místo 40-ti vteřin.

ad: T-mobile x Qtek - máte preavdu, splet sem si čísílka (tyhle předpotopní ROM se už moc nediskutují)
Drake22 (15)|26.3.2007 10:28
[QUOTE="flashman"]Qtek ROM 2.17 WWE jde přehrát na CID-lock českého Qteku, takže z toho usuzuji, že bys o záruku přijít neměl.. Jinak - to je normální, že se ti na téhle ROM zdá pomalý, protože interwrite zpomaluje minimálně o 30% a boot třeba o 50%, takže máš dobu bootu třeba 2 minuty místo 40-ti vteřin.

ad: T-mobile x Qtek - máte preavdu, splet sem si čísílka (tyhle předpotopní ROM se už moc nediskutují)[/QUOTE]

Ok, jen nerozumím tomu CID-lock. Musím to nějak odblokovat, nebo to prostě stačí přehrát? A tu ROMku předpokládám seženu někde tady na fóru, nerad bych tam nahrál něco, co tam nepatří ;) Docela me zaráží, že to dokáže až takhle zpomalovat. Já vždycky čekám na naběhnutí systému jak na výplatu..to je děsný :evil: PS:ty 2 minuty jsou docela přesný
flashman (1366)|26.3.2007 16:02
CID-lock = lock na ROM pouze od vašeho distributora MDA - Qtek CZ ho má stejný jako Qtek WWE, takže můžeš nahodit tu 2.17 WWE bez odemykání