Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Autonabíječka fujitsu siemens

marejak (5)|21.3.2007 15:19
Zdravim.Nevíte někdo,nebo nemáte návod jak předělat autonabíječku,která je určená např.pro mobilní telefon a má asi 5V..Já ale potřebuji 5,5 V,abych mohl napájet svojí 420.Nechce se mi kupovat za 450,- novou...díííkkyyy
Drolan_ce4you (57)|21.3.2007 20:27
Jo, ze stejnosměrnýho napětí udělat střídavý. To znamená navrhnout, nebo si koupit střídač (spíš navrhnout, protože pochybuju, že dělaj střídače pro tak malý napětí). Potom navrhnout transformátor (kolem 4/6V ) -musí se počítat se ztrátama na diodách a tranzistorech (diody na usměrnění, tranzistory na střídač). No, pak stačí jednopulzní usměrňovač (na kapacitní zátěž a pro tak malý výkony určitě bude stačit)........to je vše
Osobně bych volil jít do obchodu a vypláznout ty čtyři stovky :yes:
ElSoft (1244)|21.3.2007 23:18
to Drolan: tipnul bych to tak na druhák elektroprůmyslovky, alespoň něco podobného by mě v tom věku zřejmě napadlo taky, tedy až po tom co bych to rozebral a zkusil to předělat :)
jinak by se podobná aplikace dala řešit s měničem, např. MC34063 a je to za 15 kaček ;)
PS: schválně si zkus spočítat potřebnou kapacitu, při odběru 500mA, pro maximální zvlnění napětí 0,1V u toho jednopulzního usměrňovače :D

to marejak: předpokládám že jsi to zkoušel a v tomhle stavu nenabíjí. Takže nejprve doporučuji rozebrat a zjisti jak je tvořen stabilizační obvod, pak se dá určitě něco vymyslet, např. podepřít zem stabilizátoru jednou diodou