Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Artemis - Ako flashnut ROM na CIDlocked

PhSnake (872)|23.3.2007 09:54
1. downloadni ROMku ktoru chces flashnut
2. downloadni dutty's good NBHTool
3. downloadni upgrade tool
4. pusti nbhtool a extrakni subory z *.nbh (malo by ich byt asi 7) btw - podstatny je len windows.nb ostatne mozes zmazat
5. pusti upgraderom.bat urob si kafe, zapal si cigaretu a modli sa(to od toho kafe nie je povinne)
6. klasika - hardreset a opat chvilku toho modlenia

malo by to ist s kazdou ROM. Testovane na T-Mobile Dutch -> ARTE_DOPODAU_12570702_026990_WWE_SHIP

neupdatne IPL,SPL, GSM

Kto chce nech skusi, ale na vlastne riziko

2 osch: snazil som sa to napisat spisovne a bez prznenia ale take ze stiahni si pamat len na citanie ktoru chces besknut sa mi nechcelo prekladat:-)
cosinusx_ce4you (34)|23.3.2007 18:02
Originální článek a diskuze k němu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=299154
PhSnake (872)|24.3.2007 12:01
thx cosX za link na povodny thread. btw. aj tak si myslim a dufam, ze kazdy normalny clovek kt. ide flashovat akykulvek HTC masinu ide aj na xda-dev. len bohuzial, aj ked tam ide nepouziva to "hnusne" tlacitko search. si pozri kolko jethreadov v arte/upgr. o pdamobiz a bricknuti masiny.
2 moderators: sory ze robim reklamu, ale dufam ze xda-dev neberete ako konkurenciu
cosinusx_ce4you (34)|24.3.2007 12:05
Zdravím, řekl bych že xda-developers určitě není reklama, je to takový domov pro PDA, support centrum. A máš pravdu, každý kdo má nějaký problém rovnou hodí nový thread, než by prošel něco, co se řešilo už x-krát. A každý kdo flashuje tam asi nechodí nebo čtou až když na ně mrká jen bootscreen, když pak ani neví, jak nainstalovat původní ROM přes bootloader.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Teď jsem si všiml :) ty jsi ten z ce4you jak jsem se ho ptal jestli je Slovák co založil ten thread, jsi to sem měl rovnou dát i s linkem, na xda bývají přínosnější diskuze :D začínám být nějak nepozorný nebo starý :sarcastic: :)) Jak jsi objevil tu flashovací utilitu co preflashuje jen WM a nehledí na CID? Něco podobného měly flash utility od PDAmobiz, přijde mi, jakoby to byly jen ony s upraveným výpisem.
PhSnake (872)|24.3.2007 13:06
2cosX:je to presne ako si napisal, ta utilita je z pdamobiz romky. ja som len si pozrel *.bat trocha porozmyslal a skusil. orbit bol uz superCID takze som sa nemal coho bat, precital som si tvij thread, ze pdamobiz sa da flashnut na CIDlocked artemisa, zasa trochu pouvazoval vediac ze *nb je extractnute z nbh.... a skusil u seba a potom u jedneho zufaleho banika z ostravy kt. mal dutch ROM(sorry maeglin). a dosli sme k zaveru ze to ide. najlepsie je ze sa otvorila moznost cooknut si ROM

ked som videl ten bat hned mi bolo jasne ze to nejak obchadza boot loader, dam krk na to ze podobne by to malo ist aj na inych htc masinach, len zistit hex adresy( v bate je nejake 0x0033...
neooo666 (243)|29.5.2007 18:14
Existuje nějaký nástroj, který umí udělat zálohu původní ROM a případně její obnovu?
PhSnake (872)|29.5.2007 18:31
tusim je nieco co vie dumpnut ROM na artemisovi ale nevie ju dat spat-da sa to pouzit na vytiahnutie nejaky OEM_packov, driverov .... a postom to mozes pouzit na kompilnutie novej ROM