Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Použití MDA jako modemu s WM6

kaasik_ce4you (42)|22.3.2007 19:52
Přeji dobrý den
Na MDA-Vario jsem vyzkoušel systém WM6 ale nepodařilo se mi zprovoznit ho jako modem. Pro připojení přez USB kabel jsem nenašel možnost přepnout se ve Variu jako modem a při propojení přez Bluetooth mi Vario nenabízí možnost Dial-Up - WM6 se tváří, že ho toto zařízení vůbec neumí (ve WM5 tato služba je). Můžete mi někdo poradit?
Díky PK
Surgical (2364)|23.3.2007 01:22
V novejsich verzich WM5.x tusim AKU 3.5 a ve WM6 je tato sluzba nahrazena sluzbou Internet Sharing....pohledej v Programs, nebo nekdy taky v Settings/Connections (lisi se to od ROMky).

Nejprve se pripoj se strojkem na Internet (GPRS/EDGE atd.) pak zapni Internet Sharing a vyber si, jestli chces pres USB nebo BT PAN profil (ten je pochopitelne potreba nejprve vytvorit).
kaasik_ce4you (42)|23.3.2007 12:51
Internet Sharing nalezeno, bylo to ono, díky moc za pomoc.
A pro dopřesnění - není nutné napřed ze stroječku vytočit internet, stačí mít jen vytvořené připojení (v mém případě Vodafone) a po připojení se z počítače k Internet Sharing ve Variu si počítač toto připojení "vytočí" sám. Otestováno jak přez USB, tak přez Bluetooth.
glogloman (173)|20.4.2007 23:11
já k tomu ještě přidám, že mám Windows Vista RC1 (Build 5600) a nedaří se mi pro ně sehnat ovladač pro "HTC Modem".. když aktivuji Internet Sharing ve Variu s WM6 a připojím ho k notebooku s Windows Vista, tak Visty nenaleznou žádnej ovladač na dodávaném CD s Variem.. :no: můžete mi prosím někdo poradit..? Předem děkuji MOC ;)